• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

newton ota 200/800 mm

Started by kruska, February 26, 2012, 09:10:13 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kruska

ipak na prodaju (puno toga nosim u kolima i stvarno nema gde da stane)

-newton beli 200/800 OTA
trazioc-red dot
okular
cena 140 e
🌠

zozo83

moze li neka slika kruska, i kakav je za astrofoto, stim sto bi trebao montaza, koje je marke
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Polare

 Newton 200/800,F4.....super za Deep! ;D  -slično imam i ja u potpisu i prezadovoljan sam!

zozo83

Uzet na probu, ali nebo kao za bakzus puno oblaka, hvala kruska na povrenju, i znaj da je na sigurnom
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

hori58


kruska

kad gledas u tubus bude bele boje :) :)))
a bljesti kad gledas u mlecni put i bude opet belo,
sav je beo
🌠

hori58


kruska

ne znam kojeg je porekla ogledalo
bilo je da je ok za astrofotografiju, ali ja nisam nikad stigao na njega slikati, falila mi shina.
ako ga ne prodam(na probi je) sklepacu nesto kao shinu i napraviti bar demonstrativni snimak radi generalnog dozivljaja teleskopa.
uglavnom sam ga koristio kao cev za gledanje a nosio sam ga svukud u kolima za gledanje i hteo napraviti dobson montazu(i to sam planirao) ali sam shvatio da za njega pored astrofotoopreme i mog celestrona nema bas mesta u kolima tako da sam ga dao na oglas
🌠

Sekula

Quote from: kruska on March 05, 2012, 04:58:00 pm
ne znam kojeg je porekla ogledalo
bilo je da je ok za astrofotografiju, ali ja nisam nikad stigao na njega slikati, falila mi shina.
ako ga ne prodam(na probi je) sklepacu nesto kao shinu i napraviti bar demonstrativni snimak radi generalnog dozivljaja teleskopa.
uglavnom sam ga koristio kao cev za gledanje a nosio sam ga svukud u kolima za gledanje i hteo napraviti dobson montazu(i to sam planirao) ali sam shvatio da za njega pored astrofotoopreme i mog celestrona nema bas mesta u kolima tako da sam ga dao na oglas


Čudi me da to ne znaš od ranijeg vlasnika kad si već kupio od njega. Ali sticajem okolnosti, ja to znam jer je bio kod mene neko kraće vreme na probu pre nego što sam ja kupio svoj instrument. Elem, tubus je od optisana, tada nije bio crayford fokuser na njemu (tj bio je sa zupčastom letvom) i ogledalo u njemu je postavljeno od SW koje je kupljeno od Lajoša Kiša u Teleskop centru. Slika u njemu je prilično svetla svakako.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kruska

hvala puno na info
i dalje ima zupcastu letvu
ja sam bio zadovoljan i sa vizuelnim osobinama teleskopa
a opet iako ga prodam bice mi donekle krivo jer mislim da me je dobro sluzio
na svakom eventualnom vlasniku buducem mislim da je dobar za ucenje neba

ako ga ne prodam uvek cu mu moci sklepati dobson montazu i zveknuti sirokougaoni okular i uzivati u nebu
🌠

skleper

Ja sam mozda zainteresovan za kupovinu takvog teleskopa. Koji je okular u pitanju? Da li je ocuvan taj teleskop? I baci neku sliku...
pozdrav