• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Velika piramida, drugi deo

Started by Piramidolog, September 29, 2005, 01:16:16 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

Pa vidusa, ovde si svugde koristio pi :D
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

E pa sa takvim formulama i ja sam iz gradskog Autobusa mogao dobiti PI.

E pa PETKO stvarno si me razocarao jos to cinis u svojoj 53 godini.
Jos kakav si uvod rekao ni da si glavesina neke grozne sekte FUJ......
I jos hoces da ti kupuju knjigu za 11 dolara GROZNO

A ja .............nasao da trosim vreme na tebe uh koji sam ...............

Piramidolog


Piramidolog

Quote from: "Piramidolog"Hvala na  "komplimentima".


Nigdje  Pi nije direktno koristeno. Kad je formula pred ocima svima izgleda jednostavna i  prosta. Gotovom djetetu lako je biti otac.

Dule_smor


Piramidolog

Tri puna dana ja ih takoreci molim da napisu formulu za obim kruga bez  broja Pi, i niko nije nista napisao.
I ne samo ovdje, pitao sam i na  Elitesecurity Forumu Matematike i  na SC. I ljudi da bi izasli u susret mojoj molbi, napisali su sto su znali  i ono sta su mogli da pronadju.
Dakle, niko ne treba da se ljuti na mene zbog ovoga sto sam ja caprkajuci po mjerama Piramide nasao.
Ja sam napisao ono sto niko nigdje na svijetu nije napisao i sta sam ja za to kriv?  :shock:
Nije moja zasluga, vec Bozija i Njegova volja da se to sazna.
Izvinite, ali ako to iko pronadje da je vec napisano, ja cu poklopiti usi i ucutacu.
I necu se zacuditi ako sve ovo bude izbrisano, jer Vidusa nije ateista, Vidusa  ne priznaje teoriju evolucije, jer se Vidusa  Bogu moli.

gucic

Tek sada sam zavirio u ovu temu.

Piramidoloze - znaci, piramida je izmerena u mikrometar. Da li si uzeo uticaj erozije peska na kamen u pustinji? Moram ti napomenuti da se zbog toga dimenzije piramide menjaju iz dana u dan - minimalno ali za tebe znacajno. Siguran sam da znas da je piramida nekada imala "prekrivac" i da je bila ravna, a ne stepenasta kao sada. To stog trenutna menja osnove njene baze. Minimalno ali znacajno za tebe.

Kad si uzeo visinu piramide u obzir da li si uzeo u obzir i nadmorsku visinu na kojoj se piramida nalazi? Obim zemlje na ekvatoru se uzima za n.v. od 0m. Time se predjeni put vrha piramide automatski menja. To znaci da su egipcani bili jako dobre geodete. Ko zna, mozda i jesu...stvarno ne znam.

Inace, tvorci konvertora nam sada omogucavaju zivot od prosecno 80-ak godina dok su ljudi u to vreme ziveli prosecno 30-ak godina, mozda nesto vise.

Ovde ima ljudi koji veruju u Boga, a ima i ateista. Ima i onih koji veruju i u Boga, a i u teoriju evolucije. Mnogi misle da je ovo vreme kada naucnici moraju da imaju odgovore na sve. Nije tako. Vreme ide, a vremenom se otkrivaju odgovori. Sve je pitanje
(r)evolucije...

Zamolio bih te jos nesto, a to je da pogledas pravilnik foruma. Religiji mesto ovde nije.

Piramidolog

Ni jedan gradjevinski objekatnije i ne moze biti 100% kopija arhitektinog plana. Pa tako ni Velika piramida koja je izlozena metereoloskim uticajima hiljadama godina, slijeganju materijala, zemljotresima...

Kad ja govorim o Velikoj piramidi, govorim o njenom originalnom planu prema kojem je ona izgradjena.

O nadmorskoj visini Piramide ima posebna prica sa posebnim dokazima, ali to sad i ovdje nije tema.

Mislim da ne znas o kakvom se "konvertoru" radi. Ne, nisam mislio na nauku u globalu.


QuoteZamolio bih te jos nesto, a to je da pogledas pravilnik foruma. Religiji mesto ovde nije.


Ja ne vidim u mojim racunima ni malo religije, ali vidim da religioznim ljudima, po tvojim rijecima, ovdje nije mjesto. :roll:

gucic

Ne, ne, ne...
nisi razumeo.
Zelim da kazem da svako za sebe treba da zadrzi kojem se bogu moli i koje je veroispovesti. Sve rituale treba ostaviti za privatnost, a ne za javnost.
To ti kazem zbog toga sto si naveo u pretposlednjem postu sledece:

Quotevidus:
I necu se zacuditi ako sve ovo bude izbrisano, jer Vidusa nije ateista, Vidusa ne priznaje teoriju evolucije, jer se Vidusa Bogu moli.


Znaci, sve moze ali teorija evolucije i religija su malo siri pojam pa mislim da nije bas prikladno da to ovde iznosimo. Religiozni i nereligiozni imaju ista prava ali rituali i izjave ostaju za sebe.
Je l' u redu?

Piramidolog

QuoteZnaci, sve moze ali teorija evolucije i religija su malo siri pojam pa mislim da nije bas prikladno da to ovde iznosimo. Religiozni i nereligiozni imaju ista prava ali rituali i izjave ostaju za sebe.
Je l' u redu?


U redu je!