• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Najava TV - Astro i SF filmova

Started by sashastar, September 28, 2005, 12:21:13 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sashastar

ROBOKAP - BK TV, 22.15
Industrijski centar Amerike Detroit, preplavljen je kriminalom. Na ulicama se pored običnih policajaca nalaze i roboti koji ponekad nisu dovoljno dobri na dužnosti. Posle pogibije policajca Aleksa Marfija, ugledna korporacija, koja proizvodi androide, uzima njegovo telo da bi napravila kombinaciju mašine i čoveka.

Film je mešavina futuristike i akcije i snimljen je 1989. godine, a treba reći da je prvi američki film čuvenog holandskog reditelja Pola verhovena. Igraju: Peter Veler, Nensi Alen...

OD SUMRAKA DO SVITANJA - TV Pink, 24.00
Posle uspeha sa "Petparačkim pričama", Kventin Tarantino odlučio je da prepravi neki od svojih starih scenarija. Odabrao je lascivni akcioni horor "Od sumraka do svitanja", a za reditelja je angažovao Roberta Rodrigeza. Junak priče je pljačkaš banke Set Geko koji sa svojim suicidnim bratom Ričardom prelazi granicu Meksika. Neobična družina odseda u sumljivom baru, koji posle zalaska sunca opsedaju vampiri...

Igraju Kventin Tarantino, Džordž Kluni, Harvi Kajtel, Selma Hajek, Džulijet Luis

sashastar

SVEMIRSKE TRUPE (STARSHIP TROOPERS) - BK TV, 21.15
Posle škole Džoni Riko se prijavljuje za odred motorizovane pešadije da bi osvojio devojku Karmen Ibanez, koja se upisala na pilotsku akademiju. Vremenom, Džoni stiče čin vođe odreda, ali zbog nesreće koja se desila tokom treninga, počinje da razmišlja o napuštanju vojske...

Režija: Pol Vehoven. Igraju: Kasper van Dijem, Dina Mejer...

GENESIS

Umjetna inteligencija, američki film (141')

HTV1  01.04.2006.  21:40

UMJETNA INTELIGENCIJA - američki film
(A.I. ARTIFICIAL INTELLIGENCE, 2001.)


