• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Aktulene serije: Lost, Smallville...

Started by Skyw@lker, September 24, 2005, 06:31:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Djorvoz

Kome nesto nije jasno neka pogleda prvi post. Ovde bi trebalo da idu astronomske emisije. (of rekord: tolerise se i naucna fantastika vezana za  svemir) Nemojte stavljati ovde informacije o smalvilu iz najmanje dva razloga:
1. nema veze sa astronomijom (on je na granici izmedju sf i nečeg drugog a ne nakue)
2. To je serija koja ide već duže vreme (info nije up to dejt)


sashastar svaka cast za trud.

sashastar

Tako je Djorvoz ja sam se uglavnom i drzao teme topika
Tako ce i biti u buduce barem sto se mene tice.

gucic

Drugari,
'ajde necemo tako.
Nisam znao da vas Smallvill toliko nervira. :shock:

Ako bolje pogledamo, na ovom topicu ima i postova o raznoraznim vukodlacima i vampirima, podzemnim svetovima, Vatrenim Ulicama, kao i jeftinim filmovima Edija Marfija koji veze, s vezom nemaju ni sa astronomijom, niti kvalitetnim SF-om.

Bas zato mislim da bi trebalo pogledati naziv topica.
:!:

Ja se nisam bunio za 'Laru Kroft' i 'Pacove' vec sam ih pogledao.

Gugi


Skyw@lker

Quote from: "gucic"Drugari,
'ajde necemo tako.
Nisam znao da vas Smallvill toliko nervira. :shock:

Ako bolje pogledamo, na ovom topicu ima i postova o raznoraznim vukodlacima i vampirima, podzemnim svetovima, Vatrenim Ulicama, kao i jeftinim filmovima Edija Marfija koji veze, s vezom nemaju ni sa astronomijom, niti kvalitetnim SF-om.

Bas zato mislim da bi trebalo pogledati naziv topica.
:!:

Ja se nisam bunio za 'Laru Kroft' i 'Pacove' vec sam ih pogledao.


Ma naravno, opusteno! Evo ja dajem glas za Smallville, ne pratim ga redovno ali kad mogu - skroz je ok serija za subotu ili nedelju prepodne. I ja sam naveo Lost koji ce se davati na pinku od sledece subote (proglasena najgledanijom serijom u Americi) ali takodje nema veze sa svemirom (bar dokle sam ja gledao).
Djorvoz i Sashastar slazem se da ovde treba da budu uglavnom serije i SF u vezi sa svemirom, ali sto da ne i da se s'vremena na vreme spomene i ako ima neki dobar film, serija ili emisija... Kolko vidim do sada je bilo tako.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

Skyw@lker ja sam se bas trudio da obavestim o svemu iole interesantno
ponekad mozda i nesto ispod proseka
I emisije  i serije i filmove to se vidi po topiku.
Ali izgleda da ovde nekom smetaju poneke najave
Nemoze se svakom ugoditi zelje,ocekivanja,ukusi......
Nisam bas ocekivao od vanilskog takva poredenja

Bojim se da sam se uzlud trudio,trosio vreme interneta i pritom jos i novac ali sta se sad tu moze pomalo sam razocaran

gucic

Sashastar wrote
QuoteBojim se da sam se uzlud trudio,trosio vreme interneta i pritom jos i novac ali sta se sad tu moze pomalo sam razocaran.



Sashastar. Ti si je jedan od najaktivnijih clanova foruma - i jedan si od clanova koji daju najvaznije informacije, a i najbolje.

Ukusi i godista ljudi su razliciti ovde, bas kao i svugde.
Ja sam samo spomenuo "Smallville", a onda sam iznenada dobio seriju negodovanja od tebe i Djorvoza. :?
Meni je dovoljno da je bar jedan covek zadovoljan mojim predlogom o "Smallville"-u.
Pretpostavljam da mislis na mene i jos neke kada kazes "da nekome ovde ponekad smetaju neke najave".  Kao sto sam vec napisao, gledao sam i Pacove i Laru Kroft, a i onaj film sa Edi Marfijem. To sam sve gledao zahvaljujuci tvojim postovima. Nisam se bunio kad sam pogledao ta tri filma iako sam video da su blaga katastrofa jer oni pacovi nisu dzinovski, Lara je samo lepa, a Pluto je, standardno, samo jedna od gresaka u karijeri E. Marfija. Kao sto sam rekao ukusi su razliciti i jos uvek mislim da "Smallville" nema razloga da se diskriminise iako je tinejdzerska serija.
Sto se mene tice, ti i Djorvoz samo nastavite sa postovima. :!:  :)

Eto sta uradi "Smallville". Sve nas je pozavadio. To je onaj Kriptonit kriv za sve. :P

plandor

Svakako preporucujem Lost. Odlicna serija. Odgledao prvu sezonu i bio sam odusevljen. Upravo su poceli sa prikazivanjem druge sezone, gledao prvu epizodu i naravno, jedva cekam sledecu  :)  Necu mnogo da hvalim da vi ne bi ocekivali previse i tako da vam upropastim ugodjaj :wink:  

Sto se tice Smallville, ponekad bacim pogled na ekran kada prolazi, ali mi se jednostavn ne svidja serija. Da sam mladji desetak godina verovatno ne bih propustio ni jednu epizodu, ali sada....    :?

