• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Komentari,laž ili stvarnost?

Started by Kizza, August 05, 2012, 04:17:29 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

He,he,lepo bi bilo i da nam objasni kako ili čime to Nimibiru greje  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Quote from: Predrag on August 19, 2012, 10:06:16 pm
Evo NAJ komentara na mom sajtu u skoro 3 godine postojanja!

"...globalno zagrevanje našeg solarnog sistema..."! :) 




Predrage druže, kaži da si se šaleo da je kokoška to stvarno napisala !

Predrag

Ludilo među ljudima...:)

Danas mi je stiglo nekoliko mejlova i nekoliko poruka na FB stranici sa pitanjem zašto sam lagao o plavom Mesecu, jer su ljudi čekali a on nikako da poplavi!!!!!!!

Niko ne čita tekstove i ne vidi navodnike, ali pametuju za trojicu! :)

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Voyager

@Kizza

Prateći neke od vesti na B92 ja sam došao do zaključka da ljudi koji pišu provokativne i nebulozne komentare rade upravo za taj isti B92, a raspravu potpiruju iz jasnih razloga - što više komentara, to čitanija i vest odnosno portal
Takođe sam primetio da čim se otvori prepirka oko nečega odmah posle dan-dva izađe posebna vest koja se upravo bavi tom tematiku, očigledno sa namerom koju sam gore pomenuo - neko sve to brižljivo prati i mislim da ova moja "teorija" ima osnova ;)

Accuphase

Quote from: Predrag on August 31, 2012, 10:36:25 pm
Ludilo među ljudima...:)

Danas mi je stiglo nekoliko mejlova i nekoliko poruka na FB stranici sa pitanjem zašto sam lagao o plavom Mesecu, jer su ljudi čekali a on nikako da poplavi!!!!!!!

Niko ne čita tekstove i ne vidi navodnike, ali pametuju za trojicu! :)




Čekaj, pa nije valjda da ljudi, koji postavljaju takva pitanja, dolaze na "astronomija.co.rs" ?

Predrag

Nažalost, takvih ima svuda. Pa i AM-u, a obično kao komentatori.
Mada ovo nije bilo na AM-u, već na mom blogu.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Jao,jao,pa ovo je strašno!Da li stvarno misle kad ovo pišu  ??? Divim se pojedinim ljudima koji imaju živaca da im odgovore istinom: http://blog.blic.rs/881/N-Armstrong-Respect
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Blago onima niščim duhom, poput recimo...

@Biljana : "Kako je lunarni modul poleteo iz onog peska i spojio se sa raketom, koja je bila u orbiti oko meseca brzinom 17000 milja na sat? Gde su snimci spajanja? Sisli su na mesec preko merdevina, koje se mogu kupiti u maloj radnji! Kako su niz te merdevine spustili Rover, mesecevo vozilo? Gde su snimci istovarivanja tog vozila kroz ona mala vratanca? Raketa Saturn 5 je imala 3 stepena, na kraju se vracala sa 1-stepenim delom. Gde je gorivo da se vrati? Ako je bilo 10 ak spustanja na mesec, zasto 43 godine kasnije, sa 10 puta slozenijom tehnologijom to nije rutinska praksa? Zasto su nedavno slali rakete koje su impaktom na mesec imale za cilj da se utvrdi ima li vode na mesecu, kakvo je dejstvo radijacije i sl. .? Zasto nisu jednostavno pitali Nila Armstronga ili Baz Oldrina? Voleo bih da verujem da je sve bilo istina. Tesko mi je poverovati da je 400000 inzenjera i tehnicara koji su radili na projektu bilo obmanuto i da svi do jednog idu u grob cuteci. Tu ukljucujem Ruse, koji su takodje uvek sa postovanjem govorili o US programu na mesec. Medjutim ponasanje Armstronga, Oldrina i Kolinsa svo ovo vreme, gde su uvek izbegavali da govore o bilo kojem detalju sletanja na mesec (Nil Armstrong se jednostavno povukao kao da je otisao u manastir) i nije davao nikakve intervjue. zasto? Dodajte tome ona pitanja o tankim odelima, starim kamerama sa filmom, zastavi koja se vijori na vetru, dok nema vazduha na mesecu, otiscima cipele u pesku, sto je moguce jedino u vlaznom pesku, vode nije bilo"

Na ovaj biser redukcionizma obratite posebnu pozornost, jer je koliko ja mogu da vidim potpuno novo, dosada neviđeno otkriće u nebeskoj mehanici, ili kako se već to zove...
"Raketa Saturn 5 je imala 3 stepena, na kraju se vracala sa 1-stepenim delom. Gde je gorivo da se vrati?"




Kizza

Hm,možda "vetar" duva od protivnika svega:
Kaludjer
Utorak, 28. 08. 2012. 10:28h

neregistrovan korisnik.@Naucnik : Занимљиво...а још је занимљивије како, попут Побеснелог Макса, "прже" месечево возило по Месецу, у оно време, а сведоци смо колико је и данас тешко да један робот скупи неке каменчиће по Марсу. Па даље, како песак без икакве задршке са точкова пада на тло Месеца приликом те вожње, лепо се види на снимку, итд. Америма треба скинути капу што су на време увидели да ће се помоћу екрана (некада ТВ и филмови, сада Интернет) занавек лепо владати прво сопственим народом, а затим и читавим човечанством. Хајде сад докажи да нешто није било, кад је било на екрану ! Е то је за "respect".
@Voyager
Vrlo je moguće da to rade sami.Ja ne komentarišem nešto što ne razumem ali pisati gluposti da nas iznerviraju,e to nije uredu  >:(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Što li se kog vraga, uopšte zamaramo time šta kreteni & idioti ispranog uma "misle"... ???