• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Startrails

Started by Danijel, August 13, 2012, 08:28:39 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Lepa kompozicija Betelgez  ::)
Mogli su tamo da te pretuku i uzmu ti aparat. Mada, šta ja tebi pričam, ti si Nišlija, bolje znaš istorijat incidenata po 'đavi.
Da, idući put stavi WB na tungsten, videćeš popriličnu razliku u bojama budući da snimaš iz gradskih područja.

betelgez

August 15, 2013, 11:44:07 am #31 Last Edit: August 15, 2013, 11:58:16 am by betelgez
Quote from: Yagodinac on August 15, 2013, 10:45:51 am
Lepa kompozicija Betelgez  ::)
Mogli su tamo da te pretuku i uzmu ti aparat. Mada, šta ja tebi pričam, ti si Nišlija, bolje znaš istorijat incidenata po 'đavi.
Da, idući put stavi WB na tungsten, videćeš popriličnu razliku u bojama budući da snimaš iz gradskih područja.


samo jos da znas da sam bio u rovcetu, a do njega se dolazi kriz jedan od napustenih tunela koji preko dana sluze kao javni wc.
preko izmeta do zvezda :)

iskreno nije bas bilo sve jedno kad su se psi razlajali okolo. mislio sam da ce da me oglodju ako me nanjuse, ali srecom nisu dosli  :D

edit:
citao sam negde da se tungsten stavlja kad je mesec veliki na nebu. ovog puta ga nije bilo. postoji li neka veza izmedju toga kad se stavlja tungsten i sto


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Yagodinac

Ne, tungsten se stavlja kod jakog prisustva LP-a da bi se ubila žutica senzora.
Pošto je pun Mesec u zenitu beo i relativno sličan sunčevoj svetlosti tad se WB stavlja na daylight.

betelgez

imam na aparatu set wb. ima neki grafik gde se seta kriva po njoj kursorom. to nisam nista dirao. ima li neka podesavanja inace jos za slikanje? kad je mesec jak dl, kad je jak lp ide na tungsten, sta jos je bitno da se zna kako se podesava u nekim okolnostima slikanja?


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Yagodinac

Ma to je to, ionako ćeš sam da skontaš poentu toga posle par škljocanja i pregledanja rezultata. WB (White_Balance) je upravo to: balans bele boje. Ako pogodiš balans onda ti je bela bela, a kad promašiš kao u tvrđavi onda beo papir na snimku postane žut. Tebi je cela slika žuta i ne postoji druga boja. Zato kamermani sa TV na terenu prvo snime beo papir, posle se po njemu sve kalibriše (tačnije bolje je da se snima 18% siva ali ajde da ne tupim)  ;D

betelgez

evo putanja od juce u brzom brodu
96x10", iso800, f4, fl18
startrails i photoshop

https://www.dropbox.com/s/upth1foqjpi97va/putanje.gif


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

gile.ms

Ponovo lepa kompozicija! Sviđa mi se kako tragovi kao da se nadovezuju na krivinu krošnje :)
Vidi se napredak, samo napred!
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

betelgez



Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

betelgez

zeza me nesto ps pa sam trazio neke konvertere iz tif u bmp. tako sam naleteo na neki i evo sta je on uradio kad je konvertovao sliku. zanimljivo mi je da podelim sa vama kako je program napravio sliku. :) kad sredim ps stavicu i onako kako bi trebalo da izgleda

https://www.dropbox.com/s/vk0igqmeo5ilb4d/putanje%20zvezda.jpg


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Yagodinac

Photoshop ti je najbolji konverter u sve i svašta. Ako neće TIF u JPG (ili obrnuto) prvo dovedeš mode>16bit u 8bit.

betelgez

evo kako izgleda. nema drugih opcija za snimanje. ne znam sta je problem. samo je izgubio ostale formate. juce ih je imao

https://www.dropbox.com/s/g27gd7pyydtqwal/slika.jpg


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Yagodinac

Ajde priznaj da nisi proverio mod (image>mode; ako stoji bilo šta sem 8bit logično je da neće).

betelgez

pitam se samo kako si znao  ;D

to je bilo, kao sto si rekao. evo i slike koju cu jos da doradjujem. ne svidja im se nesto, ne znam sta, ali mi je ne hvata oko. mora da izbacim prvih nekoliko frejma, prosoa je motorista tad i verovatno je on napravio tu petljicu na pocetku snimanja.

https://www.dropbox.com/s/8dimil87nmbajxr/putanje-zvezda.jpg


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

betelgez

evo doradjene putanje

canon 1000d
339*10"
iso 800
f3,5
fl18
startrails and photoshop

https://www.dropbox.com/s/h6eco1secasja0h/zvezdane%20pitanje.jpg


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Yagodinac

Bolja ova druga, kontrastnija.