sashastar

Gucic ja stvarno nemam nista protiv Smallville
To sto se meni ne svida to je moja stvar
Inace fimove o Supermenu sam voleo da gledam
Po meni treba da se i Smallville najavi.
Jedino se Djorvozu nije svidelo sto topik koji je postavio ne izgleda
bas onako kako je on zamislio
Ja filmove i serije nisam hteo da stavlljam u ovaj topik
vec sam ih stavljao u SF Fanatizam i onda mi je Gugi rekao
nemoj tu da ih stavljas nego u topik radio i tv emisije
i tu sam i stavljao i neznam zasto da se vise oko toga prepiremo
Lost je sjajna serija barem se nadam ,SF je zanra i treba se najaviti

Po meni ako ima ista zanimljivo cak i ako je ponekad ispod proseka treba najaviti pa sad kome se gleda neka gleda
upravo zbog razlicitih ukusa itd
Ako se u tome mozemo sloziti onda O.K.

gucic

Drago mi je da smo to resili.  :)
Da ne bi opterecivali ovaj topic nasim postovima koji nemaju preterane veze sa emisijama, ne bi bilo lose da to pomeri administrator u drugi topic.

Gugi

Quote from: "gucic"Sashastar wrote
QuoteBojim se da sam se uzlud trudio,trosio vreme interneta i pritom jos i novac ali sta se sad tu moze pomalo sam razocaran.



Sashastar. Ti si je jedan od najaktivnijih clanova foruma - i jedan si od clanova koji daju najvaznije informacije, a i najbolje.



E ovako izgleda kada se netko ohrabruje!

Slazem se sa Gucicem!  :)

vanillasky


Djorvoz

Napravite topic za SF pa tamo najavljujte SF. Ovde ko hoce neka najavljuje astro sadrzaje. Bez ljutnje ali radi preglednosti tako treba. Licne rasprave idu preko PM. Zamoli bih moderatora da ocisti topic od svih rasprava "gde sta treba" ukuljucujuci i ovu poruku.

Sich

evo ga topic o serijama.

sad ja moram da kazem nesto o Lost

Ja je gledam. Odgledao sam 16 epizoda od 24/25 u prvoj sezoni. Ove ili prosle nedelje je pocela druga sezona u americi. To je ABC-ov projekat i serija je najgledanija od svih.
Medjutim, ja nisam zadovoljan serijom, ali je jos uvek gledam :)

radnja je sasvim obicna. Mislim gde je mastovitost, avion se srusio sa 10km, prepolovio u letu, pao na napusteno ostrvo i prezivelo je 40 putnika!! Klasicna robizon kruso prica (mada malo vise opreterana, mislim da prezivi toliko putnika, hah) . Ono sto interesantno kod serije to sto nosi predznak SF. samo veliko je pitanje koliko taj predznak odgovara (barem u prvoj sezoni). To je ipak drama, sa ne toliko kvalitetnim scenarijom po mom misljenju. Kriticacri je takodje nisu ocenili bogzna kako. To potvrdjuje i Emi nagrada. Serija je dobila jednu nagradu za najbolju seriju i to prvenstveno zbog gledanosti, jer bi bilo jako cudno da tu nagradu ne dobije najgledanija serija, jel. Pored toga imala je samo jos jednu nominaciju i to za sporednu m isku ulogu (nominovak je glumac koji igra Iracanina). A ima nekih unknown serija za nas koje imaju po sedam-osam nominacija. Glumacka ekipa ipak nije na zavidnom nivou, mada ima tu dobrih glumaca, ali vise je to kao izuzetak nego pravilo u seriji. POstoji desetak glavnih junaka, a o ostalih 30-tak preziovelih nemate pojam ni da su zivi (iako oni ne zive odvojenoo  od glavnih).
E sad pitanje je zasto je toliko gledana i zasto je i dalje gledam. Pa veoma je zarazna. Ali tu zaraznot ne nose sve epizode, pa tako se smarate jedno dve epizode da bi trecu sedeli na iglama i psovali kraj (mada to je u manjoj meri izrazeno na kompu gde ne morate da cekate nedelju dana do naredne epizode; ali opet znate da u sledecoj epizodi se nista nece resiti i ona ce poceti ako da se nista pre toga nije desilo). E sad ja sam zbog toga vec odlucivao da prestanem da gledam seriju, ali taman kad to odlucim naidje ona exstra dramaticna epizoda i eto.
Neizvesnost se ogleda u tome da to ostvrvo nosi neku tajnu, tj bolje receno tu postoje neke natprirodne misticne sile koje u prvoj sezoni samo zbunjuju ljude i nista se ne otkriva, samo se gomilaju zagonetke. Cesto se vraca u proslost gde se vidi da svako  sa svakim ima neke veze kao u pravoj spanskopj seriji, mada te veze su nekako sakrivene junacima serije. Malo vise o seriji ima u fanzinu u astronomiji, pa i to procitajte.
Toliko, ja nisam odusevljen, daleko od toga, ali ako je pocnete gledati, verovatno ce je gledati
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Skyw@lker

Konacno topic o serijama, odlicno!!!  :D  Pa dobro bitno je da se svi ispostuju, daleko od toga da se Sashastar dzabe trudio, pa zahvaljujuci njemu sam saznao za mnoge dobre filmove i serije i pored regularnog TV programa! Svako ima prava na svoje misljenje pa neka iznese, ali bez vredjanja...  Nego mislim da je vreme da pocnu sa davanjem nekih kvalitetnijih SF serija i na nasim kanalima, sta mislite o tome? Koja vam je omiljena? BTW jel zna neko kada ce opet biti "Alien Planet" na Discovery-ju?    8)
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."