• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomski softver za PC *Sve na jednom mestu* Za pocenike i profesionalce

Started by orion310591, August 16, 2012, 05:31:24 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

orion310591

Zamisao teme je da ja za pocetak stavim neke linkove koji mogu biti od koristi astronomima kako pocetnicima tako i profesionalcima, a da kasnije svi ucestvujemo u azuriranju teme, tako sto cete i Vi slati meni linkove do odredjenih programa koji Vam na bilo koji nacin pomazu u astronomiji, putem privatnih poruka na forumu. Znaci radi se o linkovima do softvera ili do tutorijala/uputstava o tim programima. Pokusacu da programe podelim u kategorije...


Zbog specificnosti podesavanja foruma, nije moguce da autor svoje teme azurira taj prvi post u temi, pa zbog toga a i zbog preglednosti i jednostavnosti LINKOVI SE NALAZE NA OVOJ PASTEBIN STRANICI (Kliknite ovde).

Ceo taj sajt je namenjen razmeni kodova, tekstova itd, tako da ce ta pastebin objava, koja je u mom vlasnistvu, biti azurirana novim linkovima, a obavestenje o tome biti postavljeno ovde u ovoj temi.

sale11472

Quote from: orion310591 on August 16, 2012, 05:31:24 am
Prvo odmah da kazem, potrazio sam slicnu temu i nisam je nasao,


Znači nisi pogledao u lepljivu temu na vrhu podforuma ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

kostur

Pa zato ne treba postavljati lepljive teme. Ja astrofotografiju (podforum) više ni ne gledam zato što ima trista lepljivih.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

orion310591

Quote from: sale11472 on August 17, 2012, 03:09:48 pm
Quote from: orion310591 on August 16, 2012, 05:31:24 am
Prvo odmah da kazem, potrazio sam slicnu temu i nisam je nasao,


Znači nisi pogledao u lepljivu temu na vrhu podforuma ???


Ako mislis na tvoju sticky temu, po nazivu teme sam mislio da je rec o fizickoj opremi a ne softverskoj, a i moram ti reci da nije pregledno uopste, sto zbog 40tak postova, sto zbog komentara, trebalo bi da se omoguci na forumu azuriranje prvog posta, tako bi bilo mnogo preglednije.

Voyager

Mogao si pomeneš i Google Skymap  ;)

Jednostavan jeste, ali je super za početnike i početno snalaženje na nebu i izuzetno praktičan jer staje u džep tj koristi se na telefonu

orion310591

Kada admin izmeni temu, poslao sam mu pp, bice i link do sky map-a... i mocicu da stavljam nove linkove, trenutno nmg da azuriram topic

orion310591




mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

orion310591