• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Testirana kamera namenjena za snimanje tamne energije

Started by bojanm, September 19, 2012, 09:37:42 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bojanm

Kamera sa najvećom rezolucijom na svetu je počela izvršavati svoj zadatak u potrazi za misterioznom materijom koja čini skoro 3/4 našeg univerzuma. Kamera od 570 miliona piksela će tokom narednih pet godina skenirati oko 300 miliona galaksija...

http://www.mojaastronomija.net/astronomija/novosti-astronomija/testirana-kamera-namenjena-za-snimanje-tamne-energije/

Sekula

Opet nema autorskog teksta i opet ništa drugo od postiranja na forumu osim vlastitih linkova neautorskih tekstova?   :-\

http://forum.astronomija.co.rs/profile/?u=4682;sa=showPosts
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

bojanm

Ako imas problem sa necim zali se kod "Izvor: Klix.ba"

Ali ti ocigledno imas problem sa samim sobom...

Sekula

Quote from: bojanm on September 23, 2012, 03:11:02 pm
Ako imas problem sa necim zali se kod "Izvor: Klix.ba"

Ali ti ocigledno imas problem sa samim sobom...


Bojane, i dalje nastavljaš sa praksom korišćenja AM-a u svrhe promovisanja vlastitog sajta. Nemaš nikakvo odobrenje od uredništva AM-a da to radiš ovde i na ovaj način. Sam sajt ti je inače prepun neautorizovanih tekstova, ni jedan jedini tekst nemaš potpisan imenom i prezimenom. To što radiš posredno i ovde automatski se kosi sa pravilima rada foruma. Nagonjen verovatno vlastitom sujetom i uskim sagledavanjem svega onoga što ti je ovih dana bilo napisano što na forumu a što i privatnim porukama, ovde teraš inat uredništvu. Inače, na tebe je prvo u negativnom kontekstu skrenuta pažnja od drugih članova foruma, pa smo tek onda i mi reagovali.

Pošto očigledno želiš da istraješ u svojoj nameri da ovde radiš isključivo po svome i da plasiraš svoj modus ponašanja koji u zadnjem postu prelazi granice kulturnog ponašanja, a kako je ovo domaćinska kuća i u njoj postoji i kućni red kojeg svi koji udju u nju su dužni da se pridržavaju, izriče ti se opomena pred ban.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

bojanm

Sto se mene tice, mozes odmah i da obrises moj profil, posto je ovo mesto gde je moderator beznadezan slucaj, pa je suludo i pisati bilo sta na takvim mestima.

Sto se autorskih tekstova tice - Pocisti prvp svoje dvoriste pa pricaj o tudjem, al sta ti uopste znas o tome, neko te je ocigledno pevario da dobro radis svoj posao...

Sekula

Quote from: bojanm on September 23, 2012, 04:37:37 pm
Sto se mene tice, mozes odmah i da obrises moj profil, posto je ovo mesto gde je moderator beznadezan slucaj, pa je suludo i pisati bilo sta na takvim mestima.

Sto se autorskih tekstova tice - Pocisti prvp svoje dvoriste pa pricaj o tudjem, al sta ti uopste znas o tome, neko te je ocigledno pevario da dobro radis svoj posao...


Bahatost, nekultura, netolerancija, iskakanje iz tema, zloupotreba foruma za promovisanje vlastitih tzv "projekata", kršenja zakona o autorskim pravima, potreba da se koristi verbalno nasilje, želja da se drugi povredi...

Podugačak spisak delovanja za ovako kratko vreme boravka na forumu. Da smo samo malo mogli da čujemo i vidimo barem nešto od posmatranja teleskopom ili barem šta se dešava na nebu, ali iz vlastitog pera, da se došlo na neki astronomski skup kao što je Letenka a koju ste unapred ovime otpisali. Ali ne, lakše je raditi copy paste i zloupotrebljavati nečiji tudji rad, uloženi trud, nečije vreme i sajt koji se godinama održava i na kraju sve to koristiti za žalosno niske uvrede.

Ova tema ostaje kao opomena na to kako se ne treba ponašati. Korisnik bojanm je uspeo samog sebe da diskvalifikuje sa foruma, a i šire. Ban, jašta.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

sasmir

Prvi i jedini koga sam stavio na ignore (vec treceg dana).
Njutn SW300/1500 na Dobson montazi.Apohromat refraktor Orion ED80/600 na EQ3 Ra/Dec motori.Canon EOS 550D18-55,55-250.TS 10x50LE,TS 20x80 triplet na paralelogramu i Praktica Diana 8x56.Gold line 6,9,15,20.Planetary6, celestron25,GSO Plossl32,Barlow2x;2,5x


r2d2

Covek je prosto ignorisao svaki dobronamerni savet moderatora. I opet uradio po svome, misleci da ce sve to da pije vodu,i da ga pri tome  moderator mrzi,   ne razumejuci da pored toga sto pravila marketinga slepo primenjujuci ponekada uzimaju dusu sajta, moze svoj sopstveni sajt da pretvori u puku zbrku informacija koje sluze samo za dnevnu razbribrigu.  

kostur

September 24, 2012, 09:53:23 am #10 Last Edit: September 24, 2012, 01:00:25 pm by Sekula
hm. Ne mogu reći da je idiot, da mi se nikad nije sviđao i da ima problem zato što je sada otišao. Vrlo rado bih mu to rekao u lice, zato što stvarno ima idiota na ovom svetu. Što će reći jedan moj drug : " što se k*** kad ne zna da leti "

EDIT: Sekula, brate, forum ima problem. Nema lajk dugmića :D

EDIT by moderator: no no - izrazi, izrazi...
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

kruska

kul je ta kamera
dobar :) Quantum efficiency
malo je velika za moj teleskop ;D
🌠


Sekula

Hajde please da se vratimo na ovu temu. Jeste pokrenuta od onoga koji više nije član foruma, a iz gore sasvim jasnih razloga zašto više nije, ali može biti nastavljena ako još ima interesovanja za diskusiju u vezi nje.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

CyberianIce

Pa na kom principu bi ta kamera trebalo da detektuje tamnu energiju?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S