• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li je ovo ironican clanak

Started by danicic_predrag, June 23, 2012, 02:35:34 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mravic

Pa ima i onih koji veruju da su ih otimali vanzemljaci i da su medju nama a o tome da slecu negde u Ameriku to je normalna stvar.
Secam se samo kad je Sasa pisao u Astronomiji o njima, i kako je pok. Jelena Milogradov Turin reagovala na tu vest a nije sacekala da Sasa do kraja zavrsi predavanje.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

kruska

Mene su npr. oteli vanzemaljci ali su brzo shvatili da su pogresili i vratili me.
Bili su mnogo fini i rekli su da vise nece dolaziti (bar po mene). ;D
🌠

kostur

Quote from: Sasa on June 24, 2012, 02:33:52 am
Oh Bože, zar je moguće da ste tako ozbiljno shvatili članak??? Možda bih još razumeo da je na priču naseo neko od "običnih" čitalaca, ali ovo je, bre, forum!!! Forum na kome se okupljaju oni koji bi trebalo da imaju razvijenu moć zapažanja i razvijen osećaj za verodostojnost nekog članka.

OK, da napravimo malu analizu:

Da je Nasa uspostavila neki kontakt s vanzemaljcima o tome ne bi bruale sve TV stanice

Ceo članak je stavljen u rubriku Relaksacija.

Ceo je napisan na žutoj pozadini, a žuta boja je boja žute štampe.

Na slici se vide astronauti kao klovnovi.

Izdvojeno sa plavom podlogom jasno piše: "...ali je vrijeme da se zapitate kakvim sve novinarskim natpisima vjerujete..." - dakle, kada nešto u novinama pročitate nemojte odmah u to slepo verovati. Razmislite, razmislite.








pa dobro šta je tu čudno
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

danicic_predrag

Ajd da odgovorim

@Sasa

Da je Nasa uspostavila neki kontakt s vanzemaljcima o tome ne bi bruale sve TV stanice  ( ovo nije bas proverena informacija i mogu da zamislim situaciju gde se sa jedne strane ostvaruje kontakt a sa druge niko nisa ne pise )

Ceo članak je stavljen u rubriku Relaksacija.  ( nisam ni znao da postoje rubrike na forumu)

Ceo je napisan na žutoj pozadini, a žuta boja je boja žute štampe. ( ovo sam primetio tek kada siu napisao )

Na slici se vide astronauti kao klovnovi. ( ja sam video da ne "nesta cudno" na toj slici a to sam primetio tek kada sam uvecao sliku )

Izdvojeno sa plavom podlogom jasno piše: "...ali je vrijeme da se zapitate kakvim sve novinarskim natpisima vjerujete..."  ( pa i neverujem novinskim natpisima  " blic/novosti/jutarnji/vecernji itd itd ... " ali ovo je sajt astronomije i naviko sam da od njega citam istinte clanke .. )

E sada napisali ste nesta sto dosa nas potajno prizeljkuje a svesni smo male verovatnoce da ce se to uskoro desiti da nemozemo tako da se ni ne nadamo kontaktu sa "bracom po inteligenciji" vec eventulano potajno prizeljkujemo dok nam kompjuteri rade na SETI@home projetu...

Logicno je da da je nekoliko ljudi u toku citanja na trenutnak poverovalo ustalo sa stolice osetilo uzbidjenje itd itd...

Sto znaci da je sala bila uspesna .,..

Sasa

Nema takve rubrike na forumu, ali ima na sajtu. Svi članci se postavljaju u određene kategorije. Iznad naslova svakog članka piše u koju kategoriju je članak svrstan.

Imamo dve "opuštene" kategorije: Relaksacija i Zabavnik. A postoji  i odeljak Blog u koji stavljamo ono što nema (puno) veze s astronomijom, a može biti interesantn.

