• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

NGC i IC objekti

Started by lajosk, October 30, 2011, 06:46:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

VaskoGM

Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Luger

Uf... VaskoGM breeee....  ;D

Sinisa

Opet ja sa Irisom,samo bez izduzenih zvezda ovaj put  :)
Primetio sam da su se pojavile neke vertikalne crne linije preko fotke,jel iko imao problema sa njima ranije? Kako se resavaju?
150/750 EQ3

Sinisa

A kod vatrometa i ghost busha mi toga nema

150/750 EQ3

Yagodinac

Ako misliš na ove artefakte u sredini (osvetlio sam tvoj snimak dušmanski da bi se jasnije videlo) onda mislim da to potiče od različite temperature senzora prilikom snimanja dark i light frejmova. Ja sam to dobijao kad se vreme snimanja razlikovalo, pa na početku recimo temperatura bude jedna a posle par sati padne na neku nižu vrednost. Rešenje je povremeno prekidati snimanje i uzimati darkove. Jel nisi slučajno greškom koristio JPEG-ove?

Polare

Pozdrav ekipo!
Evo mene ponovo kod vas s nekim novi radovima,ovaj put se radi o 'Elephant's Trunk Nebula' u HHO kombinaciji uskog pojasa. Provao sam urediti i u SHO ali nisam zadovoljan rezultatom jer zelena mi je jako dominantna :(

Atik 414 Ex Mono
Ritchey-Chrétien Astrograph 10''
Poze: Ha-5h
Poze: OIII- 3,3h
Pixinsight-Ps


Sinisa

Quote from: Yagodinac on June 30, 2019, 10:20:41 am
Ako misliš na ove artefakte u sredini (osvetlio sam tvoj snimak dušmanski da bi se jasnije videlo) onda mislim da to potiče od različite temperature senzora prilikom snimanja dark i light frejmova. Ja sam to dobijao kad se vreme snimanja razlikovalo, pa na početku recimo temperatura bude jedna a posle par sati padne na neku nižu vrednost. Rešenje je povremeno prekidati snimanje i uzimati darkove. Jel nisi slučajno greškom koristio JPEG-ove?

Isključivo snimam RAW
Hvala na pomoći :)
150/750 EQ3

gilecais

Svaka cast Polare ovaj mi se snimak jako svidja.Pozdrav od Gileta. ;) ;)

Yagodinac

Quote from: Polare on June 30, 2019, 11:15:12 am
Pozdrav ekipo!
Evo mene ponovo kod vas s nekim novi radovima,ovaj put se radi o 'Elephant's Trunk Nebula' u HHO kombinaciji uskog pojasa. Provao sam urediti i u SHO ali nisam zadovoljan rezultatom jer zelena mi je jako dominantna :(


Meni lično boje su najmanje bitne jer je to generalno jako subjektivno a i podložno promenama u obradi.
Lep snimak  :)

Sinisa

Usudio sam se da ''napadnem'' Sadr HII region veceras,i rezultat mi se svidja  :) Edit je mozda aljkav ,ali ucim se  ;D
Satima skljocao da bih na kraju izvukao pola sata ekspozicije,tonu obrisanih frejmova,tonu ujeda komaraca.
Iha,jedva cekam da jednog dana pribavim bolju montazu,i da kacim kojekakve guidoscopes :)
150/750 EQ3

Yagodinac

Verovatno aparat nije modifikovan - samim tim je dobijanje emisionih maglina i detalja u njima uspeh. Probaj na jesen M42, ona ima i refleksionu komponentu i dosta je sjajna, kao izmišljena za stock aparate.

Sinisa

Quote from: Yagodinac on July 05, 2019, 01:00:37 pm
Verovatno aparat nije modifikovan - samim tim je dobijanje emisionih maglina i detalja u njima uspeh. Probaj na jesen M42, ona ima i refleksionu komponentu i dosta je sjajna, kao izmišljena za stock aparate.

Bez modifikacije
Sva sreca pa sam dalje od LP-a pa ne upada toliko da pregazi crvenilo magline

Oriona nema sanse da propustim
150/750 EQ3

Luger

Imas odlicno nebo iznad glave, imas volju...
Daj, bre, Sinisa, nabavljaj vise tu montazu.  ;D

Luger

Quote from: Polare on June 30, 2019, 11:15:12 am
Pozdrav ekipo!
Evo mene ponovo kod vas s nekim novi radovima,ovaj put se radi o 'Elephant's Trunk Nebula' u HHO kombinaciji uskog pojasa. Provao sam urediti i u SHO ali nisam zadovoljan rezultatom jer zelena mi je jako dominantna :(

Atik 414 Ex Mono
Ritchey-Chrétien Astrograph 10''
Poze: Ha-5h
Poze: OIII- 3,3h
Pixinsight-Ps




Fenomenalno!

Kenza

Crescent Nebula Bicolor

Evo posle duže pauze nešto i od mene. Snimljena na Debelom Brdu. Kratka noć tako da nije bilo mnogo eksp.

Ha : 120'

OIII: 60'

Crescent Nebula Bicolor by Aleksandar Topalov, on Flickr
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG