• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Velika piramida, drugi deo

Started by Piramidolog, September 29, 2005, 01:16:16 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Piramidolog

QuoteŠto je najgore i izdao je knjigu.


Mani se knjige, covjece! To nije tema.
Budi konkretan: navedi formulu za izracunavanje kruga bez upotrebe broja Pi, ali ne samo teoretski, nego prakticno.

Evo, neka je dijametar kruga 15 cm.

Ako ne znas, ne petljaj se u raspravu?

Piramidolog

QuoteDule:ma sad ce verovatrno neka spika kako su egipcani prvi dosli do broja pi...


Dule, Dule! Nema nikakve "spike". Ne razgadjaj, vec ima li rjesenja za pitanje.
Vi kao djeca pocninjete da vrpoljite.

Jedan dan je skoro istekao....

Sich

Quote from: "Djorvoz"
Što je najgore i izdao je knjigu.

Ne neću navesti URL


pazi stvarno

vidusa, wow!

moze autogram?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Piramidolog

Autogram? Opet zabusavanje,a?

Ako ne znate odgovor na pitanje, priznajte pa  ako se izvinite, mozda vam i kazem!

Sich

ali za jedno ti moram odati priznanje.

fanatik si kakav se ne srece cesto
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Piramidolog

Nisam ili jesam fanatik? Pustimo to.
Pitam vas zaista ono sto i mene zanima (mada malo provokativno, publike radi).

Djorvoz

Ne moze se od precnika do obima bez pi iz prostog razloga sto je pi odnos te dve stvari. Sta ti tu nije jasno. I kako to dokazuje bilo sta od toga sto ti tvrdis?

Piramidolog

QuoteI kako to dokazuje bilo sta od toga sto ti tvrdis?


Polako, ne trci pred rudu!
Strpljen, spasen!

Djorvoz

Aj ti samo polako... Nemoj misliti d te pozurujem. Uzmi vremena koliko hoces ali lepo pdgovori nemoj deliti savete. Jos jednom naglasavam da do broja pi i ostalih transcendentih iracionalnih brojeva nije dodjeno merenjem premeravanjem u svetim lakatima kilogramima ili testeraskom kubnim metrima.
U matematici ne postoji merni sistem niti etalonski muzej. To je majka svih nauka i u njoj svako (sa malo vremena) moze kod svoje kuce sve da dokaze i dedukuje iz najosnovnijih matematickih principa (verovali ili ne SKUPOVA)

Dule_smor

dobro pogresio sam...sad ce spika kako su egipcani mogli da izracunaju obim bez pi...ili kako je u piramidi prostor zakrivljen, pa pi ima neku drugu vrednost:)

Djorvoz

Najnoviji dokazi pokazuju da nisu robovi bili glavni u gradnji piramide, nego radnici. Nisu ih tukli i ubijali nego lecili i dobro hranili.

(for sashastar)

Ponadjite datum svog rodjenja ili broj telefona ili obim piramide u broju pi:
http://www.angio.net/pi/bigpi.cgi

Piramidolog


Djorvoz

Eto ti dokazi a sam si rekao da ne priznajes dokaze kao sto su lvredjanje...

Dok ja i dalje cekam odgovor na pitanje o broju pi.

Ako nisi imao priliku da premeris piramidu ili tvoj lakat ne svetli u mraku pokusaj ovako da dodjes do pi:

p = 4(1 - 1/3 + 1/5 - 1/7 + 1/9 ...).

Ta je NAJjednostavnija.

sashastar

Pazite se piramidalac ima ovo u rukama ili nogama da li jos negde to je pitanje ?


Djorvoz

Other numbers are also repeated throughout. Each of the Pyramids four walls, when measured as a straight line, are 9,131 inches, for a total of 36,524 inches. At first glance, this number may not seem significant, but move the decimal point over and you get 365.24. Modern science has shown us that the exact length of the solar year is 365.24 days.