• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astro turizam

Started by sashastar, October 01, 2005, 12:16:09 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sashastar

Treći svemirski turista
1. oktobar 2005. | 09:46 | Izvor: B92, Beta  
Bajkonor -- Treći turista u svemiru, Amerikanac Greg Olsen, jutros se sa Zemlje uputio na Međunarodnu svemirsku stanicu, gde će provesti nedelju dana

"Sojuz" je uspešno lansiran sa kosmodroma Bajkonur u Kazahstanu, a za dva dana bi trebalo da se spoji sa svemirskom stanicom. Olsen, 59-godišnji naučnik i milijarder, treći je turista u svemiru u istoriji. Do sada su u svemiru boravili jedan Amerikanac i jedan Južnoamerikanac. Olsen je platio 20 miliona dolara kako bi bio deo 12 svemirske ekspedicije.

Pored Olsena, u šatlu su i članovi posade, Amerikanac Vilijem Mekartur i Rus Tokarev. "Svi su dobro i sve teče po planu", rečeno je u ruskoj svemirskoj službi. Mekartur i Tokarev trebalo bi da zamene sadašnju dvočalnu ekipu, koja je u svemiru od 17. aprila. Oni bi 11. oktobra trebalo da se vrate sa Olsenom na Zemlju.

sashastar

Ako nekog zanima a vidim da nema za sad nikog
ovde je nastavak prethodnog posta

http://www.nasa.gov/mission_pages/station/main/index.html

Sich

Mene nesto interesuje

On je platio put 20 miliona dolara
najvio je da ce tamo izvrsititi neke komercijalne eksperimente (izmedju ostalog i za svoju kompaniju)
koliko on moze da zaradi eksperimentima i koliki deo puta moze da otplati time??
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

Verovatno ni put do kosmodroma ne može da plati od toga. Ide jer mu se ide (za eksperimentr je mogao da prodje mnogo jeftinije)

vanillasky

Ma bas ga briga njemu je lepo

sashastar

Tako to ide Zemaljski Ferengi uziva a mi mozemo samo da &%$&%$

No i pored svega toga nadam se da ce ovo pokrenuti Astronautiku

Bobo

Hocete reci, da imate toliko love da si ne bi priustili istu stvar..?

sashastar

Ja da imam mnogo love kupio bi ISS i po koji Shutle tek da se nade.

marino2

Quote from: "sashastar"Ja da imam mnogo love kupio bi ISS i po koji Shutle tek da se nade.

pa da ti stoji negdje na parkingu kraj auta??ovako nesto?
;)
http://www.evsc.k12.in.us/schoolzone/schools/harrison/shuttle.JPG

m

sashastar

To,To majstore ali bi uzivao.
Sednes u njega i brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
a nigde ne odes  :wink:

vanillasky

The crew of Expedition 11 landed safely in the steppes of Kazakhstan Monday morning, after spending 179 days on board the International Space Station. Space tourist Greg Olsen was also in in the Soyuz TMA capsule, having spent a week in space. The recovery team reached the crew within minutes, and found them safe and healthy. There was an unexpected loss of communications with the Soyuz while it reentered the Earth's atmosphere, but communications were reestablished, and there were no other problems with the landing.
American businessman Gregory Olsen accompanied them aboard a Russian Soyuz spacecraft. The Soyuz landed in north-central Kazakhstan, about 53 miles northeast of Arkalyk, at 9:09 p.m. EDT. Olsen spent eight days on the station under a commercial agreement with the Russian Federal Space Agency.

sashastar

Provozao se covek nema tu sta dodati.
E sad kad se popale bogatasi ima samo da zuje u orbiti.

vanillasky

Sta mislite hoce li i nas Dinkic da se ogrebe za jedan let ?

sashastar

Mozda ne bi bilo lose sve da ih posaljemo samo se bojim da ce ih
gadati sa nekim Impactorom.

Dule_smor

ma najboje da ih sve potrpamo u jedan impaktor i posaljemo na neki asteroid:)