• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mars 03.03.2012.

Started by Laci, March 04, 2012, 07:26:13 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Laci

March 04, 2012, 07:26:13 pm Last Edit: March 04, 2012, 08:05:03 pm by Laci
Mirna atmosfera nakon prelepog sunčanog rano prolećnog dana i naglog večernjeg osveženja se baš pogodila kao poručena da se obeleži ovogodišnja opozicija Marsa. Standardno snimano sa N150/750 + Barlow 5X + ScopiumCam. Stekirano oko 600 kadrova u Registax V5 a doterane nijanse boja u PhotoShop-u CS2.

Snimano nešto pre ponoći kada je u izlasku Syrtis Major a otkrili su se novi detalji poređani kao tamnije tačkice na umerenim širinama: Propontis Complex, Hyblaeus Extension i već viđeni Nodus Alcionius (uhh.. namučih se sa ovim latinskim ;D). Posebno mi je bilo drago što se tokom obrade pokazala i belkasta oblast Chaos :)


Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Yagodinac

Neuporedivo bolje nego dosadašnje fotke. Eto kako lepo rezultati dođu kad natrčiš na stabilnu atmosferu, kao što reče i sam  ;)

Igor


gilecais

Sigurno da je dobar,ali vise vuce na odlican.... ;D

Darchy

Extra odradjen posao.... svaka cast :)
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

Laci

Zahvaljujem svima na komentarima :) drago mi je što sam sa Vama podelio ovu fotografiju Marsa.
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

lajosk

Izuzetno lepo  urađeno!Ja sam pokušao isto veče da ga slikam ali zbog nestabilne atmosfere, nisam imao ni jedan dobar AVI.Znam kako je teško snimati planete, posebno ovde u Vojvodini čas je magla,čas su turbulencije pa kada neko ovako dobro ovde uspe da snimi Mars koji je manji od  14"/lučnih sekundi / uz to da dobije ovoliko detalja e to je za svaku pohvalu!!!

kruska

🌠