• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

IC 1318-u Labudu

Started by Polare, May 28, 2012, 01:43:55 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Polare

...evo jedna maglica u Labudu,uvijek negdje pretjeram u obradi ali na greškama se uči  :'(
Datum i vrijeme snimanja :26/572012-00'32h
Mjesto snimanja :Vidulini (zahvaljujem se Marinu na pomoči oko struje i mjesta na kojem sam fotkao)!
Instrument za snimanje: Refraktor 102+Canon 350 mod.
Instrument za praćenje :80/480+LVI camera
Montaža:NEQ6
Način snimanja :Primarni fokus
Elementi ekspozicije . Exp 24×300sec,Iso 800,14 dark,bias (bez Flatova)
Software:PS,PaintNet
Ostalo :darkove sam radio u CooldBox-u jer nisam imao vremena raditi nove 



Uploaded with ImageShack.us

Yagodinac

Odlično! Jel Vixen u pitanju iz potpisa? Ako jeste onda su tamo dobar posao uradili sa korekcijama hromatske. Ovo je skroz ok za dublete  ;D

Polare

Da,fotkano Vixen ED 102/660 koj sam razmišljao prodati ALI......možda ako netko pita! ;)-razmislim

Sekula

Jako lep rad!  :)

Vidim da koristiš i LVI gajder. Najviše sam se dvoumio izmedju njega i Mgen Lacerte. Ipak mi je nekako presudilo to što LVI nema live view tj da samostalno izabereš guding zvezdu. Kako ti radi taj autoguider? Dosta lepo ovako izgleda i skockan je sa pratećom opremom.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Polare

Hvala Sekula!
...jako sam zadovoljan sa LVI-kamerom s tim ako naletim na neki objekt i ako mi je zvijezda za navođenje presvjetla onda stavim barlow,inače dobiš okular od 9mm za centriranje zvijezde i za fokus! Ako želiš ti nađem link od LVI!
Dole je fotka kako to izgleda kod mene,zvijezde za navođenje pronalazim uz pomoč prstenova 'Geoptik' tako da mogu onaj manji telkač micati dole-gore & ljevo-desno.


Uploaded with ImageShack.us

zozo83

ispalo je ekstra polar, svaka cast
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Sekula

Quote from: Polare on May 28, 2012, 10:31:44 pm
Hvala Sekula!
...jako sam zadovoljan sa LVI-kamerom s tim ako naletim na neki objekt i ako mi je zvijezda za navođenje presvjetla onda stavim barlow,inače dobiš okular od 9mm za centriranje zvijezde i za fokus! Ako želiš ti nađem link od LVI!
Dole je fotka kako to izgleda kod mene,zvijezde za navođenje pronalazim uz pomoč prstenova 'Geoptik' tako da mogu onaj manji telkač micati dole-gore & ljevo-desno.



Hvala na dodatnom opisu. Ipak sam se izmedju ovog i Mgen gajdera svojevremeno odlučio za ovaj drugi koji je takodje jako dobar. LVI ima prednost oko lakšeg fokusiranja putem parafokalnog okulara na gajder instrumentu, a MGEN ima prednost što ima live view i ručnog odabira gajding zvezde. Doduše ne znam kako stoje stvari sa kaćenjem na 9x50 tražioc LVI-a gde takodje MGEN ima jako lep odziv.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |