• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

messier maraton

Started by raa, March 12, 2012, 11:34:16 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Laci

Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Sasa

Da, ali ovi što su otkazali vode s 2:1.

Dobro, neki su se ranije već najavili izvan foruma. Dakle, Srđan Penjivrag je rekao da dovodi ekipu iz Zr. Adnos će imati bar jednu ekipu. Mislim da je i Janko najavio neki dolazak. Ali, tek smo počeli s prijavama.

Sasa


milan

HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

Sasa


kruska

hoce biti pehar samo za pobednika ili i za 2. i 3. ?

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

mzex

Ljudi, ajde malo da objasnite nama novijima kako je zamishljen ovaj Messier maraton.
Zainteresovan sam, doshao bih, jer cu tada biti u Srbiji. Dakle, treba li se kome prijaviti, koliko traje maraton, dal se ima gdje prespavati (shator neki ili slichno), dal mogu da povedem nekoga (sina).
Iz Bga sam, pa ako neko ide na maraton iz Bga, da se povezhemo radi prevoza (ishao bih sa svojim autom). Dajte malo detalja o tim organizacionim stvarima, pa da vidim kako da se organizujem i dal sam u mogucnosti da dodjem.
Hvala

Sasa

Na sajtu postoje svi podaci, ali u redu, evo ukratko:
ove godine maraton je mnogo skromniji nego prethodne godine. Maraton traje jednu noć (to je osnovno pravilo), održaće se na Letenki (objašnjenje kako se dolazi do Letenke: http://www.astronomija.co.rs/astronomski-kamp/2804-ak-letenka-kako-do-kampa.html) 24 / 25 marta. Okupljanje počinje 24. u 18 h. Letenka je vrlo lepo izletište pa ko dođe ranije biće mu prijatno (ako breme bude ok).

Ovde su neke preporuke i uputstva: http://www.astronomija.co.rs/mesije/287-mm-2012-uputstvo-za-takmiare.html

Takmičari se prijavljuju sidiji na licu mesta. Ostali, publika, ne treba da se prijavljuju, mada je lepo da znamo ko dolazi.

Samo takmičnje je interesantno, a posebno na Letenki jer se svi već dobro poznajemo, i atmosfera je prijatna.

Nema gde da se prespava (odnosno ima, samo je komplikovano obezbediti, pogotovo zimi). Sem toga u pitanju je jedna posmatračka noć pa niko i ne želi da spava.

Svi ljuubitelji astronomije su dobrodošli, bez obzira na uzrast i znanje astronomije.

Uvek do sada je bilo dobrih teleskopa i uvek je moglo da se posmatra do mile volje - ako je bilo vedeo. To očekujemo i sad.

Verovatno ćemo napraviti i neko neformalno predavanje. Ima interesantnih tema o kojima treba popričati.

Toliko za sada, žurim, pozdrav

mzex

Ok, hvala na pojashnjenju. Ako neko ide iz Bga na maraton, nek mi se javi privatnom porukom pa da se eventualno dogovorimo da idemo skupa.

Marcony

Prijavljujem jos 2 clana (devojku i sebe). Ako budu povoljni vremenski uslovi, verovatno dolazimo kao posmatraci, tj. kao publika  :)

Sasa

Dobro. Biće neke kafe, čaja itd. Ipak, ponesite nešto za jelo i možda neki sok, da vam se nađe.

mravic

Bice i kuvanog vina. Eh da, alkohola nema. Kuvano vino nije alkohol.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sasa


milan

Koliko se ekipa prijavilo do sada?
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le