• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Provera ogledala i druga pitanja

Started by Zokikac, September 16, 2012, 08:25:12 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zokikac

Evo neke slike meseca prvi put u zivotu da slikam mesec :)) tj da slikam bilo sta kroz okular :)) cini mi se da je bio neki oblacic dok sam slikao pa mi je malo mutio














Zokikac

Ps: nisam okrenuo slike samo zadnje dve  :)


Luger

NIsta ne fali tvom teleskopu, ne sjekiraj se.Barem se na ovim slikama ne vide mrlje od prljavstine.Uzivaj! :)

Zokikac

onda je dobro jer sam se bio prestravio da nisam unistio ogledalo......hvala vam ljudi na savetima i pomoci
Hteo sam da pitam video sam da dosta ljudi spominje canon 300d za koliko para moze da se nadje i koji mi fotoaparat preporucujete za pocetak,ja bih uzeo neki prosecan za pocetak cisto da vidim kako bi to meni islo :) ako ima neko neki savet cisto da imam u vidu...Hvala jos jednom svima :)

Yagodinac

300d bi išao verovatno oko 100e (pod uslovom da možeš da naletiš na njega).
Mnogo bolja solucija je 350d, noviji senzor (8.5 vs 6mpix) i prilično manje šuma na dugim ekspozicijama.
Još bolja solucija je 450d (12mpix) a on je 200-250e; a ako voliš ekstremne sportove tu su magnezijumska tela 20d i 40d, takođe za vrlo male pare. Njihova prednost su i baterije većeg kapaciteta i brži rafal.
Toliko o oldtajmerima  ;D

Zokikac

Pa pazi meni treba za pocetak nesto a ne znam ni sam sta,nemam nikakvo iskustvo sa tim zato i tarzim neki savet koji da uzmem za pocetak :) znaci 450d kosta oko 200-250e?Ja zelim da pocnem polako da ulazim u te vode zato i trazim neki aparat koji ce zadovoljiti moje pocetnicke potrebe s'tim da se ne razumem u to ali neverovatno je to koliko zelim da imam to za hobi..... :)

Yagodinac

Šta god da uzmeš - potrošićeš kasnije veće pare na objektive. Onda mu dođe svejedno koje telo imaš  8)

mravic

Evo usporedbe zokikac fotke. Malo sam ti je doradio u registax-u, ali samo jednu, pa je zato ocigledan sum, ali i ocigledna razlika, malo sam i kropovao mutne delove
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Zokikac

Prelepo :) ja sam pokusavao u registaxu ali mi tu nesto ne ide,svaka cast Janko :)