• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nebeski tragovi puta u ludilo nebeskog naroda

Started by Sekula, October 18, 2012, 02:19:53 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kruska

http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Sima_Strahota

Cisto da ne ispadnem neodgovoran, pa da zavrsimo off.

Quote from: kruska on October 18, 2012, 01:53:01 pm
imati vezu sa zemljotresima ne znaci i izazivati zemljotrese,
a nakupljanje velikog naelektrisanja u jonosferi jeste energija koja se prenosi na odredjen nacin (vidljiv ili manje vidljiv za ljudsko oko)
......
Nisam siguran da si mogao stici pregledati ceo sajt za ovih par minuta za koliko si mi odgovorio.


Negde u onom prvom delu se ta veza jako lako izgubi....
Inace, sajt nisam gledao sada, gledam ga odavno.
...

r2d2

October 18, 2012, 02:41:50 pm #17 Last Edit: October 18, 2012, 02:49:50 pm by r2d2
Dakle Simo Strahoto ti tvrdis da je sve to plod slucajnih-drustveno-demografsko-atmosfersko-istatijaznam dogadjaja, te da  novinari privuceni senzacionalistickim pricicama, to objavljuju bez skrivenih teznji i dizu tenzije kod neukog puka? Mozebiti onda smo se malo iztripovali ali ni ne mora biti...  Cinjenice se podkrepljuju dokazima, a u ovom slucaju mozemo primetiti samo kontinuitet u vremenu, Kurir, Dveri, i nase slobodne predpostavke....
Da li bi mogao jos malo jasnije da obrazlozis zasto tako mislis (ako tako mislis)?

Sima_Strahota

Ne tvrdim da je "sve", ali veci deo jeste. Tako mislim zato sto poznajem neke novinare koji vole da pisu o senzacionalnim stvarima i bez mnogo razmisljanja pisu kojesta.
...

NShappy

Slažem se sa Simom da su ove budalaštine koje pogađaju dobar deo stanovništva samo splet okolonosti (i zanemarivanja nauke, obrazovanja i odgovornosti što je u Srbiji postalo norma ponašanja), a ne planirano dirigovana propaganda sa nekim određenim ciljem, dobrim ili lošim. Ako to posmatramo kao nešto planirano i organizovano, pa i to mu dođe teorija zavere. A imam priliku i ja da poznajem neke novinare, i to je to. Sačuvaj me onih što nemaju pojma, a misle da znaju sve. Oni zaista veruju u to što pišu.

Društvo je dostiglo određeni stupanj razvoja (ne ne mislim na razvoj tehnike) kada postoji veliki raskorak između društvene svesti i društvenih odnosa. (U jbt... sada pričam k'o na času marskizma). Sloboda informacija data ljudima koji nisu sposobni da informacije filtriraju je najveći uzrok ovakvih devijacija. A to je to, internet, uz slobodu štampe, mišljenja i izražavanja je "dobrobit" savremenog informacionog i demokratskog društva. Ali svest ljudi koji su većina nije sposobna da u toj količini informacija pliva u pravom smeru.

Informacije nikada nisu bile dostupnije, nikada ih nije bilo u ovakvoj količini oko nas, ali nikada nisu bile ni toliko nekvalitetne.

karlos

Može da piše ko šta hoće .

Meni jako smeta ,kada uveče iznesem teleskop napolju ,i dok se on hladi ,za nekih 20 minuta ,prelete 15 aviona.
Ostave iza sebe tragove ,koji se sledećih nekoliko sata spuštaju i šire . Meni posle toga ostaje samo da spakujem
teleskop i vratim ga u kuću,jer od posmatranja nema ništa. U zadnjih 15-ak dana  takvi letovi su intenzivni.

Bilo je i ranije aviona , bio ih je jako puno i ovog leta , ali ne ovako .


Sima_Strahota

To je realna situacija koja moze da smeta :) Inace, kada si vec spomenuo...nisu letovi intezivni, vec su meteo prilike takve da pogoduju razvoju contrailsa. To se obicno i desava u zimskim mesecima, recimo od oktobra, pa do januara - februrara.
...

