• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Saturn

Started by Laci, March 16, 2012, 11:06:51 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Luger

Evo jedan aprilski Saturn, cini mi se da je tada bila zadnja vedra noc   >:(

Sima_Strahota

Lepo :)
Cini se da od vikenda ide stabilizacija vremena, pa ce biti vedrih noci. Ovi oblaci udavise...
...

gile.ms

Super je ispao, nadam se da ćeš uskoro imati priliku da ponovo slikaš.
Daj neke detalje, čime si snimao i je l' u direktnom fokusu ili afokalno? Koliko frejmova si imao?
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Luger

Quote from: gile.ms on June 12, 2013, 04:14:48 pm
Super je ispao, nadam se da ćeš uskoro imati priliku da ponovo slikaš.
Daj neke detalje, čime si snimao i je l' u direktnom fokusu ili afokalno? Koliko frejmova si imao?

Stalno zaboravim da pogledam koliko je frejmova stekirano u Registax-u.Sad sam ponovo odradio snimak, samo da bih obratio paznju na taj detalj.
Da li moze nekako iz Tif-a da se vidi broj frejmova?
Snimano je nemodifikovanom Toucam kamerom 30", a od 601 frejma, Registax v.5.1 je odabrao 524.
Teleskop je 750/150,
pracenje Picgoto,
Barlow 3X polu Apohromatski.
Kupio sam APO 2,5X, ali nikako da ga probam. Ne daju oblaci.
A na podrsci, Simo, Gile.ms... hvala!

astromilke

Prvi put ozbiljnije saturn. Kao sto sam pomenuo u postu gde sam slikao mesec, pitam se da li sam izostrio kako treba. Ne znam da li sam napravio sliku koja je dobra u odnosu na moju opremu ili moze bolje, vi cete bolje znati. 76/800 + 20mm.



DateTime - 2013:06:14 21:31:35
ExposureTime - 1/6.3 seconds
FNumber - 7.10
ISOSpeedRatings - 800
FocalLength - 25.00 mm
FocalLengthIn35mmFilm - 140 mm



DateTime - 2013:06:14 21:36:24
ExposureTime - 1/3.2 seconds
FNumber - 7.10
ISOSpeedRatings - 200
FocalLength - 25.00 mm
FocalLengthIn35mmFilm - 140 mm

Oba su pipkana u PS-u.

SW Newton 76/900
EOS 1200D

mitja

Quote from: Luger on April 22, 2013, 02:29:47 am
Evo jos jednog Saturna, takodje snimljenog Toucamom, Barlow 3X i 298 frejmova u Registax-u. Kad sam se malo potrudio oko Vaveletsa u Registaxu, pojavili su se i detalji.Istina, nema ih mnogo, ali tu su:



znaci ovako DOBRO radi kamera sto je prodajes :) smrc ;(
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Luger

Imao sam jednu, sad mi ovaj lik donese jos 3.Zapanjio sam se kad sam vidio da su neotvorene, s obzirom da se deceniju i vise ne proizvode.Ko zna gdje je to izbunario.Kupio sam sebi jos jednu, da se nadje.
Elem, ovo sto sam ja slikao ne bi trebalo da Ti bude reper, jer sve to izgleda mnogo bolje kad rade ljudi koji znaju sta i kako.Ja samo imam volju i polako ucim.

mitja

Moj prvi saturn :) Uslikan sa mojim kolegom  banetom :)

teleskop 130/650 barlow 2x obicnom web kamerom. nisam zapamtio koliko je stakiranih slika bilo ali vazno da je fotkanje uspesno obavljeno :)
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

mravic

Odlično. Još malo bolji fokus i vremenski uslovi i biće još bolje.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

mitja

Pa taj fokus mi je problem. Sa ovom web kamerom svidno polje je malo.saturn vrlo brzo bezi iz vidnog polja i zaista je tesko uhvatiti dobar fokus. Al nadam se da cu nabaviti tu kameru toucam pa cemo videti.
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Luger

Bravo Mitja, odlican pocetak.Ne znam da li si citao ovo:
http://forum.astronomija.co.rs/astrofotografija/registax-v6-prvi-koraci/msg52348/#msg52348

Tu je gile.ms detaljno objasnio postupak snimanja.S obzirom da nemas nikakvo pracenje, jedino sto ti preostaje jeste da pustis da objekat prodje kroz vidno polje, pa rucno vratis na pocetak, da bi dobio duzi snimak i vise frejmova.

Saturn snimljen 02.08,
SW150/750 BD,EQ3
kamera Toucam Pro,
PHD pracenje
Registax V5 je iskoristio svih 10800 frejmova
Ukupno trajanje video zapisa 3min.
Negdje sam, cini mi se, zabrljao, jer, bi sa ovolikim brojem frejmova, trebao da se vidi neki detalj na prstenovima? A mozda i ne bi?

mitja

luger saturn ti je odlican :) svidja mi se... hvala na linku za registax. nisam citao ali evo upravo cinim da to promenim :)
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

mravic

Pa i na ToUcamu je mali čip.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Luger

Quote from: mravic on August 05, 2013, 08:59:53 am
Pa i na ToUcamu je mali čip.

Vrlo mali, ne znam sad tacno, oko 4x4mm. Neko pracenje bi olaksalo zivot.

mitja

Veujem da jeste,  ali na ovoj kameri mi je izrazen sum. Saturn ne lici na sebe dok ga fokusiram dok fps jedva predje 15. Zato mislim da kamera ma bitnu ulogi ;)
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.