• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nebeski tragovi puta u ludilo nebeskog naroda

Started by Sekula, October 18, 2012, 02:19:53 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Očigledno nije kažnjivo plasirati potpune izmišljotine. Jer da jeste zabranjeno obmanjivati narod Kurir i još par sličnih takoreći novinica bi bile zabranjene pre jednu deceniju, otprilike kad su i počele da izlaze  ;D
E sad, kad ovako pišu o nauci zamislite koliko još kompetentno i, nadasve istinito izveštavaju o, recimo, političkim temama - koje su ovde vazda bile bitnije od nauke.

Inače skoro nisam video izmišljotinu tog ranga (msm na chemtrailse). Veće šanse postoje da HAARP stvarno izaziva zemljotrese i supernove, a te šanse su kao da moja pokojna baba nauči nuklearnu geografiju.
Nego, lakše se čuva stado ovaca nego čopor vukova.

Luger

Skoro sam imao u gostima druga fotografa i novinarku iz Osijeka, koji su, tragom vijesti o H.A.A.R.P u Beljini kod Barajeva citav dan bazali po onim gudurama, trazeci silne antene :)
Nismo sami :)

Voyager

Na stranu teorije zavere, evo par finih slika - nije loše ispalo s obzirom da je slikano sa mojom Lumia 800  ;)





Accuphase


Sekula

Stvari su otišle dotle, da bi u svakoj normalnoj zemlji reagovalo sudstvo. A potom, najverovatnije po nalogu istog, nadležni sudski veštak bi samo dao svoju procenu da li se radi o osobama koje treba da budu mentalno hospitalizovane ili bi se protiv njih nastavio krivični postupak zbog izazivanja panike i širenja lažnih glasina.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |


Accuphase

November 11, 2012, 09:04:25 pm #36 Last Edit: November 11, 2012, 09:36:22 pm by Accuphase
Quote from: Sekula on November 11, 2012, 08:05:18 pm
Stvari su otišle dotle, da bi u svakoj normalnoj zemlji reagovalo sudstvo. A potom, najverovatnije po nalogu istog, nadležni sudski veštak bi samo dao svoju procenu da li se radi o osobama koje treba da budu mentalno hospitalizovane ili bi se protiv njih nastavio krivični postupak zbog izazivanja panike i širenja lažnih glasina.


Već sam čini mi se napisao, ukoliko nisam evo opet... sva ta paranoja & histerija je vrlo, vrlo namerna !
S druge strane "narodne mase" uljuljkane u neoreligiozne-suvejerne mantre "o vraćanju na pravi, sveti put naših predaka" očigledno uživaju u tome...

Prema tome, nije istina da su samo pastiri krivi za sve, bojim se da je i stado tu negde, ukoliko nije i odgovornije, možda ajde da se usudim da to napišem i izvor svog duhovnog i mentalnog zla, koje nas je snašlo poslednjih decenija, onako sasvim slučajno nas "pravedne & čestite" po rođenju.

Sima_Strahota

Quote from: Accuphase on November 11, 2012, 09:04:25 pm
Već sam čini mi se napisao, ukoliko nisam evo opet... sva ta paranoja & histerija je vrlo, vrlo namerna !
S druge strane "narodne mase" uljuljkane u neoreligiozne-suvejerne mantre "o vraćanju na pravi, sveti put naših predaka" očigledno uživaju u tome...


To nije sa druge strane, to je sa iste strane.
Vecina tih koji se tripuju u tom smislu furaju sve te teorije zavere.
Kao da se Obama svako jutro budi sa mislju "Kako cu danas da sje**em Srbe"....

