• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Delimicno pomracenje Sunca

Started by sashastar, September 21, 2005, 01:15:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

Quote from: "Djorvoz"Skupljaju se pare... Snaći ću se već nekako. Svi predlozi su dobrodošli.


disketu nemoj da koristis je propusta ir zrake. oku nista ne smeta da gleda (barem ti tako mislis) a ir ti stalno upada u oci i posle recimo desetak dvadsetak minuta oci su ti strasno umorne a mozes i da dobijes glavobolju

bolje resenje je recimo uzmes i iseces od razvijenog filma onaj prvi crni deo gde nema fotki da koristis. kod ovih modernih filtracija treba ti mozda i dva sloja. zato pokusaj da nadjes sto matoriji razvijeni film. po mogucstvu stariji od dvadeset godina (crno beli filmovi su najbolji). naravno ne sme da ima ogrebotine. nije za naocare, ali i ja tako posmatram sunce
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

Quote from: "Skyw@lker"
Inace kroz teleskop je rizicno gledati sunce, bez odogovarajucih filtera to treba spomenuti! Naravno ovde svi to znaju ali opet....


da ne treba gledati ni kroz teleskop sa filterima. pogotovo ako tacno ne znas sprektralnu raspodelu propustljivosti filtera, i karakteristike teleskopa. iako umanjen inteyitet filterom teleskop yna da skupi dooosta svetla jer bogami i manji teelskopi su doooosta veci od zenice oka

sa teleskopom treba posmarati pomracenje, ali preko projekcije, nikako direktno, pa ni sa filterom

ispravka: posmatrajte pomracenje pomocu teleskopa, bolje je nego sa teleskopom. bezveze je da ga ne koristite ako ga vec imate pored sebe :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

Sich ovo ti je bio pravi savet ja sam kao klinac to radio
bas sam hteo da to isto preporucim ali ima ovde pametnih glava.

Sich

Quote from: "Skyw@lker"Bogami ako nastavi ovako ruzno vreme nista od ovog delimicnog pomracenja!   :cry:


pa jel vi gledate prognozu :)

kazu meteoroloyi u ponedeljak pretezno suncano ;)

vidi se da kucam u poslednje vreme sa kukicama pa se gubim sa z-y :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

Ma ovo naoblacenje prolazi ali dolazi novo
Samo da to novo bude posle 3.10.05

gucic

Quote from: "sashastar"Ma ovo naoblacenje prolazi ali dolazi novo
Samo da to novo bude posle 3.10.05


Boze, Neeeeee!
Ne treba uopste da bude oblaka. Bec 4 meseca planiram da odradim neku astrofotografsku noc. A sad je vreme mladog Meseca. Neka bude oblacno tek od 11-12.10.

sashastar

Nazalost nov front Astro neprijatelja (oblaci) brzo se krece prema
nama ali zato ovaj odlazi a izmedu je malecka rupa lepog vremena
Ta rupica bi trebala biti nedelja na ponedeljak.
A ja ako ovako nastavim odo u meteorolge(ali ja hocu Astronomiju)

gucic

Quote from: "sashastar"
QuoteNazalost nov front Astro neprijatelja (oblaci) brzo se krece prema
nama...


Hladni front...smrt za nocno nebo.
Kako je vreme ovde vrlo promenljivo mozda bude neka noc kristalno bistra.

sashastar

UUUUU cak je i nacionalni dnevnik na Pinku objavio da ce biti
sutra delimicnog pomracenja i to u 10 casova pre podne
Obavestenje je trajalo 10 sekundi.

Dule_smor

omg pink...sad vec pocinjem da sumnjam sta ce se desiti sutra:)

sashastar

Valjda ne mislis na bezanje sa ulica i zatvaranja prozora i roletni......

Sasa

Slikajte pomracenje, slikajte makar i oblake i posaljite svoje snike u AM. Naj slike bice objavljene u Astronomiji.

sashastar

Slikanja oblaka ha,ha,ha ovo ti je dobro
E pa meteofotograficari imate sanse  :wink:

Djorvoz

QuoteSlikajte pomracenje, slikajte makar i oblake i posaljite svoje snike u AM. Naj slike bice objavljene u Astronomiji.


Što je džabe i bogu je drago!

Serbian proverb.

sashastar

Video sam posle 10.30 u nekoliko navrata ali oblaci su neumoljivi.
I to je sve  :(