• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

NGC i IC objekti

Started by lajosk, October 30, 2011, 06:46:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

kocha


gilecais

Prelepo svaka ti cast.... ;)

Yagodinac

Čestitke, baš brutalne fotke...  ;)

Predrag

Quote from: Yagodinac on July 27, 2018, 05:11:23 pm
Čestitke, baš brutalne fotke...  ;)


Da, biće da je brutalno prava reč.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

VaskoGM

@Kenza,
Apsolutno fantasticni rezultati. Cist primer koliko je vazno obezbediti sto je moguce duzu kumulativnu ekspoziciju.
Sjajan posao ste odradili u FR. Ne znam da li sam video bolji amaterski Fireworks!

Imao sam cast da vidim ove tvoje dve fotke i u ful rezoluciji i apsolutno treba svima da ih pokazes u maksimalnom kvalitetu jer je izuzetan!
Ne brini za flickr, saljem ti mejl.  ;)
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Kenza

Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

Luger


Boki Aristarh

Prethodni vikend bio je predodređen za astro vikend.
Lepo vreme, vedro, toplo, aktivni Perzeidi...
Prvenstveno dobro društvo, a ovako se odavno nismo sakupili.
Kompletan "Aristarh", Ivan, Miloš, Boki, Drago, Wasko, Mira, Neša još ojačani našim dragim gostima Kenzom, Makijem i Spadejem...
Prepustiću gostima da u nekom od postova napišu par reči o našem druženju, nama kao "domaćinima" je bilo jako lepo i lično mi je najdraže što su se i naši gosti (prema njihovim rečima) osećali kao kod kuće....

Obzirom da je Miloš kupio novi okular TeleVue ETHOS 13 mm dosta vremena posvetili smo vizuelnom radu na Celestronu 1100 Edge HD i Sky Watcher 12" dobsonu. Nemam reči da opišem koja je to lepota... M57 u Liri na Celestronu pri povećanju od 215x je bio fascinantan! M27 kroz Doba tako detaljan i svetao da je to uživanje gledati. Drago će verovatno malo detljnije da pojasni kroz njegov opis doživljaja prethodne dve večeri.

Od fotografskog dela ovog puta izdvajam NGC281 Pac Man maglinu.
Fotka je snimljena Intesom MN55 (140/770 mm) na EQ6 montaži, kamerom SBIG 8300M i upotrebom Ha filtera, 11x600"
RGB podaci su snimljeni sa "Nostromo" opservatorije teleskopom SW MN190 na AZ-EQ6 montaži i Canon 450D (full spectrum) 34x360"


vlaiv

Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Luger

Iako do sad nisam imao priliku da upoznam sve Aristarhovce i da budem dio te ekipe barem na kratko, uvijek se radujem njihovom okupljanju, bas zato sto znam da ce izbaciti nesto poput ovog Pacmana.
O njihovom gostoprimstvu se vec nadaleko i nasiroko prica.
Sta da kazem, bravo i okupljajte se sto cesce. :)

gilecais


spadej

Quote from: Luger on August 14, 2018, 04:45:16 pm
Iako do sad nisam imao priliku da upoznam sve Aristarhovce


Ovo moras sto pre da ispravis. Ceo Svemir da upoznas ne vredi nista, ako nisi proveo bar jednu noc sa ljudinama kakvi su Aristarhovci.

Boki Aristarh

Hvala svima na komplimentima.

@spadej, nisam siguran da smo zaslužili pohvalu baš ovog nivoa, sledeći put ćemo zadužiti nekoga da te malo maltretira (npr. da te uverava da je Zemlja ravna ili stara 4000 godina) čisto da izbegnemo da nam bude neprijatno od ovakvih pohvala  ;)

Kenza

Prvo da se zahvalim ekipi iz Aristarha sto su nas pozvali da dodjemo u Ratkovic. Stvarno je bilo super. Pravi Star Party!
Zapravo, sa obzirom na količinu hrane koja nas je dočekala moglo bi se reći da je bio i Gastro Party. Vreme u početku nije bilo baš kao što smo očekivali ali se u jednom momentu razvedrilo tako da smo uspeli nešto i da vidimo i uslikamo. Vlada se verovatno pola toga ne seća jer je bio komiran od puta (putovao je ceo dan okružen hordom koja je krenula za Guču :-)

Da ne bude da su samo aristarhovci slikali evo nešto i od mene. Ovo je projekat u radu snimljen u BG-u i u Ratkovicu. Zapravo je tek početak. Biće tu još dosta frejmova da se doda. H-alpha je snimljen u BG-u ( mogu vam reći da su filter baš dobri jer ne primećujem veliku razliku između BG-a i Ratkovica što se H-alpha tiče). OIII je već druga priča, to sam morao da snimim u Ratkoviću. Tu se već vidi razlika.

Ha: 12x 900"

OIII : 7 x 900"

Optika: Equinox 120
Montaža: Astrophysics 900 GTO
Kamera: Atik 4000M

IC 1396 Bicolor by Aleksandar Topalov, on Flickr




Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

Kenza

Samo slikanje je kompletno rađeno u MaximDL-u.  Planetarijum korišćen je Cartes Du Ciel.

Kalibracija ( Bias, Darks i Flats) i stakiranje rađeno u Pixinsight-u. Registar korišćen za poravnjanje kanala ( na sreću dobro sam orijentisao kameru obe večeri tako da nije bilo mnogo skraćivanja).

Curves, Levels, Selective color, Noise reduction, Selective sharpening i kombinovanje kanala rađeno u PS-u.
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG