• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jupiter 31.10.2011

Started by gilecais, October 31, 2011, 11:19:01 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gilecais

Da ne bi bilo da samo Lacika slika Jupiter eto i ja saljem dva snimka od malo pre.Slikano je kroz zna se narandjasti SCT C-8.Nacin snimanja je afokalni sa barlowom 2X kroz okular Hip.17 mm i foto aparat Canon A-560.Po meni je slika dosta 3D efekta.To ce biti vise vidljivo kada odradim nesto vise serija i pretvorim u gif.Zaboravio sam dati i jos neke podatke ,a to su:snimljeno je ukupno 23 klipa u periodu od 20 casova i 1 min pa do 20 casova i 39 min.Veliki pozdrav svima na forumu i vedro nebo zeli Vam Gile. ;D

hori58


gilecais

Ljudi evo gifica od samo dva snimka,nadam se da cu uskoro odraditi i ostalo.Duzan sam jedno objasnjenje.Video sam predvidjanje dve tranzicije te sam se i pripremio.Ostrugao sam adapter da mogu da isprobam Hip.17mm po prvi put  afokalno na Jupiteru,kad vidi vraga spustila se neka prizemna izmaglica i postala sve gusca i gusca.Razmisljao sam sta da radim i odlucio da snimam kud puklo da puklo.Eto tako su nastali moji snimci kroz 40-50m visoku izmaglicu iznad same zemlje.Ta izmaglica mi je kao filter progutala "plavi kanal"skroz.Sta da se radi..

kostur

Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Laci

November 01, 2011, 11:55:09 am #4 Last Edit: November 01, 2011, 12:05:09 pm by Laci
Ne daj se Gile, svaka tvoja fotka/animacija je 3D ;)

Početni trenutak snimanja dvostrukog tranzita satelita Io i Ganimeda od sinoć sa N150/750 + Barlow 2X + ScopiumCam. Ganimed je onaj satelit što je "zakačio" južnu polarnu oblast. Magla me je ometala ali me nije i omela da zabeležim ovaj događaj. Stekirano oko 1200 kadrova u Registax V5. Video načinjen u 18:15(UT).



Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

gilecais

Ne dam se Laci.Jako sam se trudio,ali ta prokleta magla je odradila svoje.Da nije bilo magle ovo bi bilo FENOMENALNA animacija. ;D

Yagodinac

Nema veze, magla je znak atmosferske stabilnosti i odsustva turbulencije. Kad je magla - tad se snimaju planete!
:)

gile.ms

sviđa mi se ova vaša utakmica - prosto ne znam za koga da navijam ;D
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

gilecais

Delimicno si u pravu Jagodince. Manje su turbulencije to je fakat,al se gube boje.Vidis i sam da nemam plavi kanal uopste.A kad je malo deblja magla onda bas ne mozes nista da snimas a kamoli planete.Evo nastavak price od ranije.Gifce od 5 slicica.Mozes malo bolje da zagledas Ganimed i videces nesto od detalja na njemu. ;D

lajosk

Odličan snimak ali boje su nerealne,evo pokušao sam malo da ti ,,ofarbam,, Jupiter / nadam se da se ne ljutiš /

Laci

Quote from: gile.ms on November 01, 2011, 02:59:41 pm
sviđa mi se ova vaša utakmica - prosto ne znam za koga da navijam


Nadam se da ljudi dolaze ovde da pogledaju nečije radove a ne da razmišljaju o nekakvoj "utakmici".
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

gilecais

Sta da se radi kada je covek sporcki nastrojen. ::) Lajose nema nikakve ljutnje. ;D

gile.ms

Jupiter sa svojim satelitima i njihovim senkama je za mene neiscrpan izvor lepih prizora za uživanje i fotkanje.
Baš zbog toga mi je drago što ovde na forumu mogu da vidim jako lepo uslikane neke od tih prizora.
Reč "utakmica" iskoristio sam u suprotnom značenju u želji da naglasim očigledno ne-rivalstvo između "suprotstavljenih" snaga...
Izvinjavam se ako moj komentar deluje uvredljivo :-[

P.S. nadam se da ću i ja jednog dana da dospem u vašu "ligu"  :P ;D
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Laci

Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

gilecais

I ja se nadam i to bi me obradovalo,jer sto nas ima vise slicne foto snage to cemo brze da napredujemo..... ;D