• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

P: Lunt 50mm H-alpha filter za sunce

Started by vid, May 26, 2012, 02:39:38 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vid

Prodajem Lunt 50mm H-alpha filter za sunce, sa BF600 blocking filterom i aluminijskim adapterom 120mm promjera za montazu na druge teleskope. Ja ga koristim za AT 65mm refraktoru, a originalno je napravljen za WO 110 FLT, na koji pase savrseno.
Filter prodajem jer sam narucio 60mm Lunt solar teleskop, koji bi mi trebao stici kroz cca 2 mjeseca. Prodao bih filter tek kad mi stigne novi , tako da eventualni kupac ima 2 mjeseca vremena za kupnju/rezervaciju itd.
Dajem ga u originalnom aluminijskom koferu u kojem je i dosao, star je oko 2 godine , u besprijekornom stanju.
Link na TS stranicu Lunt filtera http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p1574_LUNT-H-Alpha-Filter---50mm-Oeffnung---Blockingfilter-B600.html
Cijena 1100 Eu
Prilazem sliku sunca napravljenu tim filterom i sliku setupa kako to izgleda.


Yagodinac

Ako se ne varam to je filter koji si donosio na Letenku pre neku godinu; samo na drugom teleskopu?

Ljubo

Vid,

U cemu je problem da Lunt 60 FF koristiš na WO 110 FLT? Pretpostavljam da je to zbog manjeg B600, te da bi za WO bio potreban B1200 BF ?

Ovo pitam, jer imam dva refraktora US Orion ED dubleta: 80 i 120mm. Imaš li snimak neke protuberance kroz WO 110 FLT, mozda me to ponuka da razmotrim ovu tvoju ponudu... ;)

vid

Quote from: Yagodinac on May 26, 2012, 04:16:51 pm
Ako se ne varam to je filter koji si donosio na Letenku pre neku godinu; samo na drugom teleskopu?

Jeste, to je taj. Tamo je bio na WO 110 od Ljubinka, kroz njega smo promatrali.

vid

Quote from: Ljubo on May 26, 2012, 04:25:03 pm
Vid,

U cemu je problem da Lunt 60 FF koristiš na WO 110 FLT? Pretpostavljam da je to zbog manjeg B600, te da bi za WO bio potreban B1200 BF ?

Ovo pitam, jer imam dva refraktora US Orion ED dubleta: 80 i 120mm. Imaš li snimak neke protuberance kroz WO 110 FLT, mozda me to ponuka da razmotrim ovu tvoju ponudu... ;)


Lunt 60 koji sam narucio je solarni teleskop sa pressure tunerom, nije samo filter. A WO 110 sam prodao prije vise od godinu dana. Sad promatram kroz AT 65mm, sto mi je i bolje od WO 110, jer je manji f i slika je svjetlija.
Sta se tice BF, ja imam BF1200 na Luntu 50, kojeg cu ostaviti, a s novim mi stize BF600, kojeg cu prodati s ovim filterom. Zamijeniti cu ih. Sto je veci BF, to je naravno skuplji, a razlika je u promjeru. ZA vizualno to ne igra neku ulogu, kazu da je bitnije kod snimanja, da je bolje imati veci BF. Sad, kakav je BF600, vidjeti cu kad mi stigne i koja je uopce razlika. Mozda za snimanje planetarnim kamericama s manjom rezolucijom i nema veze. Proguglaj malo pa vidi s cim ljudi snimaju i ima li snimaka sa Lunt50 i BF 600.
Sta se teleskopa tice, koliko sam shvatio, za H-alphu se mogu koristiti i najobicniji akromati, jer je u igri uski dio spektra, tako da pretpostavljam da bi tvoj Orion 80 bio odlican.

Kizza

Zanima me šta je ona "Plava pojava",na slici desno,odmah ispod protuberanse  ??? 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vid

Quote from: Kizza on May 26, 2012, 11:08:43 pm
Zanima me šta je ona "Plava pojava",na slici desno,odmah ispod protuberanse  ???  

Zemlja  ;D To sam stavio radi usporedbe velicina ...

Polare

Ljepe fotke Vid :) Ali očekujemo isto tako fotku tranzit Venere preko Sunčevog diska!!!

vid


vid


vid


kruska

sta ces , i super slike i oprema deluje primamljivo
ali zasad se nema para
da je plata jedno 4-5 puta veca ...

mravic

Joj, joj, joj ala je besparica. Da se taj lunt ne može prodati u pola cene. Eh da mi je sad novaca  ::) ::) ::)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

kruska

Quote from: mravic on July 19, 2012, 09:38:25 am
Eh da mi je sad novaca  ::) ::) ::)

ovo je dobro, da mi je sada(krompira) novaca... sad bi ja