• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li je ovo ironican clanak

Started by danicic_predrag, June 23, 2012, 02:35:34 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

evo me nakon mjeseci izbivanja :(
da, clanak je experiment kritickog razmisljanja objavljen i u nekim nasim "public" medijima...
Vidulini Observatory

r2d2

QuoteEh da, nekakvom nevjerojatnom slučajnošću, na kompjuteru mi upravo svira Indian love call, oni koji vole SF filmove, znat će o čemu se radi

Na žalost ovo piše na youtube-u
This video contains content from Believe, BFM Digital and EMI, one or more of whom have blocked it in your country on copyright grounds.

Predrag

Mnooogo ljudi veruje da je ovo putanja izmišljene planete Nibiru. Zamislite planetu, za koju tvrde da je 4 puta masivnija od Zemlje, da se ovako kreće. Ali mnogima je i to dovoljno da niko ne može da ih ubedi da je cela priča laž.

Na netu je previše izmišljenih priča koje uvek nađu put do onih koji će biti ubeđeni da je to tačno i širiće priču dalje. Tako da ovakav tekst na AM-u je sigurno mnoge prevario.
Ali ne treba porediti takve i ljude sa foruma. To nikako. Verovatno je danicic_predrag bio prevaren ili kako već...na kratko (sekundu ili minut) taman koliko da pita na forumu i toliko.

Evo i "putanje" izmišljene planete:



"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

danicic_predrag

Moj imenjak je pogodio poentu u trenutku sam poverovao tacnije naseo na salu dovoljno da odma postavim temu ...

Nema ovde nikakve kritike na racun autora ili AM-a ( cak nisam ni znao da postoje rubrike na samom sajtu , i postoji rubriak "Relaksacija" )

Sve u svemu kada sam shvatio da ovo nije istina tracak nade me je naterao da otovim temu, a veruem da nisam jedini koji je osetio ushicenje u nekom treutnku dok je pogledao nsalov ili clanak ... 

Toliko o tome .. Sve u svemu dobra fora ;)

kostur

Znate kako... Vesti putuju ovako: NASA-Vlada-Bela kuća-Predsednik-Prva dama-Javnost(zato što žena ne može da ćuti o tome koliko je kalorija pojela, a kamoli da su nam se vanzemaljci obratili ;D)
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Accuphase

Quote from: r2d2 on June 24, 2012, 09:53:12 pm
QuoteEh da, nekakvom nevjerojatnom slučajnošću, na kompjuteru mi upravo svira Indian love call, oni koji vole SF filmove, znat će o čemu se radi

Na žalost ovo piše na youtube-u
This video contains content from Believe, BFM Digital and EMI, one or more of whom have blocked it in your country on copyright grounds.


Hmmm... i meni piše isto, možda živimo u "paralelnom univerzumu", te otud ono famozno "blocked", ili je pravi razlog mnogo prozaičnije, vrlo zemaljske prirode ?

Sasa

Donekle vezano s ovom temom je i treće predavanje u ciklusu Nauka i pseudonaka: http://www.astronomija.co.rs/predavanja/6195-predavanje-nauka-i-pseudonauka-1.html
Poslušajte ga. Predavač između ostalog govori kako se može razlikovati nauka od pseudonauke, a to je i suština ove teme na forumu. (Druga polovina je psebno ineresantna jer se govori o nekim konkretnim primerima o kojima inače godinam aslušamo).

Danijel

Quote from: r2d2 on June 24, 2012, 09:53:12 pm
QuoteEh da, nekakvom nevjerojatnom slučajnošću, na kompjuteru mi upravo svira Indian love call, oni koji vole SF filmove, znat će o čemu se radi

Na žalost ovo piše na youtube-u
This video contains content from Believe, BFM Digital and EMI, one or more of whom have blocked it in your country on copyright grounds.


Ja ju uredno vidim, očito imaju restrikcije prema određenim regijama, evo pa si birajte koje vidite ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

r2d2

Zahvaljujem Danijele. He he čuvajte se zemljani!!

QuoteZnate kako... Vesti putuju ovako: NASA-Vlada-Bela kuća-Predsednik-Prva dama-Javnost(zato što žena ne može da ćuti o tome koliko je kalorija pojela, a kamoli da su nam se vanzemaljci obratili )

;D

MooNwalkeR

Da sam prvo krenuo da citam clanak na sajtu, a ne temu na forumu, verovatno bih u prvih nekoliko redova citanja reagovao sa uzbudjenjem.
Ali da sam isti clanak prvo video na nekom sajtu nekih novina, reagovao bih mnogo blaze.

Mislim da je uzbudjenje koje je izazvao ovaj clanak samo dokaz poverenja i postovanja prema Astronomskom magazinu i njegovim urednicima.
U svakom slucaju interesantan eksperiment.