• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jos jedna posmatracka akcija

Started by Sekula, May 01, 2004, 01:39:23 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Sekula

 Postovani prijatelji,

sa nasim prijateljima iz nishkog Odreda Izvidjacha "Djuka Dinic", Astronomsko drustvo Alfa je odradilo posmatracku akciju u vidu popularizacije astronomije 30. aprila. Tacnije, pomenutih cetrdesetak izvidjaca iz ovog odreda, mladjeg uzrasta, nalazi se na bivakovanju (satori, kamp ...) u selu Lipovac kod Aleksinca, u neposrednoj blizini manastira "Sveti Stefan" (kraj XIV veka).
U poseti sam bio ja ispred naseg drustva. Momci iz odreda su me pokupili kolima sa sve teleskopom. Tamo sam na licu mesto imao jedno krace predavanje o amaterskoj astronomiji, teleskopima, posmatranjima. Bilo je prilicno oblacno ali smo ipak uspeli da odradimo posmatranje Meseca, Jupitera. Tom prilikom smo dogovorili i buducu saradnju i njihovu skoru posetu na nasoj prvoj narednoj akciji, predavanju i posmatranju pomracenja Meseca u utorak, 4. maja. Nadajmo se da ce prisustvo momaka i devojaka iz ovog odreda znacajno obogatiti i clanstvo u nasem drustvu kao i da cemo dobiti nove kolege i saradnike, pod zvezdama.

Foto-album sa ovog skupa kao i fotografije iz obliznjeg manastira mozete videti na adresi:

http://www.alfa.org.yu/izvidjaci/index.html

Poz. CEKYJIA. :)