• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nebeski tragovi puta u ludilo nebeskog naroda

Started by Sekula, October 18, 2012, 02:19:53 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

Dakle, nadaleko "čuveni" list Kurir je pokrenuo veliku i nadasve dramatičnu akciju prikupljanja izveštaja ljudi sa terena o tzv kemtrejlovima koji nisu obični kondenzacioni mlazevi aviona već smišljena akcija masovnog zaprašivanja i trovanja. Naravno, pogadjate da tu podmuklu akciju vodi vlada u senci potpomognuta od svojih saradnika i domaćih izdajnika. Ima već dosta reakcija na ovu temu i evo jedne od njih, s tim što bi adekvatno medicinsko osoblje trebalo da utvrdi detaljnu dijagnozu kako pojedinaca, tako i ciljne grupe, da ne kažem nacije. Meni kao laiku ovo svakako liči na neki od vidova paranoidnog sindroma:

"...To 'zaprasivanje' je u stvari 'sejanje' cestica metalne prasine koja sluzi za osnovu delovanja sistema HAARP o cijim antenama na teritoriji Srbije je Kurir vec pisao, i sve je deo jednog jedinstvenog sistema sa kojim se upravlja sa Aljaske a ciji je spektar delovanja od upravljanja mikro klimom do uticaja na psihomentalno zdravlje populacije..."

Ima tu još komentara i pretpostavki: trovanje u cilju smanjivanja svetske populacije na razumnu meru, radioktivne prašine, do nano čestica koje ulaze u krvotok i onda kreću u preuzimanje organizma i njegovim upravljanjem itd itd

Uzgred budi rečeno, jeste da cenzura nije dobra kada je javna reč u pitanju, ali za tu istu javnu reč mora da se odgovara pred zakonom ako prouzrokuje neopravdano širenje glasina i panike. Osim, ako nas nadležne službe ne obaveste drugačije i sete nas se na dan bezbednosti. Ako ne, to je bila samo njihova dužnost svim tim sledbenicima lika i dela Ilije Čvorovića.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

trut

Dovoljno je reći Kurir ali ne treba biti na kraj srca to je jedna od retkih SF novina na našem tržištu :)

NShappy

Takvo ponašanje je neodgovorno i veoma opasno i ne bi smelo biti zanemareno. Nažalost, sve to se kod nas prepušteno stihijskom ponašanju glupih a sigurnih u sebe.

Već me na par mesta ugnjaviše sa tim "kemtreilovima", imao sam rasprave sa pojedincima koji zastupaju te teorije, i neverovatno je koliko su sigurni u to. Ne, ne postoji mogućnost da ih iko, na bilo koji način razuveri u njihovim uverenjima. Nakon kratkih razgovora sa njima, imate osećaj kao da pričate sa verskim fanaticima, eto otprilike toliko su sigurni u to što pričaju. U NS je čak jedna odganizacija registrovana za zaštitu životne sredine počela da "prebrojava" avione i vodi neku "kampanju" za zabranu takve "prakse" i kažnjavanje svih koji učestvuju u tom "trovanju".

Daleko je to od smešnog. Ideja nije iz Srbije i veoma je jaka u celom svetu. Bojim se da će nekom dune da nabavi neki RB i puca na putnički avion da bi dokazao da je u pravu, i da će tek tada neko ozbiljno da razmotri problem takvih ljudi.

Izguglajte chemtrails pa da vidite kako to izgleda. Evo ga jedan tipičan primer: http://www.blic.rs/forum/index.php?topic=11172.0 ko ima stomak da čita, imaju i svoj sajt: http://chemtrails-srbija.info/

r2d2

October 18, 2012, 08:10:35 am #3 Last Edit: October 18, 2012, 08:20:40 am by r2d2
Na žalosti imao sam bar 3-4 puta priliku da pričam sa ljudima koji su sigurni da je to baš tako. Jedan mi čak tvrdio da on lično to proučava svaki put kada prodje mlazni avion, jer trag je čudno širok, što mi je i pokazao  ;D  I to pre pisanja kurira. Nije samo Kurir, tu su i aktivisti Dveri-a i ostalih organizacija navodno bliskih crkvi. Ipak sama crkva i nema mnogo veze sa tim organizacijama, kako sam zaključio posle nekih priča sa pojedinim crkvenim zvaničnicima. Pre će biti da je to stari Slobin kadar iz državnih službi, koji koristi situaciju,mada me ne bi iznenadilo da svaka država ima svoje metode za lokalne prilike, ali to je već sasvim druga priča...  U jednom slučaju (Zemun) ljudi su tvrdili da avioni izbacuju larve nekih čudnih gusenica. ;D
Itd. Obrni -okreni ima ih nije sad to neka kordinirana akcija već prosto korišćenje već raspoložive klice...

Sima_Strahota

Ne bih rekao da crkva ima mnogo veze sa tim. Stavise, vecina pobornika chemtrailova koje sam ja imao prilike da vidim izbegavaju crkvu.
Ove godine je (kod nas) histerija oko HAARP-a i chemtrailova dostigla vrhunac. Siguran sam da je jedan od razloga za to najtoplije leto od kada se vrse merenja, opste nezadovoljstvo u zemlji i tako dalje...
...

Sekula

Quote from: Sima_Strahota on October 18, 2012, 08:25:57 am
Ne bih rekao da crkva ima mnogo veze sa tim. Stavise, vecina pobornika chemtrailova koje sam ja imao prilike da vidim izbegavaju crkvu.
Ove godine je (kod nas) histerija oko HAARP-a i chemtrailova dostigla vrhunac. Siguran sam da je jedan od razloga za to najtoplije leto od kada se vrse merenja, opste nezadovoljstvo u zemlji i tako dalje...


Ne bih da pravimo ovde kontrazavere i da mešamo Crkvu, DB ili ne znam koju subverzivnu grupu nekih domaćih i inostranih ljudi u crnom, pripadnika nekih centara moći i nemoći.

Ovde se kod nas radi o sledećem, a to je da pojedini mediji prelaze granicu i utiču direktno na stvaranje masovne histerije kao i na stvaranje potencijalnih incidentnih situacija. Nije ovo nikakva Orson Velsova radio drama, ovo je svesno stvaranje panike, a za šta su ranije postojale čak i neke krivično pravne definicije i ne može se pravdati nikakvim slobodama govora. Šta mislite, kako ovo psihički labilne osobe tek pogadja? A da na ge govorimo o tome da te iste novine ni jedan naučno popularan podatak neće izneti koji je validan, da u njima ako se nešto i objavi iz sveta nauke, odmah sve to bude izvrnuto ruglu i podsmehu "pametnih" i idobro obaveštenih.

Organizacije koje proučavaju mlazeve aviona? Dakle, ovo što se radi prevazilazi okvire žute štampe, već je direktno učestvovanje u daljoj fašizaciji društva. Ne želim da razglabam sada o tome jer je to sociološki pa i politički fenomen, ali to sve vodi u tom smeru.

Jadne su osobe kao i društvo u celini kome su svi drugi odgovorni, jedino ono nije ni za šta samom sebi. Nije problem to što ljudi sede i ne rade ništa, već tragovi na nebu, zavere koje dolaze spolja i sve ostalo. Dakle, situacija je takva da svi dobro moramo da razmislimo o tome šta nas dalje čeka sa takvima oko nas.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kruska

Sve ima uzrocno posledicnu vezu.
Ako se nesto dokaze onda je to dokazano.
Poznato je da su tokom bombardovanja bacali svasta u vazduh da bi vreme bilo vedro, to su cinjenice.
da HAARP ima vezu sa zemljotresima ima, a da praznjenja u jonosferi imaju veze sa okidacem zemljotresa imaju
detektor za to jeste u Gacona Alaska .
Ako nekoga interesuje moze da pogleda i datume kad je pocela fukusima .
Sajtove nisam postavljao a postavicu ih uz dopustenje administratora ;D.
Ima dosta "neobjasnjivog", a iako nemamo objasnjenje za neke stvari mozemo jasno uociti uzrocno posledicnu vezu.
Kurir i slicni casopisi nemaju redakciju za naucne ideje i ... inace bismo bili na njihovom forumu.
Sadasnji casopisi(kurir, blic...) uglavnom rade po nalogu (placeni oglasi) i obicno skrecu paznju od vaznijih stvari koje su u toku.
🌠

Sima_Strahota

Quote from: kruska on October 18, 2012, 12:49:01 pm
da HAARP ima vezu sa zemljotresima ima, a da praznjenja u jonosferi imaju veze sa okidacem zemljotresa imaju
detektor za to jeste u Gacona Alaska .