Takve budale ponizavaju ostale ljude koji vole Srbiju.
...

kruska

kad sve saberem, ova tema nije ni za podrum astronomskog foruma. Lock :D
🌠

Voyager

Moram priznati da mi je dokumentarac What in the World Are They Spraying? zagolicao maštu i pored početnog odmahivanja ruke u smislu "ma daj bre" pomislio sam da tu ima nečega
Sve dok nisam odlučio da stvar malo istražim i naravno, sve je hoax, ovde imate debunked temu na pomenuti dokumentarac

http://contrailscience.com/what-in-the-world-are-they-spraying/

A ovo su vam "Chemtrails" iz WW2, eto ima ih još od tada iako se pominje da je to krenulo 90-tih lol :D

http://www.youtube.com/watch?v=wfOrez6q7WM


Na stranu internet i dokumentarci, ja sam hteo da se iz svoje ruke uverim da li je to zaista tačno i rekoh sebi - uzeću uzorak zemljišta pa ću ga dati na testiranje kolegi hemičaru iz škole - u slučaju da zaista masovno prskaju nebo, trebalo bi da pokaže prisustvo pre svega aluminijum oksida, pa barijuma i stroncijuma koji se navode u tim teorijama zavere
Samo, ništa od toga - jer zemljište prirodno sadrži oko 7% aluminijuma koji je jedan od najzastupljenijih metala u Zemljinoj kori i ima ga bukvalno svuda :D

Rezime - kao i uvek dosta je teže doći do konkretnih činjenica, uložiti malo truda i steći znanje o nekoj stvari, nego jednostavno poverovati u nešto što se servira na tacni bez prethodne provere (religija anyone?  ;))

Yagodinac

Quote from: Sima_Strahota on November 11, 2012, 08:09:00 pm
Stvari su otisle i dovde:
http://tangosixblog.com/2012/11/09/kad-novosti-sire-paniku-chemtrails-advokati-novinari-i-ostale-psihopate/


Puko link, nadam se trenutno. Inače treba pročitati i osnovni članak u Novostima, čisto da vidite to posrnuće novinarske profesije i ljudskog mozga. Moguće je da je članak zalutao prilikom preloma jer su Novosti vlasnik i Trećeg Uva, Nosa ili tako nekog sličnog čula.

Accuphase

Ajde da se ne lažemo više i da stvari nazovemo pravim imenom, jer prava istina uz to svima znana je da iza svega stoji prljava & podmukla antizapadna a pre svega antiamerička propaganda, koja na ovim prostorima buja već četvrt veka !
Ko stoji iza toga ?
Povampireni klerikalni krugovi, sa snovima o "majčici rusiji koja je predodređena da spase svet od posrnulog zapada, jer se na istoku sunce rađa", vlast & podanici koji joj duvaju u jedra u podjenakoj meri, te opštenacionalni cenzus čija je jedina premisa da se vratimo "na staro", kada je sve bilo ispravno, čestito i moralno...
O tome, koliko je naša prošlost, uključujući i onu iz "vremena snova" bila nalik gore navedenom, ne bih da trošim reči, suvišno je.

I da, tačno je da takve histerične zavereničke teorije postoje diljem sveta, ali su ovde našle očito vrlo plodno tlo, te bujaju na njemu !

Sima_Strahota

Quote from: Accuphase on November 12, 2012, 01:21:41 pm
I da, tačno je da takve histerične zavereničke teorije postoje diljem sveta, ali su ovde našle očito vrlo plodno tlo, te bujaju na njemu !


Cane Partibrejkers je to lepo opisao u jednoj recenici koja glasi: "Beda mira neda". I ne samo to, vec i gomilu drugih stvari.
...

Accuphase

Quote from: Sima_Strahota on November 12, 2012, 01:50:06 pm
Quote from: Accuphase on November 12, 2012, 01:21:41 pm
I da, tačno je da takve histerične zavereničke teorije postoje diljem sveta, ali su ovde našle očito vrlo plodno tlo, te bujaju na njemu !


Cane Partibrejkers je to lepo opisao u jednoj recenici koja glasi: "Beda mira neda". I ne samo to, vec i gomilu drugih stvari.


Ma jasno, samo da nam je para, sve bi bilo ok, svi bi kupovali Takahashi teleskope i Accuphase hi-fi uređaje !

Sima_Strahota

Pa ne mislim bas na to...Nego kad su ljudi bez para, bez posla, ovoga, onoga smeta im sve zivo. Opsta besparica je oduvek bila plodno tle za plasiranje bilo kakvih ideja.
...