• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Velika piramida, drugi deo

Started by Piramidolog, September 29, 2005, 01:16:16 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Djorvoz

Ti stvaro nemas pojma sta ti je ko rekao. Ja te nisa ni popaljiva niti pisao arhimedovu jednacinu za pi. Ajde ti malo pogledaj sta sam JA TEBI napisao u vezi PI. Kako to dokazuje bilo koji tvoj zakljucak?

Dan nema 24 časa. Dan ima 23 hr 56 min 4.1 sec. Stvarno mislis da bi ti mogao da imas tacnije mere dana nego nasa?

A djervozova formula za pi je  4(1-1/3+1/5-1/7 +1/9...)

Ajde ti nama povezi cinjenice (u standardnim merama, bez mesanja mera i ostalih kerefeka) sa zakljucima koje tako samouvereno iznosis.
I objasni, zaboga, kakve veze ima Pi sa tvojim "proracunima"?

Sich

Quote from: "Piramidolog"
Admin je veeeliki saljivdzija! :cry:


ali nesto ne razume sve ove vase sale
i ne svidja mu se svo ovo prepucavanje pa vas moli da se malo stisate i urazumite
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Piramidolog

Piramida racuna  velicinu Zemlje ne po zvjezdanom (sidereal) danu vec po uobicajenoj vrijednost dana od 24 sata (srednji suncani ili tropical dan) jer je  mjerama Piramide trebalo objasniti i neke stvari koje se ne odnose na mjere Zemlje, nego na mjere vremena.
Arhitekta Piramide je racunao godinu po suncanoj (tropical) godini od 365,242 dana i moje je da se toga drzim.

Citat:
QuoteA djervozova formula za pi je 4(1-1/3+1/5-1/7 +1/9...)


Ja nisam pitao ni za kakvu formulu za broj Pi, vec za formulu obima kruga bez  uobicajene upotrebe broja Pi.

Citat:
QuoteAjde ti nama povezi cinjenice (u standardnim merama, bez mesanja mera i ostalih kerefeka) sa zakljucima koje tako samouvereno iznosis.
I objasni, zaboga, kakve veze ima Pi sa tvojim "proracunima"?


Evo za te standardne mjere uzmacemo mjere metrickog sistema.

Broj Pi ima i tekakve veze sa mojim proracunima:

a) visina Piramide: 0,1476505019 km
b) 0,1476505019 x 3,14159 = 0,4638573402 km = brzina rotiranja Zemlje oko njene ose u jednoj sekundi (po Piramidi).

Posto je Piramida gradjena hiljadama godina prije poznavanja broja Pi i mjera Zemlje, ovakvi rezultati nisu za odbacivanje.

Piramidolog

Quoteali nesto ne razume sve ove vase sale
i ne svidja mu se svo ovo prepucavanje pa vas moli da se malo stisate i urazumite


Izvinjavam se, pretjerali i jesmo. Prihvatam kritiku i savjet.

Djorvoz

Koliko je meni poznato u to vreme je pi bio poznat na 3 ili 4 decimale a obim zemlje sa nekom (u to vreme) malom greškom.

Rezultati koje prezentuješ bazirani su na probranim činjenicama. Povezuješ ono što tebi treba. Pišeš matematičke i istorijske nonsense itd. Na onu tvoju knjigu bi trebao da ide porez na zaglupljivanje ljudi. Posle ovog posta neću napisati ni jedan jer mislim da sam odgovorio na sve što vidisa ima da kaže (sa stanovišta nauke). Ajd uzdravlju.

Piramidolog

QuoteDjorvoz:Koliko je meni poznato u to vreme je pi bio poznat na 3 ili 4 decimale a obim zemlje sa nekom (u to vreme) malom greškom.



Da, Velika piramida to potvrdjuje.


QuoteDjorvoz:Rezultati koje prezentuješ bazirani su na probranim činjenicama. Povezuješ ono što tebi treba. Pišeš matematičke i istorijske nonsense itd.


Uzmi knjigu: The Great Pyramid - Its Secrets and Mysteries Revealed, Piazzi Smyth. I on je bio cuveni astronom sa doktorskom titulom i nekoliko godina zivio je uz Piramidu mjereci je.

Naucni nonsensi ili dokazi protiv lazi u nauci? Mislim da je ovo drugo!

QuoteDjorvoz: Na onu tvoju knjigu bi trebao da ide porez na zaglupljivanje ljudi. Posle ovog posta neću napisati ni jedan jer mislim da sam odgovorio na sve što vidisa ima da kaže (sa stanovišta nauke). Ajd uzdravlju.


Bas nasuprot tvom misljenju: moja knjiga odglupljuje ljude koji su zaglupljeni  mnogim lazima  pod plastom nauke.
I tebi sve najbolje i izvini na ruznim rijecima.

Piramidolog

Sta je ovo, ljudi? Evo treci dan izmice, a ekipa Astronomskog magazina nema odgovor na moje pitanje:

Quotepostoji li formula za izracunavanje obima kruga bez upotrebe broja Pi?


Ali, ta formula ne smije biti samo necija teorija, vec formula primjenljiva u svakodnevnoj praksi!

Pa gdje su ti vasi dr saradnici? Dzaba im placate honorare!