Znanstveno-fantastična drama. U svijetu budućnosti Zemlja je pogođena ekološkom katastrofom, a zbog manjka prirodnih resursa stručnjaci preporučuju drastično smanjenje nataliteta. Zbog toga ljude sve više zamjenjuju roboti. Martin Swinton (J. Thomas) pati od teške zarazne bolesti te je stoga zamrznut u  jednoj klinici kako bi se spriječilo napredovanje bolesti do pronalaska lijeka. Njegova majka Monica (F. O'Connor) teško proživljava to razdoblje, a otac Henry (S. Robards) više ne zna kako bi joj pomogao. Jednoga dana dolazi kući s mehaničkim dječakom Davidom (H. J. Osment), koji je čak sposoban voljeti. Isprva šokirana, Monica se počinje privikavati na novog sina te obitelj ponovno normalno funkcionira. Kad liječnici napokon pronađu lijek za malog Martina on se vraća kući te ubrzo postaje ljubomoran na svog mehaničkog brata. Tada David postaje smetnja u obitelji te ga roditelji odluče ostaviti. Prepušten sam sebi, David odluči pronaći način kako da postane pravi dječak i pridobije majčinu ljubav...
Glasovit redatelj Stanley Kubrick (2001: Odiseja u svemiru, Paklena naranča) petnaestak je godina njegovao i razrađivao ideju o snimanju "Umjetne inteligencije". Kad je uvidio da mu se bliži kraj životnog vijeka, realizaciju projekta odlučio je prepustiti slavnom Stevenu Spielbergu. Priču za film sastavio je Ian Watson, inspiriran kratkom pričom Briana Aldissa "Supertoys Last All Summer Long". Predložak je primarno bio obilježen znanstvenom fantastikom, no u srži mu je ležalo suptilno i simbolikom prikriveno propitivanje ljudske prirode i sagledavanje mogućnosti opstanka čovječanstva u sve neizvjesnijoj budućnosti. Tema se naizgled činila kao stvorena za Spielberga, redatelja koji se često bavio znanstvenom fantastikom (Bliski susreti treće vrste, E.T.), a nije se ustručavao ni povremeno osvrnuti na (ne)humanu dimenziju ljudskog postojanja (Carstvo sunca, Schindlerova lista, Spašavanje vojnika Ryana). No "Umjetna inteligencija" zahtijevala je daleko manje konvencionalan pristup od onog koji je krasio dotadašnje redateljeve filmove. Preciznije, ona je trebala pomiriti i uskladiti vizualnu strogost i emotivnu hladnoću Kubrickovih djela s raskoši i toplinom kojom su zračili Spielbergovi filmovi. U krajnjem je rezultatu taj kompromis u potpunosti došao do izražaja i to u sasvim pozitivnom svjetlu. Redatelj je uspješno uskladio impresivno snimljene scene umirujućeg ugođaja obiteljske idile s kadrovima vizualne ekstravagancije koji krase Davidovu pustolovinu. Kao što je i tipično za njegove filmove glumački su nastupi i ovdje izvrsni, a najviše pohvala zaslužuju mladi H. J. Osment (Šesto čulo), raspoloženi J. Law (Studengora) i lijepa F. O'Connor (Glasnici vjetra) u ulozi nesretne majke. Za impresivan izgled filma ponajviše je zaslužan iskusni snimatelj Janusz Kaminski, a valja spomenuti i dojmljivu glazbenu kulisu Spielbergovog stalnog suradnika Johna Williamsa. Film je bio nominiran za 2 Oscara, 1 BAFTA-u i 3 Zlatna globusa, a osvojio je pregršt drugih nagrada. Između ostalog, Američka akademija za filmove znanstvene fantastike, fantazije i horor filmove dodijelila mu je 2002. nagradu Saturn u čak 5 kategorija (najbolji z-f film, glazba, mladi glumac, scenarij, specijalni efekti), a sam Spielberg osvojio je pri Venecijanskom filmskom festivalu 2001. nagradu Future Film Festival Digital.


Uloge: Haley Joel Osment, Jude Law, Frances O'Connor; Brendan Gleeson, Sam Robards, William Hurt, Jake Thomas, Ken Leung, Michael Mantell, Michael Berresse
Scenarist i redatelj: Steven Spielberg

GENESIS

RTV Pink subota 1.4.2006. u 21:45 h  MINORITY REPORT  8)

In Washington, D.C., in the year 2054, murder has been eliminated. The future is seen and the guilty punished before the crime has ever been committed. From a nexus deep within the Justice Department's elite Pre-Crime unit, all the evidence to convict--from imagery alluding to the time, place and other details--is seen by "Pre-Cogs," three psychic beings whose visions of murders have never been wrong. It is the nation's most advanced crime force, a perfect system. And no one works harder for Pre-Crime than its top man, Chief John Anderton. Destroyed by a tragic loss, Anderton has thrown all of his passion into a system that could potentially spare thousands of people from the tragedy he lived through. Six years later, the coming vote to take it national has only fueled his conviction that Pre-Crime works. Anderton has no reason to doubt it... until he becomes its #1 suspect. As the head of the unit, Anderton is the first to see the images as they flow from the liquid suspension chamber where the Pre-Cogs dream of murder. The scene is unfamiliar, the faces unknown to him, but this time, the killer's identity is clear--John Anderton will murder a total stranger in less than 36 hours. Now with his own unit tracking his every move, led by his rival Danny Witwer, Anderton must go below the radar of the state-of-the-art automated city, where every step you take is monitored. Because you can't hide, everybody runs. With no way to defend himself against the charge of Pre-Crime, John must trace the roots of what brought him here, and uncover the truth behind the questions he has spent the past six years working to eliminate: Is it possible for the Pre-Cogs to be wrong


vmiro

Film Svemirska krstarica: RTS1 subota, 12:30

stameni

Quote from: "vmiro"Film Svemirska krstarica: RTS1 subota, 12:30


Nemoj da je neko nije gled'o,
jer stameni kad to čuje će 'se ljuti :)

Skyw@lker

Sta je to uopste? O cemu se tu radi?   :wink:  :D
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

GENESIS

film: galaktika: svemirska krstarica      
Subota, April 08, 2006 12:30   RTS   Prvi program


[i 15.4. u 12:30]

SAD, 2003.

