• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Messier objekti

Started by Yagodinac, January 02, 2012, 02:46:29 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Yagodinac

Super ispala. Možda malo više žuta a malo manje plava, ali OK.
Mada mislim da je usko grlo montaža tj praćenje, kolimacija deluje dobro. Jel to sa autoguidingom?

Luger

Ponovo sam slikao M17 sa istom opremom, jedino sto sam sada koristio PHD vodjenje.Pritom, usjeveravanje je "otprilike", pomocu kompasa na Androidu, Google Sky mapa itd., jer nemam drugih mogucnosti na terasi.Ipak,program PHD, koliko toliko kompenzuje taj nedostatak:

10 X Light, 9 X Dark, 25", ISO 1600

https://www.dropbox.com/s/rygvc8fnxlzwlee/m17%20after%20PS_filtered.jpg

Sima_Strahota

Posle silne muke da je pronadjem, evo je...

M27



ISO2000, 300mm, 13sec, f5, 30 fotki...
...

Yagodinac

Bravo!
E sad, malo smanjiš plavu i pojačaš crvenu... Probaš pa vidiš.

johnny984

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Luger

Isto, prvi put slikam M27, nikad nisam ni pokusao, jer je dosta visoko iznad mene.E, danas komsinica iznad skinula cebe:
Fokalno, EOS 550D na SW1500/750bd 10X light 15", ISO 1600.
DSS i PS
https://www.dropbox.com/s/sz4ccg8oz7505x5/m27.jpg

Yagodinac

Super ispalo, samo nastavi tako, ima još dosta objekata  ;D

mravic

Fotoaparat ti ne stoji pod pravim uglom naspram teleskopa tj. verovatno ti visi jer su ti zvezde dole mutne a gore savršeno oštre.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Luger

Hvala Yagodinac!
Janko, primijetio sam, ali sam pomislio da je mozda do kolimacije.Ipak sam te poslusao i pazljivije postavio aparat. I bilo je sve u redu.
Hvala na sugestiji, iskustvo je cudo!
Iskreno, ni na kraj pameti mi nije bilo da je do toga  :-[

MILOŠ

Evo jedne slike m57
SW 300/1500
CANON 350D
21 x 60sek

Yagodinac

Ovo je odlično, jel montaža EQ6? Kako drži tristotku?

johnny984

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

kruska

izmerio sam MILOS-evu m57 i rezolucija je

Pixel scale:
0.882 arcsec/pixel
-bez greske!
novi rekord
http://nova.astrometry.net/user_images/69167#annotated
🌠

Yagodinac

To je konstanta kombinacije kamera-teleskop. U principu tvoj teleskop i tvoja kamera imaju još veću rezoluciju u primarnom fokusu - izmeri. Meni je npr 1.76 arcsec/pixel sa 20d, i ja sam generalno zadovoljan wideangle slikama.
Da se razumemo, Miloševa slika je odlična, vidi se i gradacija u spoljnom delu prstena  :)

mravic

Neverovatno ali drži odlično. Mada kolimacija nije bila savršena, kolimirali smo za 2 minuta i to po mraku. Praćeno je kroz tražilac od 50mm na allccd 5V kamericu i sa guidemasterom. Snimano na EOS 350d.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk