• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mars sa web kamerom

Started by Bobo, October 13, 2005, 08:34:39 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gugi

Quote from: "Bobo"

Da, ali takve sam detalje uspjevao dobiti sa 120mm refraktorom i crno bijelom Quickcam web kamerom..7" mak-newt bi trebao dati snimke za past na dupe!

Ok..mrvo ga treba kolimirati kako spada  :wink:


Molim  odgovori mi kojim Quickcam kamerom!!! Imam Quickcam express koji mi stoji u ormanu, ali ako velis da to nesto vrijedi, izaci cu napolje i pokusat cu nesto i snimiti.
Pokusao sam Mjesec prije nekoliko mjeseci ali mi je to sve nekako jadno ispalo. Kamera je preslaba...Da ipak pokusam opet? Isplati se? Osim Mjeseca moze i koji planet? Javi

Uh, zaboravio sam kako se snima web kamerom. Ukljucim Registax? Ima li negdje upustvo za snimanje web kamerom u tom ili nekom slicnom programu? Moze link i na engleskom.

Pomozite Gugiju jer je on ENTUZIJAST  
:) 8)

Sich

ne snimas registaxom, u menju samo obradjujes ono sto si snimio. treba ti pogram za snimanje koji treba da dobijes zajedno sa kamerom
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Bobo

Tako je, treba instalirati kameru i programe koji dodju s njom. Snimati se moze iz tog programa (ja snimam sa Vrecord) ili koristiti K3CCDTools, Astrosnap ili nesto slicno.

QC Express ima CMOS chip i nije bas nesto, ali zasto ne probati? Mjesec bi trebao biti OK. Ostali planeti? Vjerovatno lose..ali mislim, ne treba mene slusati..ako vec imas tu kameru u ormaru, zasto cekas da ti netko sa foruma kaze sto se s tim moze raditi? Izvadi ju i probaj!

stefan

Bobo mozes li da mi kazes karakteristike teleskopa sa kojim si slikao mars? :?:  :?: