• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mars, 26.9. iz Zagreba

Started by Bobo, September 26, 2005, 10:31:23 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bobo

Blaahhh..bas je bezveze ispao, ali eto saljem ga ovdje tek toliko da vidite:



Snimano danas ujutro, 00:40 po UT (2:40 lokalno), Canon 20D, ISO 800, okularna projekcija (6mm ortho kroz Intes MN-71), 90 fotki stackirano i obradjeno u Registaxu. Fotka je smanjena na 40% velicine da izgleda malo bolje..a i ovako je dosta mutna  :cry:

No svejedno, barem sam nesto snimio..a vizualno je izgledao odlicno! Makar je, kao sto vidite, bila okrenuta "dosadna" strana, vidjela se minijaturna polarna kapa (jedva se vidi nesto bjelkasto gore na fotki..na "gornjem" polu, jel  :? ), ali je zato bila hrpa oblaka! I na fotki se vide oblaci na donjem dijelu oko suprotnog pola, bas su bili plavicasti i vizualno. Nazalost na fotografiji nisam uspio uhvatiti oblake koji su se nalazili na terminatoru (lijevo, jedva se naziru, na polovici diska) buduci da se Mars onda vec bio zarotirao.. cinilo se kao da "strse" iz Marsa! Najvise sam promatrao sa barlowom i 10mm Pentaxom na cca 220x, ali nije bilo lose niti na 360x sa 6mm orthom (+ barlow takodjer). Nazalost snimka je losa..mozda zbog turbulencija, mozda trebam kolimirati teleskop...a mozda trebam probati opet  :wink:

gucic

Fina fotka. Malo je mutnija ali je boja odlicna. Odlicna je faza.

Cekaj, Canon moze da se namesti da 'puca' za redom, recimo 100 kratkoeksponovanih fotki?

sashastar

E ovakve fotke volim od nasih forumasa
BOBO ako uspes jos bolje da snimis jer kazes da nisi zadovoljan
To bi bilo fantasticno
Oktobar ce bas biti za Mars odlican lov
Fotkaj BOBO samo fotkaj.

SrdjanP


Bobo

Pa ovo je jako losa fotka..nazalost od svih silnih prijatelja sa laptopima niti jedan nema "vremena" za jednu webcam vecer..a iz stana ne mogu snimati.

Canon puca 100 komada za redom tako da uzmes zicani okidac i stiskas 100 puta  :lol:

gucic

Bobo wrote
QuotePa ovo je jako losa fotka..nazalost od svih silnih prijatelja sa laptopima niti jedan nema "vremena" za jednu webcam vecer..a iz stana ne mogu snimati.

Sto ne kupis polovan, jevtin laptop za Eu200 ? Sa tim neces mnogo brinuti da li ce se pregrejati, smrznuti ili ostetiti.

Bobo

Quote from: "gucic"
Sto ne kupis polovan, jevtin laptop za Eu200 ? Sa tim neces mnogo brinuti da li ce se pregrejati, smrznuti ili ostetiti.


Treba laptop sa puuuuno HDD-a..i po mogucnosti przilica..a to mi nekako skupo samo za snimati planetice. Dodouse, imas pravo, trebao bi pogledati sto se moze naci..

vanillasky

Meni je fotka strava , sta bi dao da sa ovim mojim mogu tako uslikati mars.

Bobo

Quote from: "vanillasky"Meni je fotka strava , sta bi dao da sa ovim mojim mogu tako uslikati mars.


Eh, upravo to..ovisi o kojoj opremi je rijec. Ovo je za 7" mak-newt vrlo bijedna fotka.


Gugi

Quote from: "Bobo"Evo jedna stvarno dobra snimka:

http://home.comcast.net/~eroach65/wsb/html/view.cgi-image.html--SiteID-2441494.html


Huu, ova je stvarno dobro, ali je i tvoja sasvim OK. Uskoro i ja pravim neke fotke (Mars mi je prevelik zalogaj) ali nece ni upola biti dostojne tvoje. No imas pravo biti nezadovoljan svojim fotkama. To Je DOBRO jer cemo na taj nacin dobiti jos ljepse fotke od tebe!!! 8)

sashastar

JOJ taj sajt treba dobro pregledati tamo ima sjajnih fotki  :D

gucic

A da vidite kako jedan besni Nemac, sa besnom opremom, radi fotografije.

http://www.photomeeting.de/astromeeting/_index.htm

Kliknite na planets, pa na Mars.

sashastar

E bas ga je u fotkiro
Dobar sajt  :)

Sich

Quote from: "gucic"A da vidite kako jedan besni Nemac, sa besnom opremom, radi fotografije.

http://www.photomeeting.de/astromeeting/_index.htm

Kliknite na planets, pa na Mars.


Vidim da u r kanal ubacuje i IR. Ali nista ne kaze o tome.
A cime snimi IR? objektivi za dig.ap. nisu IR propusni (jesu samo u near IR i to zavisi od objektiva)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter