• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Petrovaradinska tvrdjava posmatranje meseca,sinoc 22.09.2012

Started by Zokikac, September 23, 2012, 08:18:29 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

Quote from: sasmir on September 24, 2012, 09:42:20 am
Da napomenem da smo vecinu meta oborili dvogledima TS 10x50.   Uran i ocima i dvogledima 10x50 i 20x80 i njutnom 150x750.


Uran navedenim dvogledima, a naročito sa 10x50? Svaka čast za nalaženje i snalaženje!
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

gile.ms

Društvo mu je pravila 44 Pcs iste magnitude (6), pa su se zajedno ponašali kao dvojna zvezda... zbog toga vidljivost golim okom...
Inače, dvogledom nije teško uočiti Uran, samo što je na malom uvećanju gotovo nemoguće razlikovati ga od ostalih zvezda - potrebna je potvrda teleskopom...

SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Zokikac

Hvala svima na dobrodoslici i podrsci,nesto se naoblacilo i danas kao i sinoc medjutim u ranim jutarnjim casovima oko pola 4 sam izasao napolje da izvinete u gacama samo da pogledam orion bez teleskopa toliko je bilo vedro da me nije mrzelo da odem po teleskop i postavim ga u dvoriste i to u gacama (kreten) spicio sam se,bio sam jedno 20ak minuta posmatrao orionovu maglinu koju sam iz prve pronasao fascinantna je :) kad sam se vratio u krevet htela zena da me ubije sto sam isao u gacama i bos :)

sasmir

Marko Savic virtuoz za nalazenje i snalazenje i lepo objasnjenje. Dejan Spadej i ja uzivamo i lako ga pratimo. Da pomogla nam je zvezda pored i posle nekoliko pokusaja vracali smo direkt pogled na taj u tom trenutku dvojni skup bez pomagala.
Njutn SW300/1500 na Dobson montazi.Apohromat refraktor Orion ED80/600 na EQ3 Ra/Dec motori.Canon EOS 550D18-55,55-250.TS 10x50LE,TS 20x80 triplet na paralelogramu i Praktica Diana 8x56.Gold line 6,9,15,20.Planetary6, celestron25,GSO Plossl32,Barlow2x;2,5x

Zokikac

Ja pokusavam onaj registax da skontam ali ne ide nikako nece da mi izbistri sliku....

mravic

Moras imati dobre fotografije, koliko toliko,
Za pocetak pokusaj staviti samo dve fotografije i stakirati i sa vaveletima budi prilicno suzdrzan jer prekomerno pomeranje klizaca ce vise naruziti fotografiju a ne poboljsati.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Zokikac

hmmmm pokusacu da ubacim 2 fotografije ja sam ubacivao po jednu samo :),hvala na savetima :)