• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Časopis "Kosmoplov"

Started by Accuphase, August 06, 2012, 04:30:25 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Accuphase

Da da, dragi moji... bilo je života u svemiru i pre famozne, svima znane Galaksije !



Iako grafički skroman, skoro ubog, "Kosmoplov" je fantastična uspomena na jedno herojsko vreme, iz ranog doba kosmonautike, kada se koracima od sedam milja hodalo svakog dana a zvezde se činile tako blizu, skoro na dohvat ruke...

http://www.stripzona.com/port/index.php?showtopic=9364&mode=threaded&pid=36689

p.s.

Naravno, sve što je potrebno je da se prvo registrujete na sajt www.stripozona.com te da potom obradujete svoje hdd-ove vrednom kolekcijom !

p.s. 2

U nastavku su originalni skenovi, ali u visokoj rezoluciji starih brojeva Galaksije, o kojima je skoro bilo reči u temi...
http://forum.astronomija.co.rs/prirodne-nauke/casopis-za-popularizaciju-nauke-i-tehnologije-%27galaksija%27/msg48598/#msg48598

Uživajte !!!

Accuphase

Uh bre, pa zar niko ni jednu jedinu reč, makar malecku...

Kizza

Ovo je lepo ali Ja jednostavno nemam vremena da se posvetim starim brojevima.Na žalost moram da radim dopunski posao jer mi je plata nedovoljna za najednostavniji život.Dnevno odvojim oko pola sata do sat da pregledam šta ima novo na netu pa na spvanje.Čak nemam ni profil na fejsu jer bi mi to oduzelo još vremena.U svakom slučaju te podržavam i edukativno je  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

August 26, 2012, 11:13:52 pm #3 Last Edit: August 26, 2012, 11:27:21 pm by r2d2
Hvala!!!! Mada su zaguljeni sa registracijom!

Sima_Strahota

eto ti ga na....taman sam se ponadao, kad ono svi linkovi pobrisani....
...

Saputnik

Hahaha, i ja se ponadah kad sam vidio prvi post, a onda dodjoh do ovog tvog posta...

Ali uz malo googlanja sam nasao ovo:

http://www.4shared.com/office/VD8S8S6h/Kosmoplov_01.html

To je link ka broju 1, a u meniju s desne strane su linkovi ka prvih 20 brojeva; ne znam koliko ih je ukupno izaslo...
SkyWatcher Dobson 200/1200

Sima_Strahota

...

Danijel

Dakle, koristim priliku obavijestiti sve ljubitelje serijala o izradi teleskopa koji je prije četrdesetak godina išao u Kosmoplovu, da od danas na Zvjezdarnici kreće reizdanje istoga, u blogu Gorana Hudeca, jednoga od tih autora. ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sekula

Quote from: danijel on February 28, 2013, 05:26:35 pm
Dakle, koristim priliku obavijestiti sve ljubitelje serijala o izradi teleskopa koji je prije četrdesetak godina išao u Kosmoplovu, da od danas na Zvjezdarnici kreće reizdanje istoga, u blogu Gorana Hudeca, jednoga od tih autora. ;)


Svaka čast na istrajnosti autora i sve najbolje!  :)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Danijel

I eto, danas je izašao zadnji dio serijala reizdanja Kosmoplova o izradi teleskopa. U članku se nalazi poklon čitateljima, cijeli serijal u PDF-u kako biste ga imali kompletnog na jednom mjestu.



Koga zanima, može ga skinuti ovdje. Nadam se da vam je bilo zanimljivo. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Accuphase

Da da... bila su to "Glorious Times" !