• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Messier objekti

Started by Yagodinac, January 02, 2012, 02:46:29 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Sky-Watcher

Kapiram ja to. Ja sam i mislio samo na balans boja. U početku mi je ta slika bila referentna, ali sam brzo shvatio da ne mogu ili ne znam kako da postignem makar slične boje. Verovatno ću jednog dana ukapirati kako da unapredim ovakve stvari.

Luger

Objekat: M8, Lagoon Nebula
Setup: SW 80ED, Heq5 Pro, Canon EOS 1000D Full spectrum, L-extreme dual band filter
Exp: 36x5min, ISO 800
Software: Astroberry, Siril, PS6
Lokacija: 27 i 28 Jun, 2021, Zemun.

Kombinovao sam snimke iz 2 noci.

M8 Lagoon Nebula by Luger, on Flick

mitja

Vau... Luger. Predivno. Baš mnogo detalja.
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Boki Aristarh

Ja još jednom da se zadivim šta sve ti izvučeš iz Zemuna...
Ponekad kada se iznerviram zbog neke nove sijalice u Ratkoviću, pa pobesnim, ja se nekako setim šta sve ti snimiš iz grada pa se utešim...  ;D

Luger

Hvala vam.  :)
 Boje su totalno fake, ali mi to nije ni bilo bitno u obradi. Vise mi je bilo stalo da sacuvam detalje i da jos vise ne unistim pozadinu.


Yagodinac

Strašno koliko informacija sakupi modifikovani aparat... I to iz Zemuna  :o
Odlično.

spadej

Quote from: Yagodinac on July 02, 2021, 11:33:56 amStrašno koliko informacija sakupi modifikovani aparat... I to iz Zemuna  :o
Odlično.

Luger bi i sa "opskurom" uslikao neku maglinu. Majstor je za nemoguce uslove. Da nisam video uzivo kako radi, i odakle radi, ne bi verovao da su to njegove fotke ...
Pravi primer da nije do "svijetlog oruzja vec do srca u junaka..."

Luger

Hvala Spadej, necemo pretjerivati  ;D
Yagodinac, hvala. Ipak bih ja to rado vidio u nekoj drugoj obradi, tj. da obradi neko ko se u tome bolje od mene snalazi.
Imali smo temu Primeri za obradu, pa cu, ako je aktivna, tamo postaviti link za download stekiranog tifa. Mozda neko proba kad malo za'ladi.  :)

mitja

m13-01 by Miodrag Petković, on Flickr
IMG_20210808_013713 by Miodrag Petković, on Flickr
Probao sam neke nove adaptere I novu kolimaciju. Sugestije su mi neophodne.

25x25sec iso 1600 atp dss
Astromaster 130 prime fokus Canon 2000d.
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

mitja

IMG_20210808_112133 by Miodrag Petković, on Flickr

M3. Kad sam trebao snimati fletove isprazni mi se baterija na fotoaparatu.
15x25sec 1600 iso
Astromaster 130
Canon 2000d
Darkovi 20
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Yagodinac

Šta će ti fletovi?
(hihi)  ;D


mitja

Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

vlaiv

Quote from: mitja on August 08, 2021, 09:17:55 pmKako?


Moze to i bolje :D



U Gimpu, imas u GMIC filterima da podeliš sliku sa wavelet-ima na više nivoa detalja. "Najkrupniji" nivo detalja zapravo predstavlja pozadinu koju onda možeš da oduzmeš od originalne slike.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

mitja

m13 cist-01 by Miodrag Petković, on Flickr

Potkrala su mi se dva frejma sa crticama. Ipak sto kaze Skywatcher iako deluje ostrije ocigledno je van fokusa malo... Smor.
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Yagodinac

Generalno može da se napravi sintetički flet, nije baš preporučljivo da se stalno tako radi ali kao prva pomoć može da prođe. Ja sam duplirao fotku u PS (Image/Duplicate), zatim invertovao dupliranu (CTRL+I), filter/noise/dust and scratches; radius 90, treshold 0; i primenio je (Image/Apply). Blending mod je normal, opacity 20-30% odnosno koliko je dovoljno. Sve u svemu jedan minut možda.
Vlaiv se verovatno malo pozabavio krivuljama gde je moguće dobiti mnogo bolji rezultat.