Evo još jednog šaljivog članka koji je stavljen u kategoriju Zabavnik, a inače objavljen je 1. aprila: http://www.astronomija.co.rs/zabavnik/2511-eso-slike-ciljeva-na-zemlji.html


kostur

Predraže Dančiću, nemoj da se nerviraš. Odbojnost na te članke se uči, vremenom i ti ćeš biti spreman da ih razaznaješ. Čim sam pročitao naslov shvatio sam da je šala. Opušteno.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

dusanwww

Kad sam pročitao članak i dole ono što je u plavom pravougaoniku bilo mi je jasno da je šala. Samo sam hteo da skrenem pažnju da Astronomski magazin čitaju i ljudi koji ne znaju za HAL9000 i koji to ozbiljno shvataju

r2d2

June 24, 2012, 05:47:51 pm #22 Last Edit: June 24, 2012, 05:53:36 pm by r2d2
Pa dobro ako bi neko naš pisao članak uzbudjenje u piščevom tekstu bi bilo<<<<<<< prsti mi drhte ne mogu da kucam,....
---------------------------------
A pod dva vrlo je moguće da NASA ne isporučuje svaku informaciju takve važnosti. Na primer ako je primitivan život već nadjen na Marsu (a jeste, ali ćete o tome saznati dockan), mi takvu informaciju ćemo dobiti u pravom političkom trenutku, jer takvim informacijama i objavljivanju rukovodi onaj ko finansira NASA-u a to su političari Sjedinjenih Američkih Država....  

Kako ja to znam? Šapnula mi ptičica! He he he! Setite me se kada budu objavili takvu vest. Istinu je nekada najbezbolnije reći kroz šalu  ;D!

Kizza

A što bi se to uopšte krilo ??? Ima toliko programa za traženje vanzemaljskog života,zanimljivo da ih sve kontroliše NASA  :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Danijel

Službeno stajalište svemirskih velesila (tu spada i SETI) je ovakvo (to je rekao Korado Korlević na jednom predavanju): Ako se uhvati signal/poruka inteligentne vrste vanzemaljskog porijekla, to će se zatajiti maksimalno, neće se obavještavati javnost, neće se davati koordinate izvora i što je najvažnije od svega - NEĆE SE ODGOVARATI NA NJU !!!

Zašto je to tako? Sva iskustva kojima mi raspolažemo pokazuju da naprednija vrsta ima sklonost istrijebiti ili potčiniti sebi onu slabiju. Povijest i biologija je prepuna takvih primjera. Dakle, ako bi signal bio takav da ga ne mogu slušati radioamateri ili "obični" ljudi, vrlo je vjerovatno da mi za njega nikada ne bismo saznali.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

Eh da, nekakvom nevjerojatnom slučajnošću, na kompjuteru mi upravo svira Indian love call, oni koji vole SF filmove, znat će o čemu se radi ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

skyfly

Quote from: danijel on June 24, 2012, 06:39:13 pm
Službeno stajalište svemirskih velesila (tu spada i SETI) je ovakvo (to je rekao Korado Korlević na jednom predavanju): Ako se uhvati signal/poruka inteligentne vrste vanzemaljskog porijekla, to će se zatajiti maksimalno, neće se obavještavati javnost, neće se davati koordinate izvora i što je najvažnije od svega - NEĆE SE ODGOVARATI NA NJU !!!

Zašto je to tako? Sva iskustva kojima mi raspolažemo pokazuju da naprednija vrsta ima sklonost istrijebiti ili potčiniti sebi onu slabiju. Povijest i biologija je prepuna takvih primjera. Dakle, ako bi signal bio takav da ga ne mogu slušati radioamateri ili "obični" ljudi, vrlo je vjerovatno da mi za njega nikada ne bismo saznali.



Pa zasto bi u svakom slucaju krili tu informaciju od nas ako im niko ne bi mogao odgovoriti osim NASA-e? ;D

Danijel

Postoje zemlje koje nisu, recimo to tako, "prijateljske" i imaju tehnologiju za slanje odgovora. Osim toga nitko nema pravo da na sebe preuzme ulogu predstavnika čovječanstva i u ime čovječanstva šalje nekakve "službene" poruke. Dakle, pitanje je izuzetno osjetljivo i komplicirano. No, mislim kada / ako dođe vrijeme za prvi službeni kontakt, za to će znati svi i nitko neće ništa moći zatajiti, za to će se već pobrinuti naši "gosti" (namjerno ne kažem "braća") na način da njihova poruka bude apsolutno jasna i nedvojbena.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Kizza

A Ja sam još pod utiskom filma PROMETEJ  :o Gledao sam ga u 3D tehnici ali i sama priča je odlična  :) Preporučujem ga svima da ga pogledaju.Otkrili smo ko su naši tvorci ali postoji još jedno pitanje: http://www.youtube.com/watch?v=nmJOO6D5RvA
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

Odličan SF film!!!! Za mene barem!