• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Teleskop Star 800203 IV

Started by oxygen, April 29, 2012, 08:32:53 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

oxygen

Pozdrav svim clanovima foruma!!!
Zamolio bih vas za misljenje o gore navedenom teleskopu Teleskop Star 800203 IV
Zainteresovan sam za kupovinu teleskopa kojim bih mogao posmatrati i nesto vise od solarnog sistema.
Zivim van grada i svetlosno zagadjenje je minimalno,ako ga uopste i ima.
evo tehnickih karakteristika koje sam nasao u uputstvu za ovaj teleskop:

Ogledalo (reflektor) : Konkavno ogledalo sa aluminijumskom presvlakom
Otvor za sočivo (promer) : 203 mm
Žižna dužina : 800 mm
Razlučivost : 1 inch
Snaga sabiranja svetla : : 256 X
Povećanje : 200 X , 80 X
Objektiv: Otvor: D=203 mm Žižna dužina: 800 mm
Okular: PL 10 mm , PL 25 mm
Tragač: 6 x 30 mm
Nosač: ET-7 ekvatorski
Postolje: Aluminijumsko
Dodatna pomagala: meke ručice (dve), teg, polica za pomagala

svaka informacija mi je korisna jer sam potuno nov u svemu ovome.
pozdrav sa Fruske gore za sve vas  :)

i vedro nebo  :)

tomato011

To si video u oglasima na Kupujem prodajem... meni deluje kao krs, pogotovo za te pare koje lik trazi... gledaj na teleskop.rs nove uredjaje!

Yagodinac

Daj link da vidimo kako to izgleda. Inače ime ne uliva baš neko poverenje, ako ćemo pošteno.

tomato011

http://www.kupujemprodajem.com/Teleskop-Star-800203-IV-1950279-oglas.htm Firma je Optisan. Za njih sam cuo da su za izbegavati na mnogim stranim forumima, a niko ih ni ne prodaje od ozbiljnih kuca.

Po meni, za malo manje pare i uz to "ganz" novo:

http://www.teleskop.rs/teleskop/na-eq-montazi/150750-na-eq3-montazi-sw-newton-reflektor

ili za 30% vise para, takodje novo i sa 3 god. garancije http://www.teleskop.rs/teleskop/na-eq-montazi/2001000-eq5-skywatcher


Predrag

Au, ako je to taj za 390 e treba tražiti kusur od barem 250 e.

Inače na tom sajtu kupujem-prodajem sam negde video teleskop čija je vrednost nekih 60-70e (igračka) da se prodaje za 420e. Plus piše da je to profesionalni teleskop i slične gluposti...ej bre. I sigurno naiđe na nekog ko se ne raspita i to je to.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

tomato011

Ma nije tako, veruj mi, nista se ne prodaje...

Ja imam desetak relativno vrednih stvari na prodaju, koje mi ne trebaju i niko ne zove ni da pita.
A stavio sam cena dogovor, da vidim da li uopste postoji interesovanje... i nista!

Ogromna je kriza u narodu. Nude neke bizarne zamene vecinom... za vredan hi-fi plac u "babusnici"... i sl. gluposti!

Yagodinac

Prvo, ovaj "teleskop" iz naslova je kompletno smeće. Nije problem apertura (koja je solidna) već sve ostalo: Idiotski loš kvalitet izrade optike, okulara, tražioca, fokusera, montaže (reklamira se ponegde da ide na montaži koja je klon EQ3, daj Bože da je tako)...
Lik sa linka je jeo pečurke i pušio smešne cigare kad za onako nešto traži 390e.
Čuj, ozbiljan teleskop  ;D

ByTheWay taj isti teleskop se u Sloveniji prodavao za 141 evro. Svi ovi sajtovi tipa kupujem-prodajem-smeće-dodajem su propali zato što svaki retard iz prigradskog naselja odluči da svoju "ozbiljnu" stvar proda za, ni manje ni više, nego 3 x veću cenu.

Žao me vremena potrošenog da izguglam podatke o Optisanu 800203.

Predrag

Quote from: tomato011 on April 30, 2012, 09:16:22 pm
Ma nije tako, veruj mi, nista se ne prodaje...


Verujem, zašto ne bi.

Quote from: Yagodinac on April 30, 2012, 11:30:50 pm
ByTheWay taj isti teleskop se u Sloveniji prodavao za 141 evro.


Ha ha, promašio sam za 1 evrić za kusur! ;)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

oxygen

Pozdrav svima i hvala na odgovorima i komentarima :)
Da,taj oglas sam nasao na kupujem-prodajem-smece-dodajem,kao sto rece Yagodinac :).
Pogledao sam sajt koji je predlozio tomato011, www.teleskop.rs i sky watcher 200/1000 na eq5 montazi je teleskop koji ce se najverovatnije prikljuciti u ovom mom istrazivackom pohodu.. za pocetak..

Hvala jos jednom i javljam se uskoro