• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
April 23, 2024, 11:54:45 pm

Presuda

Started by Yagodinac, July 10, 2012, 12:40:23 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

July 10, 2012, 10:08:51 pm #15 Last Edit: July 10, 2012, 10:14:21 pm by Sekula
Quote from: Kizza on July 10, 2012, 09:48:46 pm
Ako sam preterao izvinjavam se.Ja sam čak mogao i da nastradam zbog astronomije.Pre dvadeset godina,vozeći auto u blizini Austriske granice,na kristalno čistom nebu video se naš Mlečni Put a Ja sam suvozaču objašnjavao šta je šta.U tom trenutku iz šume su istrčali jeleni i na žalost sudar je bio neizbežan.Sa leve strane puta bilo je jezero a sa desne šuma tako da nisam imao izbora.To nas je spasilo ali ne i jednu košutu.
@Yagodinac
Biće sve u redu.


Ima zaista loših stvari, ne daj Bože nikome! Tako je recimo nastradao Eugene M. Shoemaker, čuveni lovac na komete, koji je devedesetih poginuo u Australiji u saobraćajno nesreći dok je išao da proučava jedan udarni krater od meteorita. Njegovu su kapsulu sa pepelom lansirali na Mesec, njemu u čast. Ili porodična tragedija Thomas Bopp-a koji je jedan od pronalazača sada čuvene Hale-Bopp komete. Tu nedelju kada je taj astronom amater otkrio kometu u pustinji Arizone posmatrajući, izgubio je brata i polusestru u saobraćajnoj nesreći. Vraćali su se sa snimanja komete i direktno se sudarili sa pijanim vozačem. Bopp je izjavio da je ta nedelja bila najsrećnija u njegovom životu jer je otkrio kometu i najtragičnija zbog gubitka najmilijih samo nekoliko dana posle.

Zato sam rekao da je sve to samo gvoždjurija i gomila stakla i nešto žica, ništa što se ne može popraviti i nadoknaditi, za razliku od nekih drugih stvari.  
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kruska

Ja mislim da je Yagodincu tronozac samo smetao.
Ionako zauzima pola gepeka.
moze on i bez toga da pravi slike.
Eh sto se ja nisam setio toga da izgubim tronozac ;) ;D
🌠

Yagodinac

Naravno, glavu gore, ipak je to gvožđurija. Zapravo, najkvalitetniji čelik, buhahahaaaaa...  :'( :'(

Ali dobro, šta da se radi. Kupiću nešto drugo, možda i drugu montažu. Premda ne baš ovog meseca  ;D
A propo raznoraznih malera - bitno je da su nam glave na ramenima. Svi mi zaradimo kintu za opremu tako da to nije problem, mada je zaista frustrirajuće kad znaš da si negde zaboravio petaest kila nečega što zauzima skoro kubni metar kad se namontira.

Ipak retardiran potez  :P
Da citiram jednog kolegu lekara: samo gledaj šta mi radimo i nikad kuću nećeš da imaš  ;D

Sekula

Quote from: Yagodinac on July 12, 2012, 02:50:39 pm
Naravno, glavu gore, ipak je to gvožđurija. Zapravo, najkvalitetniji čelik, buhahahaaaaa...  :'( :'(

Ali dobro, šta da se radi. Kupiću nešto drugo, možda i drugu montažu. Premda ne baš ovog meseca  ;D
A propo raznoraznih malera - bitno je da su nam glave na ramenima. Svi mi zaradimo kintu za opremu tako da to nije problem, mada je zaista frustrirajuće kad znaš da si negde zaboravio petaest kila nečega što zauzima skoro kubni metar kad se namontira.

Ipak retardiran potez  :P
Da citiram jednog kolegu lekara: samo gledaj šta mi radimo i nikad kuću nećeš da imaš  ;D


Najbolje da tu montažu prodaš i da kupiš novu, ovog puta syntrack.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Yagodinac

Quote from: Sekula on July 12, 2012, 04:13:52 pm
Najbolje da tu montažu prodaš i da kupiš novu, ovog puta syntrack.


Nemoguće je prodati montažu bez tripoda. Bar ja tako mislim... Svako bi je kupio da mu služi nečemu.
Naći ćemo već nešto  :)

Danijel

Pa recimo da netko želi imati samo stup s montažom, ne treba mu tripod ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

sale11472

Samo ti dođi na Letenku na oporavak i sveće biti u redu  ;)
Nego ozbiljno razmisli oonome što smati predložio u privatnoj poruci, tolakomože dabude ikvalitetnije rešenja ako nađeš nekoga da to odradi kvalitetno, jeste da će biti teže ali težina jedobra za vas astroškljocala ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

kruska

samo ti ponesi montazu na letenku.
🌠

mravic

Koja je cena montaze tj. glave???
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Yagodinac

Nije na prodaju, srediću vremenom već nešto. U principu trebaće tu i EQ6 goto upgrade, a ne kupuje mi se nova EQ6 samo zbog toga.