• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

P: C11 na CGE montazi

Started by vid, March 15, 2012, 11:52:18 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vid

Prodajem u kompletu  ili odvojeno:

Celestron 11" SCT sa CGE sinom,9x50 finderom,SCT f 6.3 reduktorom,Orion Offaxis guiderom sa SCT adapterom za sarafljenje za C 11, Astrozap 12V dew heaterom i Meade 2" 34mm 70" stupnjeva okularom. Originalna ambalaza od tube. Staro manje od 2 godine, stanje odlicno. Cijena 12500 kn

CGE montaza, stara cca 4,5 godine, original ambalaza. Dodani ADM narancasti sarafi za lakse rastavljanje montaze , kabl za napajanje + USB-serijski kabl za spajanje montaze s compom i upgrade softvera. Stanje vrlo dobro. vide se tragovi koristenja, malo zguljeno tu i tamo, nije bas stajala u ducanu...  Cijena 16500 kn.

Komplet zajedno je 27500 kn. Cijene su naravno diskutabilne :-)

Zagreb, +385 99 7540-881 ili vidnikolic@me.com

vid

Slike setupa. Prodajem radi prelaska na nesto manje, lakse prenosivo...

kruska

u nekoliko navrata sam vidjao ovakav teleskop C11 (istina na "fork arm montazi") i razmisljao imati ga ili C8 ali sad kad Vid kaze da bi ga trebao prodati jer je prevelik...
CGE bese ima i nosivost za C14 tj 25 kila tako da ova montaza jednog dana ispunjava moje "patoloske" potrebe za velikim cevkama..
ovo jeste prava oprema za opservatoriju u krovu sa stacionarnim polozajem (ko bi inace ovu grdosiju non stop pomerao)
ali ako neko hoce visoku rezoluciju i visko uvelicanje .... to je to
🌠

vid

Quote from: kruska on March 16, 2012, 07:50:48 pm
u nekoliko navrata sam vidjao ovakav teleskop C11 (istina na "fork arm montazi") i razmisljao imati ga ili C8 ali sad kad Vid kaze da bi ga trebao prodati jer je prevelik...
CGE bese ima i nosivost za C14 tj 25 kila tako da ova montaza jednog dana ispunjava moje "patoloske" potrebe za velikim cevkama..
ovo jeste prava oprema za opservatoriju u krovu sa stacionarnim polozajem (ko bi inace ovu grdosiju non stop pomerao)
ali ako neko hoce visoku rezoluciju i visko uvelicanje .... to je to

Ma najvise ga prodajem jer idem vrlo rijetko na Petrovu goru , koristim ga iz grada, gdje je stvarno prevelik za "gradski seeing" koji je uvijek los. Tako da mi vise puta ispadne neupotrebljiv, a i nije mi postavljen fiksno, nego svaki puta iznosi na terasu, sklapaj, cekaj da se ohladi, da bi uopce vidio kroz njega kakav je ustvari seeing... mislim da mi treba prelazak na neki refraktor cca 120 mm ...
MIslim, kad je los seeing onda je los, nemoze tu pomoci nikakav refraktor, nego cijeli posao oko toga bi htio ubrzati. A za deepsky je fantazija, samo da se mogu nekako teleportirati na Petrovu goru, rijesio bi sve probleme...

vid

UPDATE:

Celestron 11" SCT sa CGE sinom,9x50 finderom, i pripadajucim 40mm Celestron plossl okularom.
Originalna ambalaza od tube. Staro manje od 2 godine, stanje odlicno. Cijena 10900 kn

Orion Offaxis guiderom sa Baader SCT adapterom za sarafljenje za C 11 - 800 kn  ( OAG je za spajanje guiding kamerice, ne okulara)

CGE montaza, stara cca 4,5 godine, original ambalaza. Dodani ADM narancasti sarafi za lakse rastavljanje montaze , kabl za napajanje + USB-serijski kabl za spajanje montaze s compom i upgrade softvera. Stanje vrlo dobro. vide se tragovi koristenja, malo zguljeno tu i tamo, nije bas stajala u ducanu...  Cijena 16500 kn.