• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Komentari,laž ili stvarnost?

Started by Kizza, August 05, 2012, 04:17:29 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Često se na nekim stranicama,naročito kada su u pitanju Astronomska otkrića,mogu naći različiti komentari.Zanimljivo je da su uvek tu neki likovi koji ne veruju u tačnost vesti a kada im se ukaže,pojednostavi ili rastumači tema,odmah napadaju ili drsko uzvraćaju.Ne mogu da verujem da su toliko needukovani ili brane veru?Evo uverite se i sami:  http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/336488/Astronomi-culi-samrtni-vrisak-zvezde-koju-prozdire-crna-rupa/komentari#ostali
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Andromeda

Najgore je to što oni misle da su edukovani i kometarišu sve i savašta, a ispadaju smešni.

Danijel

Mene recimo uopće ne iznenađuju ti komentari, ali me zato redovito iznenađuje da web stranice koje imaju komentare, uopće ne vode brigu o tome što i kako se na njima komentira. Svaka web stranica, portal ili blog, koja drži do sebe, neće dozvoliti takav način pisanja u komentarima. Komentari su redovito anonimni i ljudi koji se njima koriste, smatraju da ta anonimnost dozvoljava da pišu sve te gadarije, i oni to također redovito iskorištavaju.

Koja je posljedica toga? Pa to da takve web stranice dolaze na loš glas i predstavlja ih se kao žutilo, kao stranice kojima se ne može vjerovati. Sa strane novinara koji pišu tekstove na takvim stranicama, isti bivaju redovito izvrijeđani, nazivani kojekakvim epitetima i srozava im se ugled. Takvi novinari gube volju za kvalitetno pisanje i rad jer redoviti budu popljuvani od strane anonimnih maloumnika koji ih počaste nepismenim komentarima punim budalaštinama.

Ja to na Zvjezdarnici ne dopuštam ni pod razno. Zbog svega ovoga što sam naveo i zbog toga da ne dozvoljavam da mi vrijeđaju suradnike koji se trude pisati najbolje što znaju. Smatram da to pravi ljubitelji sadržaja znaju prepoznati i da to podiže kvalitetu cijeloga sitea, a kod svojih suradnika podiže osjećaj da su zaštićeni i da o njima netko vodi brigu.

Ako trebam birati između suradnika ili komentatora, onda izabirem suradnike.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

@Danijel: vrlo ispravan stav.
Međutim, vlasnik Blica verovatno ima ideju da isti časopis i dalje pozicionira u ovom pravcu što se tiče slobodnih i anonimnih komentara. Činjenica je da na tekstovima posvećenim političkim temama ima 90% komentara koje pišu omladinski stranački aktivisti. Blic ne može ni to pitanje da reši, a da ne pominjemo tekstove iz oblasti neke tamo nauke za koju, svi znamo, treba ići malo u školu i imati malo i IQ  :)
Tako da ovi komentari su vam jedan surogat najgoreg kad su čitaoci u pitanju, mi koji nešto znamo o ovim temama (po pravilu više od autora/prevodioca članka) nemamo kad da ulazimo u rasprave sa nepismenim ljudima. Moje vreme košta.

Danijel

Tako je, ni ne pada mi na pamet da se idem raspravljati s njima, to je čisti gubitak vremena i energije. Umjesto toga možemo se baviti nečim korisnijim, na primjer strugati jezikom po sladoledu :P ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Accuphase


Kizza

Ma nije vredno bilo kakvog truda ili ubeđivanja.Mislio sam da se samo šale.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Quote from: Kizza on August 07, 2012, 04:10:28 pm
Ma nije vredno bilo kakvog truda ili ubeđivanja.Mislio sam da se samo šale.


Na žalost, ne šale se... većina sumanutih komentara dovoljno govori sama za sebe, koliko su ubeđeni u svoje tzv. stavove !

NShappy

Verujte da su toliko agresivni da su spremni i da se pobiju za svoje stavove.

BTW, priča ovde je svakako deo naše teme od pre neki dan: http://forum.astronomija.co.rs/podrum/teorije-zavere-odakle-stizu/

Da spojite to?

Accuphase

Quote from: NShappy on August 07, 2012, 05:19:04 pm
Verujte da su toliko agresivni da su spremni i da se pobiju za svoje stavove.

BTW, priča ovde je svakako deo naše teme od pre neki dan: http://forum.astronomija.co.rs/podrum/teorije-zavere-odakle-stizu/

Da spojite to?


Nismo ni mi kukavice i plašljivci !

NShappy



Kizza

Zanima me kakav dokaz traže  ??? Jedino da ih odvedemo na Mesec?Ni to nije dovoljno  :D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Evo NAJ komentara na mom sajtu u skoro 3 godine postojanja!

"...globalno zagrevanje našeg solarnog sistema..."! :) 

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

morea

"...globalno zagrevanje našeg solarnog sistema..."

Au, ova je sampion