• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

olympus 10x50???

Started by generator, October 03, 2012, 04:35:48 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

generator

slucajno danas u jednoj radnji naidjoh na ovaj dvogled pa me inetresuje vase misljenje valja li sta za posmatranje po onome kako izgleda i cijeni djeluje ozbiljnije :)

Yagodinac

Još neka oznaka? WPW ili tako nešto?
Na kraju, a zapravo na početku: cena? Jer ako je 2-4 crvene onda odmah da ti odgovorim da je trash. Izuzev ako bratancima uzrasta 2-5g ne želiš da pokazuješ Mesec, kao ja.

Accuphase


generator



kostur

ma fin je to dvogled, ne vali ništa.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

generator

bacio bih ja pogled na mnogo sta :D kod nas je (Crna Gora) inace to skupo ilo ga uopste nema(o teleaskopima mozemo da sanjamo) a da ga narucujem iz inostranstva nesto ne bih :) sve su prilike da ce taj u moje ruke brzih dana ;)

Luger


generator

evo sam se dogovorio sa drugom da zajedno uzmemo olympus-a pa sta nam Bog da :)

sale11472

Pomenuti Olympus je mehanički solidniji ali optički znatno slabiji od TS-a pa ti sad vidi šta ti više odgovara, svojevremeno sam izabrao dosta jeftiniji dvogled zato što mi se taj Oly nikako nije svideo, e sad 12x50 EXPS II je nešto drugo.
BTW nisam siguran da bih svog TS-a menjao ni za jedan dvogled od ovih sa linkova (mada Nikon Action EX i Marine serije bih ipak morao da pogledam pod zvezdama)...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D