• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Messier objekti

Started by Yagodinac, January 02, 2012, 02:46:29 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

goksi

Quote from: mravicNeverovatno ali drži odlično.

Da li ovo znaci da 300/1500 moze sa sigurnoscu na EQ6?

mravic

Hm, ja ne bih, Imam 250/1250 na eq6 i mislim da je i to preteško za astrofoto.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

MILOŠ

Evo konačno da dođem do računara. Ne znam kako montaža izdržava (ja ga jedva nosim), ali meni se čini da nekako radi. Moram pre nego što nastavim dalje da se zahvalim Janku jer da on nije rešio neke stvari (praćenje pre svega, usput i kolimaciju, fokus itd) ne bi imao šta da kačim. Elem gledao sam mnoge tutorijale za obradu i imam nekoliko pitanja. okačiću fotke i očekujem kritike i sugestije, kao i predloge šta da radim.

MILOŠ


Luger

Bravo Milose, dobro ti to pucas.
Cini mi se da bi malo vise paznje trebao da obratis na fokus.

mravic

Nije to do fokusa. Fokus je odradjen sa bahtinovom maskom, nego kolimacija nije bila savršena.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

MILOŠ


Yagodinac

Na poslednjoj obradi sve je OK ali malo si preoštrio zvezde, vidi se nešto kao crn krug oko njih. Ništa strašno, samo možda da smanjiš taj korak u idućoj obradi. Inače sviđa mi se saturacija i sveukupna slika.
A propo prethodne, samo sam je malo osvetlio (curves, levels) i to je to. Primetno je da su na njoj zvezde mnogo sitnije što je super.


kruska

obnavljanje gradiva
31x25sec
m13
🌠

Luger

M31-Andromeda,
Sigma 70-300mm APO DG, snimano na 200mm, Canon 550d na EQ3
stekirano 12x30sec u DSS, f5, ISO 1600
Lokacija Lokve kod Berana

https://www.dropbox.com/s/406zm32v2tyou3m/m31PS-1.jpg

Ova druga fotografija je snimana u primarnom fokusu, 150/750BD EQ3, stekirano 13x13sec u DSS, ISO 3200
kratka ekspozicija je zbog lose usjeverene montaze, cak se i na 13 sec vidi pomjeranje

https://www.dropbox.com/s/p840wt66o2gz8kn/m31_13x3200.jpg?m

zozo83

Odlican lugeru, mnogo mi se svidja pogotovo ovo sa foto i objektivom
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Yagodinac

Bravo za obe slike, na prvoj doduše malo previše crvene ali nema veze, to lako možeš da koriguješ na steku.  ;D
Jel EQ3 ima polarni tražilac? Isplati se potruditi se neki minut više za useveravanje kad se snima - jedino ako je ovo bila proba.

Kako si zadovoljan tom sigmom?

frugorski

     Bravo Luger ,sa tom Sigmom teleskop ti i ne treba.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Luger

September 13, 2013, 06:23:44 pm #418 Last Edit: September 13, 2013, 06:29:52 pm by Luger
Hvala svima!

Quote from: Yagodinac on September 13, 2013, 11:08:48 am
Bravo za obe slike, na prvoj doduše malo previše crvene ali nema veze, to lako možeš da koriguješ na steku.  ;D


Sto rece jednom Sima_Strahota, morao sam i ja kao i svi pocetnici malo da nagruvam :)

QuoteJel EQ3 ima polarni tražilac? Isplati se potruditi se neki minut više za useveravanje kad se snima - jedino ako je ovo bila proba.

EQ3 ima mogucnost  da se doda polarni trazilac, ali ga ja nemam za sad. U Zemunu mi nije trebao, jer ne vidim sa terase sjever, pa sam sve nekako preskakao njegovu kupovinu. I ovaj put u CG je ispao nesto na vrat-na nos, pa sam opet otisao nespreman.

QuoteKako si zadovoljan tom sigmom?

Vrlo sam zadovoljan, s obzirom da sam je dobio na poklon :)
Cini mi se da je ostra po cijelom opsegu.Nisam je mnogo koristio, pa bas i ne mogu validno da je ocijenim, ali mi se cini da je za nocna snimanja sasvim solidna jer nisam bas primijetio CA ili je ima vrlo malo.Citao sam neke recenzije, kazu da cinjenica da je APO mnogo dize i kvalitet i cijenu objektiva.
Kod nas se polovni, obicni, prodaju za oko 70e, dok apohromatski idu od 100-120e.



zozo83

Lugeru moja obrada tvoje slike, kada bi sada hteo da namestim opet ovako, nikada ne bi dobio kao sto je ova, nema mnogo razlike osim sto je boja druga



BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,