• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

messier maraton

Started by raa, March 12, 2012, 11:34:16 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Sasa

Svi koji su odbili da se takmiče zato što smatraju da nisu uvežbani posle su se kajali! Dakle, samo navalite na takmičenje :)

gile.ms

1. Mali i Veliki medved - Milan Lazić i Ranisav Rajković, Beograd (njutn 114/900), 95 objekata (na forumu: milan)
2. Bečkerečani - Laslo Kočmaroš, Zrenjanin (njutn 150/750), 88 objekata
3. Clear sky - Tomislav Bandin i Zdravko Nikić, Subotica (dvogled 25x100), 59 objekata
4. Kruška - Ivor Balać, Beograd (refraktor ahromat 70/500), 59 objekata
5. Spadej - Dejan Spasojević, Beograd (dvogled 20x80), 25 objekata
6. Kockarević - Srđan i Bojan Kockarević, Novi Sad (refraktor ahromat 60/600), 10 objekata

Pravilo MM-a je da ukoliko više ekipa ima isti broj prijavljenih objekata, u prednosti je ona ekipa koja je svoj poslednji objekat prijavila ranije.
Ekipe Clear sky i Kruška već drugu godinu zaredom insistiraju na primeni ovog pravila ;D

Kao što vidite, pucalo se uglavnom iz "malog kalibra", ali precizno i ubojito :)
Čestitke svim takmičarima, posebno pobednicima koji su zasluženo odneli najveći pehar!
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

kruska

Hocu moj pehar!
napravite jos jedan pehar  (moze i o mom trosku) ;D

Laci

March 25, 2012, 08:59:39 pm #48 Last Edit: March 25, 2012, 09:31:01 pm by Laci
Ovo je bila prilika da sretnem drage ljude u jednoj divnoj vedroj noći na Letenci.
Čestitke svim učesnicima i takmičarima i sudijama, pohvala organizatorima koji su se iz sveg srca trudila da se tradicija prolećnog Mesijerovog maratona održi. Milan je veoma prijatno iznenađenje, zaista odlično barata teleskopom. Puno uspeha i u buduće :)
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

mravic

Može jos jedan pehar da pise cetvrto mesto :)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

kruska

svejedno, zena nece citati sta pise na peharu.
bitno je da sjaji pehar.

mzex

Svaka chast Milanu :)
Bravo, samo nastavi tako..

Sasa

Nije problem da dobiješ pehar. Samo treba da se strpiš do sledećeg maratona i - pobediš  ;D

zozo83

svaka cast takmicari....krivo mi je sto nisam bio nesto je iskrslo, ali se nadam da cu na sledeci maraton doci
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Sasa

Ovo je prvi put da smo imali vedro nebo celu noć.

Luger

I ja bih da cestitam svim takmicarima i najuspjesnijima medju njima.
Bio sam sinoc na mjestu dogadjanja,ali sam (po obicaju)kasnio.Dosao sam tek oko 20h tako da sam propustio priliku da pogledam opremu i upoznam neke od Vas.Stajao sam po strani sa kumom.
Nosio sam i svoj novi SW 150/750 koji je stigao prije 10 dana,ali se nisam hvalio da ne izmalerisem maraton :)
Pogledao sam Mars kroz Radanov teleskop...bruka kako dobro izgleda.
Za sledeci put cu se bolje organizovati.Nadam se.

Sasa

Svi smo mi prijatelji i niko ne treba da stoji po strani :)

Luger

 Mozda sam se lose izrazio,ali nisam htio da smetam.Drugi put cu doci u 15h   ;D

Sinisa

Cestitam Milanu,laciju i tomi  :)
150/750 EQ3

spadej

Pozdrav svima i sve cestitke pobedniku.
Iako sam na Letenku dosao sa apsolutno "turistickim" namerama, igrom slucaja nadjoh se na takmicarskom delu livade. Nije mi bilo vazno ni to sto se nisam spremao, ni to sto ne znam kako koji M izgleda, u kom sazvezdju se nalazi... Kada se nadjete u takvom drustvu, pored takvih ljudi, kada vas ponese njihova srdacnost, raspolozenje.... nestaju sve barijere i jednostavno uzivate.