• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

"Sta si u horoskopu?"

Started by danicic_predrag, November 17, 2011, 01:12:43 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

danicic_predrag

ljudi verska "zatucanost " nije bas i isto sto i verovanje u ohoroskop...

od mene popovi ne traze da verujem u boga zato sto on posotji vec posotojanje podrazumevauj i ti verujes zato sto ti mislis da treba verovati ( dakle razlika je od onoga, mi znamo mi imamo dokaze mi mozemo dokazati ), postojanje boga se ne dokazuje on jednsotavno posotji, barem nam tako crkva govori i tu ima mnogo velike razlike..



Predrag

Imam svoj jasan stav o bilo kakvoj vrsti verovanja, ali nije ovo forum za takave teme.

Dokins je lepo rekao: Neznanje nije zločin, leči se obrazovanjem!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Milan Nikolic

   Kad bi se obrazovanjem sve neznanje izlečilo bilo bi odlično. :)

   Pazite, verovanje u Boga ne treba niko nikome da nameće. Postoje tradicionalne religije, počev od Bramaizma pa do Islama, i svako ko je za to zainteresovan može da pronađe tu zajednicu i da uči o toj veri.
   Ali kada neko počne da davi o Bogu, kada ga niko nije ništa ni pitao, to je onda degutantno i ponižavajuće, veoma slično sa astrologijom.

   Zato vas najtoplije umoljavam da te stvari prepustimo drugim mestima a da se ovde bavimo naukom i da ismejavamo astrologiju. :)

kostur

vidim da dosta ljudi ovde imaju iskustva u fatalnom zavodnistvu. Zamisli pridjes devojci tipa carmen electri i krenes sa svojom taktikom. Normalno da je neces, kad te pita sta si u horoskopu ili kad si rodjen, da je saleces cinjenicom da je astrologija nasumicno lupetanje. Ako ces to uraditi, a ti uzmi mocugu od dva metra, opali je i odvuci u pecinu. Neces ceo zivot ziveti sa njom. Trazices ruzniju, pametniju, mada ume da se nadje i lepa i pametna(moj slucaj)
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Yagodinac