• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Teleskop TCM 76/700

Started by madscientist, June 26, 2012, 04:00:53 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

madscientist

Quote from: Sekula on December 15, 2012, 11:35:53 pm
Quote from: madscientist on December 15, 2012, 09:38:42 pm
Pozdrav svima. Proslo je vec pola godine od mog raspitivanja oko teleskopa, pa cisto da Vas obavestim kako sam prosao jer bas i nisam nesto aktivan na forumu. Jos negde sredinom jula kupio sam neki kineski krs 60/700 cisto za uvod i "ulaz na mala vrata" :)

Sada prelazim vec na nesto bolje jer kupujem Celestron PowerSeeker 127 EQ1 za samo 100$ preko ebaya. Nije ni on savrsen, ali bolji je od proslog, a kad bude novca docice nesto jos bolje.
...

Ubuduce cu se malo aktivirati na forumu da naucim ponesto o astrofotografiji.


Nisi baš ubo entry photo varijantu ali nema veze, može i sa ovim i to afokalno pre svega da se uradi od fotografija. Srećno! :)


Za sad se samo zanimam za astrofotografiju jer imam FinePix S5700 bridge aparat koji bas i nije pogodan za to, ali posto plata iz meseca u mesec raste kad tad ce doci i nesto kvalitetnije :) Hvala.

Yagodinac

Beži od tog powerseekera kao đavo od krsta, najgori je u pitanju dizajn: sferno ogledalo bedne obrade i još gori optički multiplikator žižne daljine! Svuda svi upozoravamo na takve mačke u džaku.
Ako si ga već uzeo onda...  :o Teško da daje bolju sliku od 60/700 ali daje definitivno svetliju. Skoro da ga je nemoguće kolimirati itd.

madscientist

Nisam ga jos uzeo, imam rok do 7. januara :)