• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.

NGC i IC objekti

Started by lajosk, October 30, 2011, 06:46:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mitja

Odlicna slicica Sky... Meni se bas svidja...
Konacno i ja da stavim spisak svojih stvari :)
Celestron astromaster 130 EQ
eq2 celestron montaza.
Skywatcher Alt/Az GoTo.
n

Yagodinac

Quote from: mitja on February 23, 2020, 10:37:31 amOdlicna slicica Sky... Meni se bas svidja...

Ma i meni...

Quote from: Sky-Watcher on February 23, 2020, 10:33:09 amKosmaj (Bortle 4); L=30x180 @ Gain 200 (previše), -10C; D=51, F=51, B=151; SW MN 190, Dual NB; ASIair, Piksi, PS.

Šta je bre ovde šta  :o
MN190 jedino znam šta je; zato su zvezde okrugle dakle - ja mislio imaš neki APO.
Ako nekad nađeš vremena budi spreman da nam napišeš u obliku posta ili na PM odgovaraš oko ASIair-a. Jeste da ima tema ali možda ima i nekih novih saznanja. Ja ću svakako da te gnjavim oko ovoga jer je koncept naprosto odličan. Jako je teško imati laptop na terenu koji sve radi a koji neće da traži maltene poseban akumulator, nego, dosta offt(R)opic-a.

mitja

ASIair sam video kod Sky kako funkcionise... To je totalni "must have" ko ide cesto sa opremom na livadu.
Konacno i ja da stavim spisak svojih stvari :)
Celestron astromaster 130 EQ
eq2 celestron montaza.
Skywatcher Alt/Az GoTo.
n

Sky-Watcher

Kosmaj je lokacija, Bortle je bortl, L su Lights, Gain je gejn, -10C je temperatura senzora, D su darks, F su flats, B su bias, Dual NB je filter, ASIair je kompjuter, Piksi je softver PixInsight, PS je softver Adobe Photoshop. Ako je ovo odgovor na tvoje pitanje "kako".

O ASIairu ću, drage volje, kad stignem, napisati nešto na temi koju sam onomad otvorio.

Yagodinac

Ovo je jedno zbijeno jato na 300 hiljada svetlosnih godina, faktički duplo dalje od LMC. Kropovano je (100%) i, za divno čudo, vide se poneke članice. Najsvetlija je 17mag. Pošto je ovo na periferiji kadra, vidi se dosta kome.
39x30sec, ISO1600, 40D + 150/750 SW.

NGC 2419 by Millan Milloradovic, on Flickr

Predrag

Da, jasno se vide članice. Odlično je.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Dobson 250/1200
Nikon D5100

Yagodinac

Thnx. Eto šta znači dobro nebo. Da sam ovo pokušao iz sela ne bih dobio ni slučajno 17mag.