• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Messier objekti

Started by Yagodinac, January 02, 2012, 02:46:29 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Polare

Svaka čast Vasko...Andromeda ti je odlično ispala,samo tako nastavi !

VaskoGM

Zahvaljujem na pohvalama momci!

Quote from: spadej on October 26, 2017, 09:54:53 pm
...Imam na poslu plotter sa foto papirom, moracu da probam na A0 formatu pa makar dobio otkaz :)

Quote from: spadej on October 27, 2017, 10:17:13 am
Vasko, mozes li u sliku da ubacis svoj potpis i osnovne podatke o fotki?


Uf, ekstra!
Ako mislis da je rezolucija fotke dovoljna za toliki format samo napred (a moze i 2 x A1) ali molim te nemoj da dobijes otkaz!
Saljem ti mejl!
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Polare

Napokon nakon 13 sati expozicije nešto sam uspio izmiksati. Svi ti silni fotoni koje sam maltetrirao da izvučem nešto. Kanal u H-alphi mi je bio užas radi vlage dok s OIII je bilo lijepo druženje ;)

M 97

Atik 414 ex,senzor -10'C
Ritchey-Chrétien Astrograph 10'+ FR x0.67
Poze: 32x900'- H-alfa
20x900' - OIII
Pixinsight


Yagodinac

Lepo, a i sviđa mi se što si zvezde sitne (bacio si ih na dijetu?).
Ništa gore od debelih zvezda   :P

Polare

Pozdrav Yagodinac :)
Sitne zvijezde ma danas sam pokušao ponovo se igrati i vidim stvarno je bilo frka s vlagom (izgleda da se zamaglilo ogledalo malo :( jer nikako ne uspijevam dobiti homogenu pozadinu.
Kao na slici dole ounačeno oko Planetarne razlika


...a vidim i neke vodoravne crte na Master Flat-u hm hm nekako mi smrdi da moram držati odvojen kabel camere od drugih kablova (negdje sam čitao o tome) a jednom sam probao raditi Darkove i kad sam skužio šta izlazi vani nisam mogao skontati radi čega!? Kasnije sam uvidio da je kabel bio naslonjen preko mobitela !

spadej

Mislis da je zracenje mobilnog telefona pravilo neke smetnje na slici?

Danijel

Treba koristiti oklopljene kablove.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

spadej

Quote from: Danijel on December 12, 2017, 12:21:06 am
Treba koristiti oklopljene kablove.

USB kabl je svakako oklopljen. Neki AC adapteri za kamere i fotoaparate takodje imaju oklopljene kablove (ja imam jedan takav, sto me uzasno nervira jer se kabl stegne na hladnoci i bude kao sajla).
Radio smetnje bi mogle da prodru u kameru kroz kuciste, ako je plasticno.

Da li ima smisla izolovati kuciste kamere Alu folijom ?

Danijel

A šta te košta da probaš. Ako je to pomoglo inžinjerima koji su kablove Voyagera omotali običnom kuhinjskom aluminijskom folijom, da neutraliziraju smetnje kada je prolazio pored Jupitera, moglo bi i u ovom slučaju biti od koristi. ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

spadej

Quote from: Danijel on December 12, 2017, 10:44:52 pm
...Ako je to pomoglo inžinjerima koji su kablove Voyagera omotali običnom kuhinjskom aluminijskom folijom, da neutraliziraju smetnje kada je prolazio pored Jupitera, moglo bi i u ovom slučaju biti od koristi. ;)


Pa od njih sam i dobio inspiraciju :) . Samo mi nikad nije palo na pamet da radio smetnje mogu da uticu na fotke. Jeste da ja i nisam bas nesto aktivan po tom pitanju, al'se spremam!  :)

I da ne odemo u OT... Polare, odlicna ti je "Sova"! 13 sati ekspoziije... covece... ja toliko skupim za godinu dana  :-[

Polare

Moglo se puno više izvuči iz 13 sati expozicije ali izgleda da sam imao vlage po primarnom ili secundarnom zrcalu.Što se tiče nekih ostalih smetnji (sigurno) postoje jer par kablova držim zajedno od montaže do CCD kamere :(Probat ču prevesti jedan citat iz knjige gdje navodi različite anomalije uzrokovane raznim izvorima.

....signal disturbance from the surrounding environment, such as networks of wireless-high-voltage cables-cellular phone repeaters but also of the electromagnetic noise produced by the motors of the mounts to which the sensors are particularly sensitive.



Druga stvar -izvadio sam sol iz CCD kamera i ponovo je pekao u pečnici ;) Bila je i ona puna vlage :(  Kad sam je izvadio bila je bijele boje nakon pečenja došlo je do žute boje i ponovno spremna za ubaciti u svoj spremnik na kameri.

Luger

Super je Polare! Impresivna ekspozicija!

frugorski

December 17, 2017, 06:34:57 pm #1197 Last Edit: December 17, 2017, 06:42:26 pm by frugorski
          Galaksija Andromeda
Canon 350D modded,,Sigma 170-500mm na 400mmm,f5.6,18*5 min.light + dark.Dss,PS CS6.
Pokušao sam sa telezum objektivom mada se takvi ne preporučuju za astrofotografiju.  Ali,uz dosta truda i malo sreće nije ispalo loše.
           Photobucket  me izdao pa ću morati sa drugim medijumom da prebacim fotku. :(


















Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Polare

...novi pristup načinu obrade u Pixinsight-u !

M82
Ritchey-Chrétien Astrograph 10''+ FR x0.80
Moravian G2 4000,sensore -25'C
Poze: 16x600' (nadam se ubrzo i ostalim jer vidim da bi moglo više toga izači vani ) !


Luger

Prelijepo izgleda. Boje, detalji... bravo meštre! :)