• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Provera ogledala i druga pitanja

Started by Zokikac, September 16, 2012, 08:25:12 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zokikac

I konacno posle tri sata uspeo sam da skontam kako funkcionise kolimacija, :) (brzo skontam objasnis mi 30-40 puta i odmah shvatim ) :) oprao sam ogledalo kolimirao sam teleskop sad jos samo da se razvedri pa da krenem u potragu :P,nadam se da sam sve uradio kako treba..... hvala svima na pomoci :)

marino

Quote from: Zokikac on September 20, 2012, 07:54:56 pm
nadam se da sam sve uradio kako treba...


jesi! primio si se posla i naucio :)

PS to je tek pocetak ali vrijedan pocetak, a sad navali na susjede i slobodno ubaci koju sliku da vidimo i mi kakva je kvaliteta optike
Vidulini Observatory

Zokikac

Mislis da slikam kuce ili zgrade pa da postavim photo?

marino

ma salim se, jos je dovoljno toplo da su prozori otvoreni a nikad neznas kakve se dobre susjede setuckaju iza njih :)
Vidulini Observatory

Zokikac

kao sto rekoh prethodnom momku kod mene u komsiluku sve preko 75+ tako da bi to bilo zlo :) slikati :) a pokusacu iz ruke da slikam da vidim kakko ce izgledati samo da dopunim baterije za fotoaparat :P


marino

Vidulini Observatory

Zokikac


Zokikac

Evo skile koje sam slikao preko oklulara ali sam drzao obican foto aparat u ruci








To je to koliko sam mogao da slikam iz ruke,e sad dok sam gledao objekte preko dana teleskop daje izuzetno ostru sliku,medjutim na tim slikama deluje mutno,veceras ce biti vedro tako da cu noc provesti napolju a i zena me isterala napolje tako da cu posmatrati celu noc :P

marino

mjesec ce ti pravit drustvo, snimi ga pa stavi ovdje
Vidulini Observatory

Zokikac

Izuzetno je tesko slikati iz ruke,nadam se da cu uspeti da uslikam mesec sa obicnim fotoaparatom :P

karlos

Ovo ne izgleda tako loše,pogotovo ako okom vidiš čistu sliku onda je to super. Ako nemožeš drugačije,učvrsti
fotoaparat gumicama,a na okularu savij zaštitnu gumu nadole ako je moguće. Kao i ostalim posmatračima ,želim
ti vedru noć !

Danijel

Ako imaš stativ za fotoaparat, stavi ga gore i prinesi ga što bliže okularu, rezultat će biti puno bolji ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Zokikac

xaxaxa Janko pa naravno :) iz dvorista vidim i onaj na Crvenom cotu samo je mnogo mnogo manji xixixi :) uskoro cemo se videti :)

kruska

probaj malo nize da slikas mozda i koja komsinica uleti u kadar ;D
🌠