Jedna od najpopularnijih serija sedamdesetih, dobila je nov izgled i potpuno novu dimenziju u ovom rimejku iz 2003. Četiri decenije od završetka rata, cajlonski roboti [koji su, u međuvremenu uzeli ljudski oblik], ustali su protiv svojih nekadašnjih gospodara i napali ljudske kolonije nuklearnim oružjem. Od razaranja se spasilo samo nekoliko kolonijalnih snaga čiji je glavni cilj da preživele odvedu na neko bezbedno mesto. Napad je preživeo i stari svemirski brod po imenu 'Galaktika' koji treba da preveze pedeset hiljada ljudi do mitske kolonije Kobol [čije je drugo ime Zemlja]. Predvođeni komandantom krstarice, Adamom [Edvard Džejms Olmos] i političarkom Laurom Roslin, preživeli pretražuju galaksiju u nadi da će pronaći jedino mesto gde će biti sigurni od Cajlonaca.

Režija: Majkl Rajmer

GENESIS

Kada se davala serija (starija verzija) na nasoj televiziji to su bile puste ulice. Serija je imala dobar izbor glumaca , lep scenario i puno akcije. Izdat je film i celokupna serija na DVD-u.

Ko zeli da se podseti Galaktike neka klikne na link  :roll:

http://www.scifi.com/battlestar/classic/dvd/

Skyw@lker

Heheh Genesis, ono gore sto sam pitao je bilo ironicno, naravno da znam sta je - pa toliko je popularna serija da bi svako na forumu trebao da je pogleda i donese svoj sud! (zato sam i stavio one smajlije) Ustvari, hteo sam malo da zezam Stamenog jer je toliko odusevljen. Imam narezanu prvu sezonu i film ako nekoga zanima. Inace ne znam zasto, meni se nije nesto dopala serija, mada mi je film (koji je zamisljen kao prva epizoda) prosecno ok.
U svakom slucaju odlicno si uradio sto si postavio link i kratak size za sve one koji se prvi put susrecu sa Galaktikom.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sich

pa recite lepo battlestar galactica pa da mi bude jasno o cemu je rec.
A ne neki tu srpski prevod, dok nisam skontao o cemu se radi... :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

wexy

Nešto sam gledao po netu i nije mi baš najjasnije šta gledamo :) Ovo bi trebalo da bude prvi od dva dela "Battlestar Galactica - Miniseries" koji je u principu "uvod" za TV epizode tj. (sezonu 1, 2, ..)?

Prva epizoda iz prve sezone je "33", gledao sam sinopsis i nešto mi se čini da to nije ono što su emitovali danas. Verovatno to sledi posle drugog dela ovog "uvoda".

Jesam ja ovo dobro povezao? :roll:

Inače drugi deo ide 15.4. u 12:30 na RTS1.

Sich

Prokljuvio si ga, to jeste miniserija.

Verovatno su otkupili i seriju?!
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

GENESIS

Sto sam se razocarao. Nesvidja mi se ova nova verzija Galaktike. Uopste mi nije jasno po kojim zakonima manevrisu ovi borbeni lovci. Ako jos jednom pocnu piloti lovci da se preko sluzbene linije za komunikaciju pozdravljaju u stilu "Bila mi je cast da letim sa Vama" prebacicu na program sa pevaljkama  :wink:

stameni

Quote from: "GENESIS"Sto sam se razocarao. Nesvidja mi se ova nova verzija Galaktike. Uopste mi nije jasno po kojim zakonima manevrisu ovi borbeni lovci.


Ih, bar je ovo prosto. Funkcionišu po trećem Njutnovom zakonu. Baci pogled na onaj gas što šiklja kada treba zakovrnuti lovca na neku stranu :)

Inače, da: mnogo sam više uživao u originalnoj seriji.