Kizza

Evo moje slike neba iznad Beograda napravljene 27.5.2010 g. a objavljena je u Astronomskom magazinu: http://forum.astronomija.co.rs/astrofotografija/estetska-astrofotografija/30/
A da li novinari preteruju glupo je raspravljati.Jedino što imamo neke koristi od ovih preleta je 180 e po svakom avionu.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

October 18, 2012, 08:45:22 pm #23 Last Edit: October 18, 2012, 09:00:47 pm by r2d2
Samo 180 e? Malo kume malo!
Izgleda da je taj dan baš bila gužva u našem reketu. Ipak ko god je bio na Surčinskom aerodromu zna da avioni (uglavnom mlazni) sleću na svakih pola sata tako da sve to i nije nešto čudno (barem meni) da lete i ka drugim državama...


....I činjenica je da ljudi slepo veruju novinarima jer je to lakše nego misliti svojom glavom...  ..Upravo danas  sam, namerno (a pro po naše rasprave) poznanika priupitao šta misli o ovim tragovima i  čovek je pričao i pričao, a na pitanje otkud to zna reče da je čitao u Kuriru.. ..Naravno on je to zasolio svojim sitnim "logičnim" dodacima i baš možda zbog toga je toliko grozničavo branio svoj stav...

karlos

@Kizza

Lepa slika ,prikazuje baš ono o čemu pišemo. Kod mene je bila slična situacija na nebu . Zadnjih 2-3 dana nebo je malo čistije,
ima se  šta posmatrati.Trenutno je dobra vidljivost,neki se objekti mogu uočiti golim okom,a neki teži za posmatranje,već
dvogledom 10X50.

Neko je spomenuo kondenzaciju izduvnih gasova iz motora aviona ,do koje dolazi na velikim visinama i niskim temperaturama.
Koliko dugo može da se zadrži ta kondenzacija ?

Spuštajući se na manjim visinama bi trebalo da naiđe na višlju temperaturu,kako opstaje ?


kruska

ako vam bas trebaju avioni sa komercijalnih letova u svakom trenutku mozete da proucavate koliko motora imaju, jel imaju dobar cug...
www.flightradar24.com
uglavnom su komercijalni letovi (i nisu bas svi prikazani )

p.s. pogledaj USA pa ce da vidite chemtrails
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

skyfly

ja sam coek koji je rijetko bolestan,a bas juce slucajno vidjeh avion na nebu i zakasljah se nesto...
moze li bit od tih tragova?
jer zadnjih dana dok je padala kisa i bilo oblacno,nisaaam...ama...ni kasljucnuo.
napominjem,da mi organizam ima poslanicki imunitet!

Sekula

OK,

Ajde da ne rastežemo ovu priču mnogo pa da idemo polako i na neke druge teme. Postoji nešto što se zove  društvena i pre svega zakonska odgovornost i koju treba da nosi svaki gradjanin a kamoli institucija ili informativna kuća. To da li je demokratsko pravo da se organizuju raznorazne organizacije jogi letača i družine prstena i sličnih, ako i misle da ima nečega sumnjivog neka idu pravo u vladu i traže prijem kod premijera a i predsednika koji je vrhovni komandant pa neka im lično saopšte da je bezbednost zemlje ugrožena kao i njihovih stanovnika. Ako smatraju da i ovi kriju sve to, onda neka organizuju javne proteste. Osim što se samo referiše o nekakvim aknama, krastama, kašljanju, trovanjima itd.

Postoje posmatračka mesta gde su avionski koridori jako izraženi. Nije bilo snimka ove godine gde mi nije upao barem jedan avion. Iznad Srbije se inače nalazi veliki vazdušni koridor prema Srednjem i Bliskom istoku.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |


r2d2

October 19, 2012, 07:01:48 am #29 Last Edit: October 19, 2012, 07:28:08 am by r2d2
PtiJotski blok, naši, i ostali..  Ponekad mi se čini da se vodi medijski rat za svest prosecnog gradjanina Srbije, i kao da postoje dve strane a nijedna nije za parvu objektivnu dobrobit samih gradjana ( obrazovanje, prava informacija, nauka, prosperitet). Ali neću više o tome, u pravu je Sekula.

A sa druge strane razumem i novinare (ali ih ne opravdavam), jer svaka osoba je prosto bombardovana informacijama, i onda oni moraju da plasiraju nešto konkuretno i senzacionalno, a klasično novinarstvo izumire (zbog društvenih promena i posebno interneta). Pitanje je samo da li je to kažnjivo i do koje mere to smeju da rade. Sami apeli na savest su nekako za njih nesenzacionalni ..