Ja sam o ovome citao jedino na sajtovima koji furaju teorije zavere.

Quote from: kruska on October 18, 2012, 12:49:01 pm
Ako nekoga interesuje moze da pogleda i datume kad je pocela fukusima .


Sam datum nece mnogo pomoci :)
...

kruska

http://www.haarp.alaska.edu/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi

ovo je sajt mernog instrumenta (indukcioni magnetometer) koji je postavljen u Gakona Alaska.
Ako nekog nesto zanima sa objektivne strane gledista on ce to prouciti da ne dovodi sebe u zabludu.
Zablude su uglavnom u bliskoj vezi sa totalnim neznanjem.
🌠

Sima_Strahota

Pa da. Vidimo "nesto". Drugaciji signal od "mirnog" vremena.
Stavise, vidimo odstupanja prilikom svakog veceg zemljotresa.
Na osnovu toga, ti tvrdis da je HAARP odgovoran za sve velike zemljotrese?
...

kruska

tu sam te cekao. Jesi ti video da sam ja napisao da HAARP prouzrokuje zemljotrese?
🌠

Sima_Strahota

Onda moras da razjasnis ovo:
Quote
da HAARP ima vezu sa zemljotresima ima, a da praznjenja u jonosferi imaju veze sa okidacem zemljotresa imaju
detektor za to jeste u Gacona Alaska .
...

Sekula

Quote from: Sima_Strahota on October 18, 2012, 01:37:24 pm
Onda moras da razjasnis ovo:
Quote
da HAARP ima vezu sa zemljotresima ima, a da praznjenja u jonosferi imaju veze sa okidacem zemljotresa imaju
detektor za to jeste u Gacona Alaska .



Tema je pokušaj upotrebe propagande u manipulisanju pojedincima i društvom u celini, kao i antinaučno ponašanje, te na kraju krajeva ozbiljno kršenje zakona o javnom informisanju.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kruska

imati vezu sa zemljotresima ne znaci i izazivati zemljotrese,
a nakupljanje velikog naelektrisanja u jonosferi jeste energija koja se prenosi na odredjen nacin (vidljiv ili manje vidljiv za ljudsko oko)
Ja nisam strucnjak za fiziku narocito u ovoj oblasti, ali bitno je odvojiti malo vremena i logicko razmisljanje moze povezati neke ali i ne sve cinjenice. Nisam siguran da si mogao stici pregledati ceo sajt za ovih par minuta za koliko si mi odgovorio.
Ako u Barajevu ili u Vinci  ili gde god postoji HAARP sistem antena onda neka ga uslika pa da imamo o cemu konkretnom pisati.Ovo jeste astronomski forum ali ako HAARP smanji turbulencije vazduha pa ja povecam rezoluciju teleskopa daj da kupimo jedan (napravimo) HAARP.
Tehnika je strasno napredovala. ;D

quote sekula
da mi upotrebimo HAARP za nesto drugo mimo manipulisanja mase, pa taman to bilo kao veliki "strik" za susenje vesa :D
🌠

Sima_Strahota

Pardons :)

Quote
Nije ovo nikakva Orson Velsova radio drama, ovo je svesno stvaranje panike, a za šta su ranije postojale čak i neke krivično pravne definicije i ne može se pravdati nikakvim slobodama govora.


Ja bih rekao da je to svesno stvaranje drame, koja (uglavnom) bez namere autora prelazi u paniku. Novinari cesto ne razmisljaju mnogo o cemu ce i kako da pisu, dok god to zvuci opasno i uzbudljivo.

Quote
Organizacije koje proučavaju mlazeve aviona? Dakle, ovo što se radi prevazilazi okvire žute štampe, već je direktno učestvovanje u daljoj fašizaciji društva. Ne želim da razglabam sada o tome jer je to sociološki pa i politički fenomen, ali to sve vodi u tom smeru.

Zasto da ne? Pa svako je slobodan da pravi organizaciju kakvu hoce.

Quote
Jadne su osobe kao i društvo u celini kome su svi drugi odgovorni, jedino ono nije ni za šta samom sebi. Nije problem to što ljudi sede i ne rade ništa, već tragovi na nebu, zavere koje dolaze spolja i sve ostalo. Dakle, situacija je takva da svi dobro moramo da razmislimo o tome šta nas dalje čeka sa takvima oko nas.


Eh...
...