Djorvoz

Samo još jedan (ne mogu da izdržim).
1.Moj nick je Djorvoz!
2.Pi predstavlja odnos obima i precnika kruga. O/R
3.Kako za boga miloga mislis da moze da postoji neka druga jednacina. I kako to utiče na tvoju teoriju.
4.Postoje forumi gde se ljudi kao što si ti uvažavaju i poštuju. Idi tamo. Ovde smetaš. Astroclub je napravljen kao mesto gde će poštovaoci astronomije (nauke) da razmenjuju mišljenja u vezi stvari koje nisu vezane za astronomiju. Nemoj zloupotrebljavati nereagovanje admina.

Admin bi takodje trebao da vodi računa i o astroclubu, nije to divlji zapad.

Ovo je moj poslednji post na ovu i ovakve teme. Nemam vremena za ovakve stavri (koliko god to glupo zvučalo).

Imamo određen broj sekundi na raspolaganju u životu.
Sada kada sam se uverio u nesposobnost viduse da shati šta priča mogu mirno da spavam. Treba biti skeptik (zato sam i ušao u raspravu(ko zna, svakoga treba saslušati)).

Ne nameravam da na vidusu potrošim više ni jednu sekundu svog života.

Piramidolog

Izvini za Nick, ocoravilo se a ime "jednostavno" za pamcenje.

Ti, Djorvoz, kazas:
Quote3.Kako za boga miloga mislis da moze da postoji neka druga jednacina. I kako to utiče na tvoju teoriju.


Pa ja to pitam vas koji stojite iza nauke i od drveta nauke ne vidite ispred sebe sumu.

Da, postoji druga formula bez broja Pi, cak dvije.


edited by sich: malo cenzurisano

Piramidolog

Zovite u pomoc doktore nauka sa elitesecurity. Mozda vam pomognu. Veliki su potencijal, tvorci "svetog konvertora", genijalci:

http://www.elitesecurity.org/tema/33441/8#916853

Sich

vidusa, zuti karton, bez likovanja

vec smo ti rekli, nema formule za obim kruga u kojoj se koristi precnik a ne i pi
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Piramidolog

Nema likovanja?A sta je sa onim  cuvenim:"EUREKA!"

A formula postoji. Kazacu vam sutra, ako Bog da, ali nemojte poslije da se izvlacite raznim opravdanima. Ako znate i jednu formulu bez broja Pi, kazujte dok je vrijeme. :wink:

sashastar

Samo mi nemoj reci da je :
Obim Velike piramide podeljen s njenom visinom, pomnoženom sa dva iznosi 3, 14159, isto kao pi koje se koristi prilikom proračuna obima kruga iz njegovog radijusa.

Jesam li te................ili nisam

Piramidolog

QuoteJesam li te................ili nisam


Ne, nisi! Rekoh: radi se o formuli u kojoj ne postojo broj Pi! Ne jedna, nego dvije formule.

Piramidolog

IZ GEOMETRIJE VELIKE PIRAMIDE

Velika Piramida! Cudo u nasim ocima! Jedini objekat drevnih vremena: starijeg nema, veceg nema, tajnovitijeg nema, arhitektonski  savrsenijeg gradjevinskog objekta nema ni do dana danasnjeg i nece ga ni biti do kraja svijeta.
Velika Piramida, knjiga od kamena, maketa atoma, maketa molekula, maketa trunke prasine, maketa kapljice rose na vrhu travke, maketa zrna pijeska, maketa sve Zemlje i Mjeseca i Sunca , svih zvijezda i sve vasione.
Velika piramida: mudrost od Pocetka!

Nekoliko podataka o Piramidi

a) Duzina svake strane njene baze: 0,23192867 km
b) Visina Piramide: 0,1476505019 km
c) Ugao uspona bocnih strana Piramide: 51,85399754º
d) Tangent ugla  uspona: 1,273240621
e) Visina Piramide predstavlja dijametar svakog kruznog tijela (sfere) jer svaka sfera (kugla) ima svoj model Velike piramide.

IZRACUNAVANJE OBIMA KRUGA BEZ UPOTREBE BROJA Pi

Prva formula:

O = (d/1,273240621) x 4

d = dijametar kruga (visina piramide)
1,273240621 =  tangent ugla uspona Velike Piramide


Formula druga:

O = (d/0,63662031) x 2

d = dijametar kruga (visina piramide)
0,63662031 = ugla uspona sjevernog "vazdusnog" kanala Kraljeve odaje (32,48165854º)

Formula treca:

O = d/0,318310155

d = dijametar kruga (visina piramide)
0,318310155 = tangent 17,65680115º, ugla uspona cijelom duzinom jedne strane baze Piramide do polovine Piramidine visine (dvije strane baza sa ovim uglom daju cijelu visinu Piramide, dijametar neke kugle.


IZRACUNAVANJE POVRSINE KRUGA BEZ UPOTREBE BROJA Pi

Prva formula:

P = r^/1,273240621 x 4

r^ = radijus na kvadrat
1,273240621 = tangent ugla uspona Piramide

Druga formula:

P = r^/0,63662031 x 2

r^ = radijus na kvadrat
0,63662031 = tangent ugla uspona sjevernog "vazdusnog" kanala Kraljeve odaje

Treca formula:

P = r^/0,318310155

r^ = kvadrirani radijus
0,318310155 = tangent ugla 17,65680115º, ugla uspona duzinom jedne strane baze Piramide do polovine Piramidine visine (dvije strane baza sa ovim uglom daju cijelu visinu Piramide, dijametar kugle).

(Petko Nikolic Vidusa, The Great Pyramid and the Bible - Earth's measurements)

Slava Gospodu Bogu!

Toliko od Viduse!

Pozdrav svima ! :)