• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kupujem Skywatcher 150/750

Started by Luger, March 10, 2012, 10:18:51 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Luger

Kupio bih pomenuti teleskop ili slican sa Crayford fokuserom,f5 - f6 i EQ3 montazom.
Koliko sam skapirao to je neki minimum za astrofoto,ukoliko gresim,ponudite nesto drugo.
Eventualne ponude na PP.
Hvala.

boka

Zdravo  ne razumem se bas puno u astrofotgrafisanje ali po raznim forumima sam citao da za fotkanje nista slabije od HEQ5 montaze ili ili eq6 .. a to je prilicno skupo kod nas ja sa imao 150750 eq3 teleskop po meni je to slabo za astrofotografisanje ....ako hoces da se bavis astrofotografisanjem mozda gresim ali samo montaza nece biti ispod 1200-1500 eura , jedino da nadjes polovan mada kod nas tesko da ces ikada naci dobru montazu za astrofotografisanje polovan jedino nov da kupis ali to kosta pogledaj cenovnik teleskop cetra pa ce ti sve biti jasno  za montazu nije jeftina zanimacija pogotovo kod nas...... zdravo

Luger

Boka,hvala na pomoci i sugestijama.
Nazalost,vrlo dobro znam cijenu dobre astrofotografije,ali to je za mene sada u domenu naucne fantastike.Uz jednog studenta i jednog tinejdzera,dobro sam skrpio i za ovaj. :)
Apsolutno nemam iluzija da radim vrhunske fotografije poput drugara sa foruma,koji su zanat pekli godinama,ali mislim da je vrlo moguce ovim setapom uraditi neku prihvatljivu fotografiju.Barem sam to zakljucio citajuci ovaj,komsijske i druge forume.
Uspijevalo mi je i sa refraktorom 70/900 na klimavoj CG2 montazi da uslikam neku planeticu,pa cu valjda i sa ovim,makar ovu Orionovu maglinu sto mi bode oci svake noci  ;D


gorance81

Dovoljno je za pocetak SW 150/750, ali kao sto Boka kaze moras da imas dobru montazu i naravno neki dobar Canon Eos serija. Evo mozes da bacis pogled sta Yagodinac uspeva da izbaci sa SW150/750 BD, Canon Eos 20d i eq6 montazom http://astroblog-yagodinac.blogspot.com/

kruska

Luger za orion ti ne trebaju duge ekspozicije te nauci najpre da savrseno useveris montazu. Da ne bi imao problema sa 30 sec exp. Procitaj o drift alignment ili drmni nogaru napred nazad....

Luger

Na pocetku mog interesovanja za astronomiju,sam kupio Celestron 70/900 i u kombinaciji sa Tento 10X50 gledao ono sto se moze vidjeti,ne sve,naravno.Onoliko koliko mi je dozvoljavalo vrijeme i lokalni LP.Rekao bih,jedan mali dio.
Vrlo brzo zelja za posmatranjem,preraste u zelju da to sto vidis fotografises, sacuvas i pokazes drugima.
Ovo bi mogla da bude jos jedna preporuka svima koji zele da kupe teleskop,iako je vec nebrojeno puta ponovljena na forumu.
Onda sam citao, i citao, i citao i...sve ovo sto mi savjetujete mi zvuci jako poznato.Znam da moram imati dobru montazu,znam da moram znati kako i imati strpljenja oko usjeveravanja,kupio sam DSLR,imam i Canon a700...
Ovakav teleskop smatram kao stepenik vise i dobar sistem da vidim dublje.A,fotografija...nije mi prioritet i zadovoljicu se time sto moze.
Hvala Vam na pomoci!


Luger

Narucen 150/750 BD OTA iiz TC-a.
Hvala svima na sugestijama i pomoci.

Moze lock.

spadej

gde si bre sad nasao da narucujes, bas uoci maratona? Ako bude padala kisa, ili se navuku oblaci, ti ces biti kriv :)

Luger

Nisam ni ja veverica.Pa da me spalite.
Stici ce 26. Marta. :)
Znaci,nije do mene.

kostur

i ja ću bome uzeti isti. I to uskoro. Mislim se sutra il' prekosutra kupiti.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/