• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mars 26.02.2012

Started by gilecais, February 27, 2012, 08:26:26 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gilecais

Najzad se i kod mene razvedrilo.Bila je velika radost dok nisam pogledao kroz okular,a u okularu kljuca vri slika Marsa.Ostavio sam instrument napolju da se temperira nekih 1.5 casova.Ohladio sam i foto aparat.Odradio sam 13 video klipova od nekih 120 sec.Saljem prvu obradjenu slicicu iz serije
7-1.Objekt, datum: Mars 26.02.2012
Optički sustav: Celestron SCT 203/2030 mm
Kamera i filteri: Canon A-560
Montaža i vođenje: Vilasta  manualna kontrola
Metoda snimanja: afokalno
Ekspozicije: 2987 fr. 1/30 sec.
Programi: Photoshop,Registax 5,Acd 10
Lokacija, prilike: Backo Gradiste Vojvodina vedro -1 celz. dobra prozracnost,jako velike turbulencije

Darchy

Uh, odlično ti je ovo "ispalo"...
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

lajosk

Odličan snimak, šteta što je turbulencija bila velika siguran sam da bi bilo mnogo više detalja da je atmosfera bila stabilna ...

gilecais

Hvala Lajose u to sam i ja siguran sto se tice detalja. ;D

Yagodinac

Ko čeka - taj dočeka (stabilnu atmosferu)  8)
Sviđa mi se Mars, dosta detaljno. Možda bih veoma malo dodao kontrast da sam na tvom mestu; i malo crvene. Ipak je to crvena planeta  ;)

gilecais

Jagodince nisam hteo da preterujem sa kontrastom,a i boju nisam hteo da diram.To je bila orginalna boja planeta.Veliki pozdrav od Gileta. ;D

Igor

Sećam se snimaka koje je načinio gilecais tokom prošle opozicije Marsa, fotografije koje su prosto oduzimale dah. Verujem da će i ovaj put biti dobrih snimaka (unapred se radujem), čim vremenske prilike to dopuste.
Svaka čast, gilecais!

Laci

Gile, tvoje planetarne fotografije će uvek biti granica svemira i umetnosti :)
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

gilecais

Hvala prijatelji na ovako lepim recima.Verujte mi na rec ovo je melem za moju napacenu dusu.Nadam se i ja da ce ovih dve-tri nedelje  dopustiti da bar nekoliko puta snimim Mars i izvugem maximum iz snimaka. ;D
P.S.Evo jedan snimak Venere od istog dana,ali malo preeksponirane.Boja Venere je malo cudna jer sam malo eksprimentisao.

Yagodinac

Moj teleskop i nije namenjen planetarnim dostignućima pa se tu nešto i nisam petljao... Svakako bih probao ovih dana Merkur, nije on često u poziciji za snimanje.

gilecais

Mnogo srece za snimanje Merkura.Zalosno ja slikam iz dvorista svoje kuce a tu se Merkur ne moze videti zbog okolnih zgrada.Pozdrav od Gileta.