• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Messier objekti

Started by Yagodinac, January 02, 2012, 02:46:29 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Sekula

Lepo 5ja. Bilo bi dobro da nadalje nadogradiš praćenje sa nekom varijantom guider-a. Naravno, ako je to tehnički i finansijski moguće.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Yagodinac

Pohvala svima, Horiju, Rendermaxi, Djoletu i naravno momcima iz AD Tycho Brache. Sviđaju mi se vaši radovi  :)
Sugestija za M42: možda da se proba vertikalan kadar. Za Plejade i visoke ISO vrednosti (6400) - merio sam i dođe mu potpuno isto i ako koristiš ISO 400 i ISO 3200, samo u obradi preeksponiraš u PS-u i dobiješ 3200. Jedina razlika je u šumu. Baš isprobajte na tom canonu.

5ja

Hvala na pohvalama i sugestijama! :)
Yagodinac, kad kažeš vertikalan kadar za M42, misliš da se ova fotka kropuje ili..? Ako misliš na krop, skroz si u pravu, bolje izgleda, već smo probali.. Ali imamo neko nepisano pravilo da uvek stavljamo full frame na blog.. Kropujemo samo ivice ako je došlo do pomeranja u praćenju.. 
"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

kruska

jesenje obnavljanje gradiva..
Ne bih ulazio u detalje obrade i svega ostalog pa mogu samo da kazem:
super slike!
🌠

Yagodinac

November 23, 2012, 03:10:10 pm #304 Last Edit: November 23, 2012, 03:23:54 pm by Yagodinac
Evo nečeg od letos: M16. Toliko mi je trebalo da se ubedim da je obradim  ;D
52x30sec, ISO1600, 20d, BD150/750. Lokacija: južno od Crnog Vrha.
Naravno, filozofiranje i šta je sve pošlo naopako - na blogu:

http://astroblog-yagodinac.blogspot.com/2012/11/m16-nebula-i-stubovi-stvaranja.html






Zokikac

Kao i uvek moćni Yagodinac  :)

Yagodinac

Falla  ;D
Nije to baš toliko dobro ali ajde... U principu imam problem sa fokusom na objektima ispod 30 stepeni. Lupao sam glavu i moguće je da se ogledalo malo pomeri iz ose, dovoljno da nema 100% fokus. Kad vratim teleskop ka zenitu vrati se i ogledalo i eto ti nerešive muke.
A primarno ogledalo sam malo opustio, kao što savetuju na njetu otprilike da može da prođe kreditna kartica između stakla i nosača. Kakva simbolika, izgleda da će opet da mi odleti kinta iz džepa za tako nešto...

Darchy

Yagodinac, nema više smisla hvaliti te. Nemam više snage da kucam. :)
Od ovog trenutka pa u buduće, smatraj da su ti sve fotke pohvaljene, bar s'moje strane. Hvala za "share".
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

kruska

sreca ili nesreca (kako se uzme) kad bi jagodinac uzeo nesto sa zizom 1500 mm i nasao tripod za eq-6
onda bi tek videli galaksije na dlanu i detalje m16
i ovako sa 750 mm izvlaci rezoluciju
p.s. yagodinac je uvek pohvaljen ubuduce i od mene kakvu god sliku izbaci, prosto svaka mu nije nedobra ;D
🌠

Zokikac

i od mene,nije mu nedobra nego je PREDOBRA  ;D

lajosk

Odlično Yagodinac , boje su  dobre ,detalji se lepo vide, obrada dobra ...
Evo i od mene jedan ,,Old Tajmer,, snimak M42 od prošle godine

Sekula

Quote from: lajosk on November 26, 2012, 07:45:28 pm
Odlično Yagodinac , boje su  dobre ,detalji se lepo vide, obrada dobra ...
Evo i od mene jedan ,,Old Tajmer,, snimak M42 od prošle godine


Lajoše, dobio si Krmenadlu samo tako. Svaka čast!
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Laci

Quote from: Yagodinac on November 23, 2012, 03:10:10 pm
Evo nečeg od letos: M16.



Bravo Yagodinac! I na opisu i fotki.
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

karlos

Pohvale za Yagodinca i Lajoša !!!


Yagodinac

E ja sad zaista moram da pohvalim Lajoša, fotka je vanserijska i neviđena na ovim prostorima  :)