• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Možda i Srbija lansira satelit!

Started by Predrag, March 11, 2012, 10:43:22 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Predrag

Ludnica. A baš je prava vest delovala odlično, kad ono falcifikator.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Sasa

Pa dobro, hajde da pre iznošenja zaključaka malo pričekamo, bar dan - dva jer ove novine nisu baš jako pouzdane.


Sasa

Ja sam poslao pitanje preko tog sajta još pre valda mesec dana (čim se otvorio), ali nikad mi nije stigao nikakav odgovor.

Predrag

Quote from: Sasa on April 22, 2012, 10:29:08 pm
Pa dobro, hajde da pre iznošenja zaključaka malo pričekamo, bar dan - dva jer ove novine nisu baš jako pouzdane.


Ja se najiskrenije nadam da su novine pogrešile namerno. Ali...
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

trut

Realno koliko će političari baciti para na aktuelne izbore satelit je jeftin. Jedan zanimljiv stariji video (bar je mene oduševio) ako ovo može da uradi par pojedinaca šta tek onda može država koliko god da je bedna http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rvDqoxMUroA

Milan Nikolic

Stefan Vlajkovic, stipendista Dositeje za doktorske studije na Tehnoloskom institutu u Cirihu

http://www.youtube.com/watch?v=8BU_PltqCmo&feature=player_embedded

Accuphase

Pitam se pitam, zašto li me ovakav ishod nimalo ne čudi... Deja Vu !

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Accuphase

Da, baš tako, kako bi braća rekla... "smije nam se cijeli svijet" !

Odnosno, da nije bedno & pokvareno, bilo bi tužno, valjda.

p.s.

Ne vidim dalji smisao u postojanju ove teme na forumu, smatram da moderacija treba da je zaključa.

Sasa

Ne mogu sad sve da čitam, ali naslov nije baš sasvim tačan. Koliko je meni poznato on nije prevario Švajcarce, a ni Nasu. Pa čak ni naš fakultet (uhvatili su ga u laži, zar ne?). Ali jeste dosta obmanuo novine i novinare.
Ali ok, takav naslov je tipičan novinarski i u tom smislu je prihvatljiv :)

Sasa

Ma ne smeje nam se svet. Kao da prevaranata, kriminalaca, hohštaplera nema svuda. Dakle, ako je tačno to što u novinama piše u zadnje vreme stvar je ovakva:
jedan magup pokušao da prevari, ali je uhvaćen!
Šta tu ima smešno?

Accuphase

Quote from: Sasa on June 03, 2012, 11:36:31 pm
Ma ne smeje nam se svet. Kao da prevaranata, kriminalaca, hohštaplera nema svuda. Dakle, ako je tačno to što u novinama piše u zadnje vreme stvar je ovakva:
jedan magup pokušao da prevari, ali je uhvaćen!
Šta tu ima smešno?


Pa, valjda što kod nas gore pomenutih jedino i ima, stoga sve ovo i nije smešno, nimalo !
Zato je i bolje ne obraćati pažnju na takve "učestale pojave", ostavite ih drugima, ovde im nije mesto...

Sasa

Eh, preterano je reći "...valjda što kod nas gore pomenutih jedino i ima, stoga sve ovo i nije smešno, nimalo". Nema jedino kod nas prevaranata i sličnih. Dakle, slažem se da ima puno prevaranata kod nas, ali ne jedino kod nas.


Danijel

Ma ne bih se ni osvrnuo na taj članak da se nisam sjetio da ste tu raspravljali o tome pa sam kliknio na link i pročitao ga. Prvo, vijest je stara, (ovom novinaru to očito nije smetalo da pokuša napraviti od nje frišku ekskluzivu), a drugo u članku je očito da cilja na senzacionalizam i prežvakava temu koja niti je zanimljiva, niti je tako bilo (sudeći po onome što sam ovdje čitao). No, novinari kao novinari, nije im za vjerovati jer je davno nestala ona klasa školovanih novinara koji su svoj posao radili po pravilima struke. Danas su svi "novinari" i svi sve znaju. Ukinite im Internet i bacite na ulicu, ne bi nanjušili vijest ni da ih pogodi u facu. Tako i ja znam biti novinar, guglati i prepričavati što drugi pišu... >:(
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT