• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Presuda

Started by Yagodinac, July 10, 2012, 12:40:23 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Na osnovu iznetog činjeničnog stanja Veliki Astrofotografski Sud donosi sledeću

                                           PRESUDU

Osuđuje se Milan Miloradović poznatiji kao Yagodinac na 6 (šest) meseci zabrane vršenja astronomskih delatnosti usled vršenja krivičnog dela koje je sadržano u opisu tužbe. Krivično delo je izvršeno 20.6.2012. i to: zaboravljanje tripoda za EQ6 montažu na terenu, tj dovođenje najnevinijih i prepodobnih seljaka okolnih sela u veliko iskušenje koje je na kraju rezultovalo otuđivanjem istog. Osuđeni je samim tim izazvao veliki moralni pad među stanovništvom, kao i među sakupljačima sekundarnih metalnih sirovina.
Sud smatra da je olakšavajuća okolnost činjenica da okrivljeni nije bio pod dejstvom alkohola ali takođe smatra otežavajućom okolnošću što je osuđeni neprestano koristio mobilni telefon na osmatračkom mestu.

Izdaje se preporuka svim astrofotografima da, ako već imaju žene ili devojke, ne nose mobilne telefone i ne vode žene/devojke na osmatračko mesto.

Osuđenom se omogućuje da se bavi jedino pejzažnom fotografijom u vreme služenja kazne.

U Jagodini
10.7.2012

karlos

Žao nam je što to čujemo ... :(

Spajanje dva različita zadovoljstva obično se ne završava dobro.....

Sekula

Šta da radiš, bi šta bi.  :-\  Moglo je to svima da se desi. Mene su tako poterali sršljenovi u oktobru i mogu ti reći da je dobro što sam se spakovao i što nisam ništa zaboravio. Mada, ne vidim koji će to nekom seljaku? Na tom tripodu drva ne može da seče za zimu, niti može sa njim da ore njivu, a ni da se pomoću njega popne na orah da bere iste. Pusti žene i mobilni, bi šta bi, gledaj da uzmeš neku dobru bateriju koja svetli jako i onda obrni krug okolo da proveriš pre nego da udješ u auto i kreneš nazad. I meni se par puta dešavalo da zaboravim par nekih sitnica, srećom zaticao sam ih kada bih se vratio.

Da li si video koje su cene tripoda da poručiš?
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Yagodinac

Cene su vesele  :-[ Meni nije problem da napravim stub već kako to prenositi na udaljene lokacije.
A, da:

Sud proglašava okrivljenog

           RETARDIRANIM

Ovo stupa na snagu odmah.

kruska

ne yagodinac nisi ti retardiran, nego je vreme da prodas montazu. ili bar gornji trap ;D
🌠

Sekula

Quote from: Yagodinac on July 10, 2012, 02:57:08 pm
Cene su vesele  :-[ Meni nije problem da napravim stub već kako to prenositi na udaljene lokacije.
A, da:

Sud proglašava okrivljenog

          RETARDIRANIM

Ovo stupa na snagu odmah.


Ne pričaj tako o sebi, to je na kraju krajeva samo gomila gvoždjurije i ništa više. A to se da popraviti uz neki trošak koji je neminovan. Ima puno drugih stvari u životu koje su, nažalost, nepopravljive.

A što se tiče slikanja u narednih šest meseci, kad god hoćeš, sedni u auto i dodji do Niša, dobićeš moju opremu za slikanje bez ikakve nadoknade. I povedi ženu slobodnu i pričaj na mobilnom (osim kad voziš). Siguran sam da nećeš dva puta istu grešku da napraviš.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Predrag

Bezveze.  :-\

Ali, što reče Sekula, moglo je svakom da se desi. Danas tebi, sutra nekom drugom. Dešavalo se i dešavaće se. Ipak smo ljudi, a oni baš često greše.


"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Luger

Gledaj to sa vedrije strane.Kad sam god nesto izgubio,slomio ili upropastio na neki drugi nacin, kukao sam pred zenom,da covjeka srce zaboli :) I uvijek dobijao pola para da smirim dusu.  ;D
Svakako mi je zao sto se to desilo u najnezgodnijem trenutku,odmori,puno vedrog neba, ali... ko zna zasto je to dobro. Glavu gore!

CyberianIce

Previse je stroga ova kazna. Jel imas pravo zalbe na ovu presudu? Bilo bi dobro kad bi izvukao makar uslovno, tipa da mozes makar samo planete da radis ili tako nesto :D :D :D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Accuphase

Ja i pored najbolje volje, nikako ne razumem šta se to Yagodincu zapravo desilo ?

Sekula

Quote from: Accuphase on July 10, 2012, 08:54:17 pm
Ja i pored najbolje volje, nikako ne razumem šta se to Yagodincu zapravo desilo ?


Piše gore u gornjem tekstu. Ostao je bez dela opreme bezpravnim otudjenjem iste od strane NN lica, a zbog trenutka lične nepažnje. Sada je valjda jasnije?
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sekula

Quote from: Kizza on July 10, 2012, 09:34:12 pm
Zaljubio se  ;D


Dobro de, jeste tekst napisan u pošalici ali ironičnoj. Ne dolivajmo mu ulje na vatru.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Kizza

Ako sam preterao izvinjavam se.Ja sam čak mogao i da nastradam zbog astronomije.Pre dvadeset godina,vozeći auto u blizini Austriske granice,na kristalno čistom nebu video se naš Mlečni Put a Ja sam suvozaču objašnjavao šta je šta.U tom trenutku iz šume su istrčali jeleni i na žalost sudar je bio neizbežan.Sa leve strane puta bilo je jezero a sa desne šuma tako da nisam imao izbora.To nas je spasilo ali ne i jednu košutu.
@Yagodinac
Biće sve u redu.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Poražavajuće iskustvo, šta drugo reći...